Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - ISTANBUL
Koguneme kell 16:30 Tallinna lennujaama lendudele registreerimise check-in lauas, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn - Istanbul kell 18:30-21:45 (kohalikud kellaajad, lennu number TK1422). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. ISTANBUL – ANKARA – KAPADOOKIA
Hommikusöök. Alustame oma põnevat ringsõitu Türgis ning suundume riigi praeguse pealinna, Ankara, poole. Külastame endise kultusliku riigijuhi Atatürki mausoleumi.

Jätkame oma teekonda ja suundume Kapadookiasse. Kapadookia nimi tuleneb pärsiakeelsest sõnast katpatuka, mis tähendab ilusate hobuste maad. Siinsed looduslikud kaljuskulptuurid tunduvad suisa müstilisena.
 
3. PÄEV. PÄEV KAPADOOKIAS – HAMMAM - RAHVUSLIK ÕHTU
Hommikusöök. Kapadookia võlub oma muinasjutulise loodusmaastikuga. See on ainulaadne ja ebatavaline – vee, tuule ja erosiooni koosmõjul on siin moodustanud müstilised erineva kujuga kaljuvormid.

Lisaks loodusjõududele on ka inimesed oma käe külge pannud ning uuristanud sellesse tufi kivimisse terveid maa-aluseid linnu. Nendest külastame salapärast seitsmekorruselist maa-alust linna Kaymaklit. Göreme rahvuspargis vaatame, kuidas varakristlikud mungad on uuristanud kaljusse väikeseid kloostreid, eraklaid ja kabeleid ning nende seinu katnud tänaseni hästi säilinud värviliste freskodega. Külastame kõige paremini säilinud Kapadookia kirikut Tokali Kilise. Kõrgel kalju otsas paiknevas Uçhisari linnas näeme fantastiliste kontuuridega kaljupüramiide, samuti leidub siin erinevaid kivist „haldjakorstnaid” ja sambaid ja seeni. Peatume Avanose pottseppade linnas, mis on kuulus oma keraamika poolest.

Õhtupoolikul on soovijatel võimalus oma ihu ja hinge harida auruses Türgi saunas ehk hammamis. Soovijatele pakume võimalust osaleda ka eksootilisel rahvusõhtul mitmekesise folklooriprogrammi ja kõhutantsuga.

4. PÄEV. KONYA - HIERAPOLIS - PAMUKKALE
Soovijatel on varahommikul võimalik ette võtta õhusõit Kapadookia kohal kuumaõhupalliga. See on küll üsna hinnaline ettevõtmine, ent just seda piirkonda peetakse maailmas üheks paremaks paigaks kuumaõhupalliga lendamiseks ning vaated, mis hommikuses valguses kaljuformatsioonide kohal lennates avanevad, on rohkem kui võrratud. Lisaks sellele on võrratu ka kogemus hõljuda päikesetõusul ilma mootorita lennuvahendiga vaikuses kaunis looduses ja karges hommikus.

Hommikusöök. Sõidame tantsivate dervišite linna Konyasse. Külastame dervišite liikumist selgitavat Mevlana islami muuseumi. Jätkame teekonda Pamukkale poole. Õhtusöök hotellis.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid5. PÄEV. PAMUKKALE - EPHESOS - ANTIIKNE PERGAMON
Hommikusöök. Tõlkes tähendab Pamukkale puuvillakindlust või -lossi. Ei teagi täpselt, kas nimi tuleneb rohketest ümbritsevatest puuvillapõldudest või hoopis uhkest valgest mäenõlvast, mis eemalt vaadates samuti puuvilla meenutab. 

See mäenõlv on aga põnev loodusnähtus – seitsmeteistkümnest erineva temperatuuriga kuumaveeallikast tuleva vee aurumise tulemusena on moodustunud suured valged travertiinist kaskaadid, mille astmetel omakorda on erineva kujuga looduslikud vannid. Nendes vannides kümblemine on küll tänasel päeval keelatud, küll aga on soovijatel võimalus ka ette võtta kerge kümblus termaalvees kaskaadi kohal asuvas spaas ehk Nymphaionis. Tõenäoliselt just tänu sellele, et siinset termaalvett on peetud juba antiikajast alates tervendavaks, paiknes siin mäenõlval ka antiikne Hierapolise linn, mille varemeid on meil võimalik siiani näha. 

Üks põnevamaid vaatamisväärsusi on samuti antiikne surnuaed ehk nekropolis, kus näeme üle tuhande kivist raiutud antiikset sarkofaagi. Ilmselt on tegemist maailma ühe vanima surnuaiaga.

Meie teekond jätkub ja edasi külastame Homerose sünnilinna Ephesose varemeid. Marmorlinna Ephesost peetakse üheks paremini säilinud antiiklinnaks maailmas. Vaatame odeoni, marmortänavat, kuulsat Celsuse raamatukogu, erinevaid templeid ning teatrit. Ephesoses asus ka üks seitsmest maailmaimest – Artemise tempel. Õhtusöök.

6. PÄEV. TROOJA - DARDANELLIDE VÄIN – ISTANBUL
Hommikusöök. Tutvume uhkelt kõrgel künkal asuva antiikse Pergamoni linna varemetega. Pergamon oli üks antiikmaailma kuulsamaid teadus- ja kultuurikeskusi. Siin asus ka kuulus Pergamoni raamatukogu, mis võistles oma suuruse poolest suisa Aleksandria raamatukoguga, kuid mille peale ühinemist Rooma riigiga kinkis Marcus Antonius Kleopatrale. Näeme, kus asus kuulus Pergamoni Zeusi altar, raamatukogu, samuti mäenõlval paiknev võrratu kulissiga teater.

Teel Bergamast Troojasse avaneb ilus vaade merele ning paljudele saartele, sh. Kreekale kuuluvale Lesbose saarele. Külastame Trooja varemeid, mille ümber lõid kunagi lahinguid suured Kreeka hõimud. Ületame praamiga Dardanellide väina saabudes seega Aasiast tagasi Euroopasse. Jätkame sõitu piki Marmara mere rannikut.

Õhtul jõuame Istanbuli. Istanbuli sisse sõites saame aimu selle Euroopa ja Aasia piiril asuva linna kosmopoliitsusest.
 
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid7. PÄEV. ISTANBULI LINNAEKSKURSIOON
Hommikusöök. Asudes geograafiliselt paigas, kus saavad kokku Euroopa ja Aasia ning kus läbi aegade on ristunud suured kaubateed, on Istanbul kahtlemata äärmiselt mitmepalgeline ja huvitav linn. Siin kohtab nii ajaloolist ja vaoshoitult religioosset linna kui ka Kuldsarve lahe teisel kaldal laiuvat moodsat metropoli.

Alustame ekskursiooni Istanbulis: üks kuulsamaid arhitektuuri meistriteoseid Hagia Sophia, suursugune Sultan Ahmeti Sinine Mošee, põnevad maa-alused tsisternid. Teeme üheskoos jalutuskäigu suurel turul ning värvide- ja lõhnaderohkel vürtside turul. Külastame saladuslikku Topkapi paleed, mis peidab endas palju sultani saladusi ja aardeid. Õhtul, siis kui päike hakkab vaikselt vajuma linna kümnete mošeede kuplite taha, teeme soovijatega unustamatu laevasõidu Bosporuse väinal. Siit paistavad Bosporuse väinale avanevad uhked paleed ja Istanbuli rikkaimad villad.
 
8. PÄEV. LEND ISTANBUL - TALLINN
Hommikusöök. Sõidame Istanbuli lennujaama. Aeg öelda Güle, Güle ehk jällenägemiseni Türgi! Otselend Istanbul - Tallinn kell 14:25-17:35 (kohalikud kellaajad, lennu number TK1421).

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 09. august 2018
 
Kuumad pakkumised