Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
 • Jaga:
 • Saada sõbrale

Vastutustundlik ja turvaline reisimine

 
Mida tähendab vastutustundlik ja turvaline reisimine?
Vastutustundlik reisija hoolib nii enda kui teiste kaasreisijate tervisest ja turvalisusest. Vastutustundlik reisija peab kinni teenusepakkuja, sihtriigi ja kodumaa kehtestatud reeglitest, sest see aitab hoida piirid ja reisivõimalused avatud kõigile.

Reisi vastutustundlikultKuidas saan mina olla vastutustundlik reisija?
 1. Siht- ja transiitriigis kehtestatud reeglid
  Enne reisi broneerimist tutvun mulle huvipakkuvate riikide nõuetega. Viin end kurssi, mida reisi jaoks vaja on ning uurin, kuidas neid nõudeid täita saab. Näiteks, mis on nõuded PCR testile ning kus ma testi teha saan. Vii end kurssi kodumaale naasmise tingimustega ning isolatsioonikohustuse korral pea sellest kinni. Hea on end testida ka kodumaale naastes. 

  UUS! Baltic Toursi kliendid saavad nüüdsest broneerida aja PCR testile koos muude reisiteenustega. Testi maksumus lisatakse Sinu arvele. Uuri lisa siit>>.

 2. Kanna maski seal, kus seda kandma peab.
  Mitu tundi järjest maski kandmine on tavainimesele, kes sellega harjunud ei ole, muidugi veidi ebameeldiv. Samas on see väga väike vaev selle nimel, et saaksime reisida päikese alla puhkama, välisriigis elavaid pereliikmeid külastama või tööga seonduvatel põhjustel kohtumisele. 

 3. Teenusepakkuja (lennufirma, hotell jne) kehtestatud reeglid
  Enne reisi broneerimist tutvun teenuspakkuja kehtestatud reeglitega. Kas lennukis peab kandma maski ning kui, siis kas see peab olema kindla sertifikaadiga? Kas lennufirma nõuab PCR testi olemasolu? Kas hotelli avalikes ruumides tuleb masi kanda?

 4. Aja dokumendid korda
  Enne reisi broneerimist tutvun sihtriigi viisanõuetega. Kas mulle huvi pakkuva riigi külastamiseks sobib ID kaart või pass?
  Lisaks ujumisriietele paki käsipagasisse kõik vajalikud dokumendid. See kõik on tähtis, et Sinu reis juba lennujaamast toppama ei jääks. Nii hoiad kokku enda ja teiste kaasreisijate aega.

 5. Eelista väiksema vahepeatuste arvuga lennumarsruuti.
  Arusaadavalt on praegusel hetkel lennuvõimaluste valik väiksem kui varasemalt. Sellest hoolimata, soovitame eelistada kas otselende või võimalikult kiiret marsruuti. Võib-olla tähendab see reisisihi ümbermõtlemist või hoopis reisi edasilükkamist aega, kus loodetavasti on lennuühenduste valik suurem.

 6. Lisaks reisiteenuste broneerimisele sõlmi ka reisikindlustus
  Reisikindlustus ei ole kunagi olnud mõttetu kulutus. See väikene kulutus võib hilisemalt säästa sadu või lausa tuhandeid eurosid. Kindlastu uuri, kas ja milliseid COVID-19 pandeemiast tulenevaid tõrkeid Sinu reisikindlustus katab.

  Kui reisid Euroopas, siis telli endale kindlasti Euroopa Ravikindlustuskaart. See on tasuta ning kindlustab, et Sulle osutatakse arstiabi võrdsetel tingimustel selles riigis elava kindlustatud inimesega. Kaarti saad tellida eesti.ee portaalist.

Ära vilista reeglitele, ära muganda neid endale sobivaks. Reeglid on täitmiseks - vaid nii saame olla jätkuvalt mobiilsed, seda nii kodus kui avastades laia maailma.
Viimati uuendatud 06. september 2022
 
Kuumad pakkumised