Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - FRANKFURT - ZÜRICH
Kohtumine Tallinna lennujaamas kl 04.45. Lend Tallinn - Frankfurt kl 06.15-07.45; Frankfurt - Zürich kl 09.40-10.35 (NB! Kohalikud ajad! Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). 

Teel Juura mägedesse räägime Šveitsi ajaloost, kultuurist, inimestest, kommetest. Teeme peatuse Biel/Bienne’i linnas, mis asub prantsuse- ja saksakeelse Šveitsi piiril. Jalutame kaunis vanalinnas. Sõidame 1607 m kõrgusele Chasserali mäele, mis on Berni Juura kõrgeim tipp. Teeme jalutuskäigu mäetippu, kust avanevad suurepärased vaated Alpidele ja Juurale ning ka Vogeesidele Prantsusmaal ja Schwarzwaldile Saksamaal. Laskume mägedest alla ja külastame keskaegset Murteni linnakest, mis asub samanimelise järve kaldal. Teeme jalutuskäigu maalilises varjupakkuvate arkaadidega vanalinnas ja naudime linnamüüridelt avanevaid vaateid järvele ja Juurale. Bulle on tänapäeval Gruyere´i piirkonna keskuseks ja turulinnaks puidule, Fribourgi mustavalge-kirju karjale ja juustule. Vanasti läbis seda kohta nn. Šveitsi juustutee, mis oli 200 aastat ainus tee ühendamas Bulle´i teiste juustulinnadega. Majutus 2 järgnevat ööd kesklinna hotellis (2-sed toad).

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. JUUSTUTEHASE KÜLASTUS, ŠOKOLAADITEHASE KÜLASTUS, PEALINN BERN
Hommikusöök. Külastame juustutehast, kus valmivad tuntud Gruyère’i juustud. Ihaldusväärne juust on šveitslastele olnud rasketel aegadel lausa valuuta eest. Üle Alpide vahetati roomlastega juustu enamasti riisi, maitseainete ja veini vastu. Eraldiseisval 810 m kõrgusel künkal asuv Gruyeres on väike müüride ja valvetornidega ümbritsetud keskaegne kindlustatud külake. See pärineb ajast, kui kogu siinne piirkond kuulus Gruyeres’i krahvide võimu alla (12.-16. saj.) ja kindlus oli kohaliku võimu keskuseks. Külake on andnud nime ka hästituntud juustule. 

Külastame Cailleri šokolaaditehase külastuskeskust, kus saame teada, kuidas kakaost valmivad Šveitsi kuulsad šokolaadid. 

Pealinn Bern - arkaadide, karude ja lillede linn. Lilled ümber majade liivakivist fassaadide, ümber purskkaevude, ümber kuulsa kellatorni, aedades ja parkides. Sõit mäele roosiaeda, kust avaneb kaunis vaade orus laiuvale vanalinnale. Sõit tagasi Bulle’i. Öömaja samas hotellis. Soovijatega läheme õhtul sööma traditsioonilist fondüüd (ettetellimisel, lisatasu eest).

3. PÄEV. NIESENI MÄGI, LAUTERBRUNNENI ORG
Hommikusöök. Kas idülliline pilt Alpidest on muinasjutt või reaalsus? Veenduge selles ise, veetes päeva looduses. Tõuseme köisraudteega 2362 m kõrgusele Nieseni mäele, mille tipust avaneb suurepärane panoraam Berni Alpidele ja Thuni järvele. 

Sõidame Lauterbrunneni orgu Jungfrau jalamile. Trümmelbachfälle, see on trummina kõmisev jõgi, mis sündinud keset igijääd ja -lund. Näeme vapustavat vetemöllu – 10 mäesisest koske toovad siia kokku kõrgmägede liustike sulavett. Väike peatus kahe kauni järve vahel valgetipuliste mägede jalamil asuvas Interlakeni linnakeses

Romantiline jalutuskäik Aare kuristikus, ühes selle piirkonna populaarsemas kohas. Hasli oru keskele võimsate kaljuseinte vahele on Aare jõe veed tuhandete aastate jooksul uuristanud sügava kuristiku. Öömaja Innertkircheni külalistemajas (2-sed toad). Soovijatele õhtusöök (lisatasu eest 20 CHF).

4. PÄEV. REICHENBACHI JUGA, LUZERN
Hommikusöök. Sõidame funikulööriga vaatama Reichenbachi joa juures kohta, kus Conan Doyle’i väljamõeldisena hukkusid Scherlock Holmes ja professor Moriarty. Sõidame mägedesse romantilist käänulist teed mööda, mis avati siin piirkonnas esimesena autoliikluseks. Kaunid vaated valgetipulistele mägedele, koskedele, järvedele. Susteni kurul, 2224 m kõrgusel, teeme mõnusa puhke- ja jalutuspeatuse. Jõudes mägedest alla möödume Wilhelm Telliga seotud paikadest

Jalutuskäik Luzernis, ühes maalilisemas Šveitsi linnakeses, mis on erinevatel aegadel olnud paljude kunstnike meelispaigaks. Kaunis vanalinn, kus juurdepääsu vee kaudu valvavad kaetud puusillad, nõjatub mäeküljele, mida piiravad müüriga ühendatud seitse kandilist torni – allesjäänud linnakindlustuse osa. Miks on üks maailma kuulsamaid monumente, looduslikust kaljust väljaraiutud “Surev lõvi” nii kurb? Ta leinab Prantsuse monarhiale truuks jäänud hukkunud šveitsi kaardiväelasi. Öömaja Bulle’is hotellis (2-sed toad).

5. PÄEV. GENF
Hommikusöök. Jõudes Genfi järve äärde külastame romantilist Chilloni kindlust, mis on tuntud Byroni poeemi järgi. Siinset Genfi järve kaldaosa kutsutakse Šveitsi Rivieraks. Sõit piki järve kallast Genfi, mis on kindlasti üks kõige privilegeeritumaid linnu Šveitsis tänu oma harukordsele asupaigale kauni järve kaldal. Linnal on meeldiva ja mugava linna imidž ning see on paljude rahvusvaheliste organisatsioonide peakorterite asupaigaks. Jet d´Eau (veejuga) on Genfi sümboliks nagu Eiffeli torn Pariisile ja on üks kõrgemaid purskkaeve maailmas (145 m). Jalutuskäik vanalinnas. Sõit lennujaama. Lend Genf - Frankfurt kl 17.55-19.10; Frankfurt - Tallinn kl 21.00-00.15 (NB! Kohalikud ajad! Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 29. oktoober 2018
 
Kuumad pakkumised