Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. päev LEND TALLINN-AMSTERDAM-QUITO
Kogunete Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis, kus kõigile reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid.
Lennud Tallinn-Amsterdam ja Amsterdam-Quito (kellaajad täpsustamisel).
Saabute Quitosse, transfeer hotelli. Majutute kolmel järgneval ööl hotellis. Vaba aeg puhkuseks ja sisse elamiseks.
  
2. päev SAN FRANCISCO DE QUITO
Hommikusöök. Täna teete tutvust ametliku maailma kõrgeima pealinnaga, mis on just 2800 m kõrgusel asuv San Francisco de Quito. See ekvaatorist vaid 25 km lõunas paiknev linn lisati UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse juba 1978. aastal ning on tänaseks üks paremini säilinud ning kompaktsemaid vanalinnu Lõuna-Ameerikas.
 
3. päev MITAD DEL MUNDO - MINDO LOODUSPARK
Hommikusöök. Mitad del Mundo - otsetõlkes „maailma keskkoha“ nime kandev paik on kuulus oma kena pargi ja etnoloogia muuseumi pärast. Kõigil on võimalus seista ühe jalaga põhja- ja teise jalaga lõunapoolkeral. Vaatate Charles de la Condamine 1744.-1763.a kestnud ekspeditsiooni tähistavat monumenti, sest just selle retke käigus pandi paika ekvaatori täpne asukoht. Siiski - geograafiliselt täpse ekvaatori asukoha juurde viib teid teekond juba ühel järgnevatest reisipäevadest.
 
Jätkate oma päeva sõiduga 0 00’ 46’’ asuvasse Mindo loodusparki, mis on kuulus oma lindude, liblikate ja orhideede poolest. Geograafiliselt paiknete u 2000 m kõrgusel merepinnast ning sealne pilvemets erineb vihmametsast just oma geograafilise kõrguse poolest olles enamuse ajast kaetud madalate lopsakate pilvedega. Tegemist on ühega huvitavamatest ning kaunimatest loodusparkidest maailmas - paksu metsaga kaetud järsud mäenõlvad, sügavad orud ja kristallselged kosed. Lõunasöök.
Õhtuks suundute tagasi Quitosse.

Ecuador, Galapagose saared, eksootikareis, päikesereis, puhkusereis, kultuurireis, loodusreis, Baltic Tours, Germalo, kaugreis, Galpagose saaredEcuador, Galapagose saared, eksootikareis, päikesereis, puhkusereis, kultuurireis, loodusreis, Baltic Tours, Germalo, kaugreis, Galpagose saaredEcuador, Galapagose saared, eksootikareis, päikesereis, puhkusereis, kultuurireis, loodusreis, Baltic Tours, Germalo, kaugreis, Galpagose saared
 
4. päev EKVAATOR - OTAVALO INDIAANITURG - CUICOCHA JÄRV
Hommikusöök. Võtate suuna põhja poole Otavalo linna. Bussiaknast avanevad kaunid vaated mägedele ning Ecuadori loodusele. Teel peatute Hacienda Guachala maamõisa juures, mis paikneb geograafiliselt täpselt ekvaatoril.
 
Umbes 90 000 elanikuga Otavalo linn on eelkõige kuulus oma Indiaani turu poolest, mida on seal peetud juba inkade eelsest ajast. Sajandeid on turud olnud mitte ainult kauplemiseks, vaid uudiste kuulmise, tutvuste sobitamise ning meelelahutuse kohtadeks. Andide oru värvikirevad turud on kuulsad oma suurepärase käsitöötekstiili poolest. Ühine lõunasöök.
 
Pärast lõunat lähete vaatama kaunist Peguche koske ning San Pablo järve, sest just seal, Imbabura vulkaani jalamil asuva San Pablo järve äärsetel aladel, on Otavalo indiaanlaste päris kodu. Liigute mööda munakiviteid järve kaldal, uudistate talusid ning rikkalikke puuviljavälju, hingate sisse karget ekvatoriaalse mäestiku õhku ning vaatate, milline näeb kaugusest välja Cayambe, 5790 m kõrgune vulkaan. Õhtuks naasete mööda Pan-Ameerika kiirteed Quito piirkonnas paiknevasse Papalactasse. 
Majuttme kahel järgneval ööl hotellis.
 
5. päev PAPALLACTA DŽUNGLIRETK
Hommikusöök. Algab teekond tõelisse džunglisse. Väikeste paatidega sõidate mööda Napo jõge ning edasi kulgeb sõit juba mööda Arajuno jõge. Külastate Loomade Päästekeksust Amazooniaco, mis on spetsialiseerunud eri loomaliikide uurimisele, nende säilimise tagamisele ja re-integratsioonile. Saate tuttavaks eriilmeliste papagoide, ahviliikide, jaaguaride ja mitmete eksootiliste looma- ja linnuliikidega. Lõunasöök. Avaneb võimalus ka ujumiseks. 

Seejärel suundute Quichua suguharu peatuspaika, kus demonstreeritakse suguharu oskusi keraamika alal, omapärase joogi chica valmistamist ja serbatana kasutamist, mis õigupoolest tähendab puhutavate noolte abil küttimist. Peale põnevat džunglieluga tutvumist sõidate tagasi Papallactasse. Soovijatel võimalik külastada Papallacta loodusliku termaalveega terme.
 
6. päev COTOPAXI RAHVUSPARK
Hommikusöök. Jätate Papallacta seljataha ning suundute mööda Vulkaanide Avenüüd lõunasse.
 
Cotopaxi rahvuspargis külastate loodusloo muuseumi ning Limpiopungo laguuni juures ületate Cotopaxi vulkaanilise platoo ning teete tutvust Andide loodusega. Andide kõrgmäestikul võib kohata nii tillukest koolibrid kui majesteetliku kondorit. Lõunasöök.

Edasi suundute Lõuna-Andides asuvasse armsasse 1800 m kõrgusel asuvasse Bañose linnakesse, mille nimi ise juba annab märku, et tegemist on soojade „vannide“ paigaga. Tänu aktiivsele Tungurahua vulkaanile avanevad maapinnale seal mitmed väävlirikkad veed, mida hellitavalt kutsutakse „väikeseks põrguks“. Suhkrurooturg, kuumaveeallikad, Virgen De Aqua Santa kirik, värviline turuväljak ning hulgaliselt kohaliku käsitööd. Majutute Baños hotellis.
 
7. päev KOSKEDE TEE - RIOBAMBA
Hommikusöök. Täna suundute itta ning taaskord mööda väga põneva nimega teed - Koskede Avenüü. Rio Verde külas teete peatuse, et külastada ElPailon del Diablo nimelist koske. Möödudes mitmetest kaunitest koskedest viib tee edasi Puyo nimelise kohalike hõimude kaubavahetuspunktini, mida kutsutakse ka „ukseks džunglisse“. Teete tutvust kohaliku pärdikute kaitsealaga ning Yanacocha varjupaigas näete loomakesi, kes on ühel või teisel põhjusel inimeste abi on vajanud. Lõunasöök.

Õhtuks jõuate Riobambasse, Chimborazo provintsi pealinna. Majutute hotellis.
 
8. päev NARIZ DEL DIABLO RONG - INGAPIRCA - CUENCA
Hommikusöök. Soovijatel võimalik võtta ette rongisõit mägedes - Nariz del Diablo (tõlkes saatana nina). Põnevust ja meeleolukaid vaateid pakkuv sõit omalaadse vaaterongi katusel läbi Chimborazo maakonna ja Andide kõrgmäestiku. Teele jäävad kohalike hõimude külad, värvikirevates rõivastes rõõmsameelsed külaelanikud, haritud põllud, lumemütsiga kaetud majesteetlikud vulkaanid.
 
Jätkate teekonda lõunasse, Laguna de Coltast möödudes teete peatuse 1535. aastal ehitatud La Balbanera kabeli juures, mida loetakse tänase Ecuadori pinnal asuvaks vanimaks kirikuks. Lõunasöök.
 
Järgmiseks suundute Ingapirca võimsa varemetekompleksi juurde, kus tutvute Ecuadori kuulsaima inkade perioodist pärit arheoloogiaalaga. Ingapirca linna varemed pole kunagi olnud ajaloohõlma kadunud. Uurimistöödega alustati siin prantslastest maadeuurijate abiga juba 1739. aastal. Külastate arheoloogilist ala ning muuseumi, mis viib teid tagasi Hispaania vallutuste eelsesse aega. 

Õhtuks sõidate Cuencasse ning majutute kahel järgneval ööl hotellis.

Ecuador, Galapagose saared, eksootikareis, päikesereis, puhkusereis, kultuurireis, loodusreis, Baltic Tours, Germalo, kaugreis, Galpagose saaredEcuador, Galapagose saared, eksootikareis, päikesereis, puhkusereis, kultuurireis, loodusreis, Baltic Tours, Germalo, kaugreis, Galpagose saaredEcuador, Galapagose saared, eksootikareis, päikesereis, puhkusereis, kultuurireis, loodusreis, Baltic Tours, Germalo, kaugreis, Galpagose saared
 
9. päev CUENCA LINNAEKSKURSIOON
Hommikusöök. Cuencat (UNESCO) peetaks Ecuadori kultuuri-, kunsti- ja käsitöökeskuseks. See on Ecuadori suuruselt kolmas ja Andide tähtsuselt teine linn ning linna rajas siia 500 aastat tagasi Hispaania konkistadoor Gil Ramierez Davalos. Madal asustus, munakividega kaetud tänavad, rohkearvulised hõbeda- ja kullapoed, värvikirev keraamika ja muidugi Panama kübarad. Cuencas leiate ka võrratuid tikandeid, nahkehistööd ning punutisi. Jalutate läbi vanalinna, tutvudes teele jäävate kirikute, arhitektuurimälestiste, käsitööpoodide ning lilleturuga. Külastate Panama kübarate valmistamise töökoda. Pärast linnaekskursiooni ootab teid tüüpilises kohalikus stiilis kujundatud restoranis lõunasöök. Veel väike jalutuskäik ning pealelõuna on kõigil vaba, et nautida selle kultuurse ja kunstilise linna võlusid.
 
10. päev CAJASE RAHVUSPARK - GUAYAQUIL
Hommikusöök. Tänast hommikut alustate sõiduga 4000m kõrgusel asuvasse Cajase Rahvusparki. Sealse rahvuspargi teevad eriliseks rohkem kui kakssada sillerdavat laguuni, mis kõik asuvad 3150-4450 m kõrgusel merepinnast. Laguune ühendavad pisikesed kristallselged ojad, mis kõik lõpuks Atlandi ookeani voolavad. Veedate esimese poole päevast looduses jalutades ja Andide muinasjutulist loodust nautides. Lõunasöök.
 
Õhtupoolikul suundute mägedest alla Guayaquili sadamalinna, mis on Ecuadori suurim linn ning ühtlasi ka tööstus- ja majanduskeskus. Linnaekskursioon - Guayaquili katedraal, „el Malecon“ ehk Guayaquili kuulus kaldapromenaad, Las Penase vanalinna osa.

Majutute kahel järgneval ööl hotellis. 
 
11. päev CHURUTE MANGROOVIDE LOODUSPARK - KAKAOISTANDUS
Hommikusöök. Ecuadori looduspargid on sama omanäolised ning erinevad nagu seda on Ecuador ise. Churute looduspark asub Ecuadori troopilisel madalmaal. Alustate selle paradiisiaiaga tutvumist paadisõiduga mööda mangroovimetsa Ecuadori Vaikse ookeani rannikul. Iibised, pelikanid, kormoranid ja jäälinnud on nendes mangroovimetsades püsielanikud. Mõõna ajal võib näha kohalikke, kes suurte korvidega krabisid korjavad ning pärdikuid, kes veepiiril silkavad ning toidupoolist otsivad. Lõunasöök.
 
Tagasiteel Guayaquili peatute kakaoistanduses ning saate teada, kuidas kasvab kakaopuu, kuidas valmivad oad ning mida kõike on vaja selleks, et tass kuuma kakaod meieni jõuaks.
 
12. päev LEND GUAYAQUIL-SAN CRISTOBAL, SAN CRISTOBALI SAAR
Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Siselend Guayaquil-San Cristobal (kellaajad täpsustamisel).
Saabute San Cristobalile ning majutute hotellis.
 
Lõunasöök. Pärast lõunat võtate suuna Loberia rannale, kus teete tutvust meri-iguaanide ja laavasisalikega. Edasi kerge matk kaljude vahel ning leiate end lindude keskelt tavalistest kajakatest kuni merikotkasteni. Tagasi rannale jõudes ootab teid veealune maailm, soovijail võimalus snorgeldada ning minna tutvuma kilpkonnade, korallide, merilõvide ning lugematu arvu värviliste kaladega. Õhtusöök.
 
13. päev SANTA CRUZ
Hommikusöök. Varahommikul viib kiirpaat teid Santa Cruzile. Suundute Santa Cruzi mägismaale tutvuma hiidkilpkonnadega. Lõuna kohalikus farmis ning pärast lõunasööki suundute taas rannikule, et teha laevasõit lahel. Soovijail on võimalus sukelduda või snorgeldada.
 
Majutute Santa Cruzi saarel kahel järgneval ööl hotellis. Õhtusöök.
 
14. päev PÄEVANE LAEVAKRUIIS 
Hommikusöök. Sadamas astute jahile, mis viib teid asustamata saarele. Päike, meresõit, eksootiline loodus, vaated ning hea toit - mida veel võiks ühelt puhkuselt soovida! Ühine lõuna- ja õhtusöök.
 
15. päev LEND SANTA CRUZ-GUAYAQUIL, LEND GUAYAQUIL-AMSTERDAM
Hommikusöök. Külastate Charles Darwini keskust.
Lend Santa Cruz-Guayaquil (kellaajad täpsustamisel). Lend Guayaquil-Amsterdam kell (täpsustamisel).
 
16. päev LEND AMSTERDAM-TALLINN
Lend Amsterdam-Tallinn kell (täpsustamisel).Viimati uuendatud 17. jaanuar 2017
 
Kuumad pakkumised