Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - VARNA
Kohtumine Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures. Otselend Tallinn-Varna (Kellaajad täpsustamisel). 
Sõit hotelli. Öömaja Varnas.

2. PÄEV. SÕIT RUMEENIASSE
Hommikusöök. Vaba aeg puhkuseks rannas ja omal käel lõunasöögiks. 
Kell 12.10 lahkume hotellist. Sõit läbi Bulgaaria Rumeeniasse. Piiriületus. 
Seejärel külastame Domeniul Vladoi veinimõisat ja degusteerime veine (ettetellimisel, lisatasu eest). 
Sõidame Doonau delta alade väravasse Tulcea linna.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid3. PÄEV. DOONAU DELTA
Hommikusöök. 
Aastal 1991 kanti Doonau delta UNESCO maailmapärandi nimekirja. Järgmisel aastal nimetati see rahvusvaheliseks biosfäärikaitsealaks. Selle kaitseala tööd juhitakse Tulcea linnast. Ligikaudu 300 lisajõge kannavad emajõkke rohkesti setteid ja vett ning lõpuks sünnib Musta mere kallastel Doonau jõest kaunis delta. Tulcea linna juures saab Doonau endale kolm tütart – harujõed Kilia, Sulina ja Sfintu Gheorghe, mis suubuvad Musta merre. Need kolm jõeharu voolavad pikkamisi läbi delta, hargnedes omakorda paljudeks väikesteks jõgedeks, mis varustavad veega arvukaid soid ja järvi. Setted ja mereliiv moodustavad võimsaid leetseljakuid ja saari. 
Delta pindalaks on umbes 4300 ruutkilomeetrit, mis teeb sellest Euroopa suurima märgala. Selles deltas asub ka maailma kõige ulatuslikum roostik, hõlmates ligikaudu 1700 ruutkilomeetrit! Delta liivakallastel lokkavad võimsad jalaka-, tamme- ja lepametsad. Mingis mõttes toimib see delta hiiglasliku filtrina, olles Euroopa suurim looduslik veepuhastussüsteem. Siinses paigas on miljoneid linde enam kui 300 liigist ja delta vetes leidub üle 90 kalaliigi. Laevasõit 5-6 tundi (ettetellimisel, lisatasu eest): Sireasa kanal – Sontea kanal – Nebunu järv – Sireasa de Nord (kormoranide reservaat) – Kanal 36 – Tulcea. Lõunasöök laeval. Seejärel sõidame ööbima Buzau linna.

4. PÄEV. NOROIOSI - SINAIA
Hommikusöök. 
Sõidame vaatama Noroiosi mudavulkaane. Paari ha suurusel kuumaastikku meenutaval alal näeb arvukaid vulkaanikujulisi mudakoonuseid, mida tekitab 3 km sügavuselt läbi savi- ja veekihi tungiv gaas. Seejärel teeme tunnise matka 15 meetri kõrguselt laskuvate Urlatoarea kaskaadide juurde. 

Nüüd sõidame külastama Rumeenia kuningate suveresidentsi, kauni looduse keskel asuvat idüllilist saksa uus-renessansi stiilis Pelesi lossi, mis võis omal ajal uhkeldada sellega, et oli Euroopa esimene elektri ja keskküttega loss. Kuningas Carol I käis tihti Sinaia kloostris, talle meeldis väga siinne metsik ja maaliline loodus ning ta otsustas ehitada endale siia lossi. See Euroopa üks ilusamaid losse asub keset suurt inglise stiilis parki. Lossis on 170 ruumi (millest külastada saab vaid kümmet), mis on rikkalikult dekoreeritud eebeni- ja pähklipuu, pärlmutri ja nahaga. Siin on antiikesemeid ning maalide koopiaid, mille originaalid asuvad Bukaresti Rahvuslikus Kunstimuuseumis. Lossis asub ka Louis XIV saal, mille kaunistas noor Gustav Klimt. Lossil on seitse terrassi dekoreeritud kiviskulptuuride, purskkaevude, carrara marmorvaasidega… 

Sõidame mägikuurort Sinaiasse, mis on Karpaatia pärl. Siinset kloostrit, mis oli piirkonna esimene ehitus, kutsutakse ka Bucegi mägede katedraaliks. Klooster asutati 17. saj. lõpus pärast seda kui Rumeenia vürst Mihai tuli tagasi palverännakult Siinai mäele. Sellest pärineb nimi nii kloostrile kui ka linnale, mis hiljem selle ümber ehitati. Siin tõlgiti piibel 1668. a. esmakordselt rumeenia keelde. Öömaja Predealis.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid5. PÄEV. VISCRI - SIGHISOARA
Hommikusöök. 
Alustame sõitu Sighisoara poole. Teel külastame maalilist Transilvaania sakside küla Viscrit. Lõunasöök (lisatasu eest, ettetellimisel). 

Arhailises Viscri külas, mis on Walesi printsi Charlesi patronaaži all tegutseva Mihai Eminescu fondi poolt ellu äratatud ja kus elatakse loodussõbralikult vanade traditsioonide järgi, on ka printsi enda maja. Nii külas asuv kindluskirik kui terve küla kuulub UNESCO maailma kultuuripärandisse. Võluv Sighişoara kuulub samuti UNESCO maailmapärandi hulka. Linna on kaitstud võimsate müüridega ja see meenutab rüütlilegendi. Sisenedes linnaväravast saame aru, et linn on sajandeid olnud Transilvaania valitsejate asupaigaks. See on Euroopa idaosa kõige paremini säilinud keskaegse arhitektuuriga linn, kus segunevad gooti-, renessanss- ja barokkstiilid. Umbes 90% linnamüürist on säilinud ja see loob unikaalse ajaloolise väärtuse. Linna kitsastel munakivitänavatel jalutades võib tekkida tunne, et olete sattunud ajaloos 400 aastat tagasi. Siin sündis ka Vlad Tepes tuntud kui Draakula..

6. PÄEV. HASMASI MÄED
Hommikusöök. Tänase päeva veedame looduses. Sõidame kaljumäestiku piirkonda. Ida-Karpaatide keskosa Hasmasi mägesid kutsutakse ka Transylvania Karpaatideks. Praidi soolakaevanduse külastus. Juba 1700.aastast ekspluateeritud soolakaevandus on nüüd avatud turistidele ja teenib ka ravieesmärki. Maa sügavuses on turistidele avatud soolamuuseumid, restoran, bassein, laste mänguväljakud ja isegi kabel. Sõidame Bicazi kuristiku (Bicaz Quay) juurde, mis on kuulus oma 300 m kõrguste lubjakivikaljude poolest. 

Nüüd jaguneb grupp kaheks. 
*Matkasoovijad suunduvad mitmetunnisele matkale koos kohaliku mäegiidiga. Nende matk lõppeb Lacu Rosu juures. 
*Ülejäänud grupp jalutab kuristiku ümbruses ja siis sõidab bussiga Lacu Rosu juurde. Loodusliku tammiga Punane järv tekkis 19. saj kui maalihe sulges Bicazi jõevood. Selle järve ümbruskond on seotud paljude legendidega. Võimalus lõunatada restoranis. Soovijad saavad matkata ka ümber järve. 

Teised võivad sel ajal teha paadisõitu või nautida kohvi juues kauneid vaateid. Ööbima sõidame Miercurea Ciuc linna.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid7. PÄEV. BRAN - BRASOV
Hommikusöök. 
Sõidame Valahhia ja Transilvaania piiril mäekurus asuvasse väikelinna Brani. Matk siin ümbruskonnas. Siinset mägede vahel kõrguvat uhket 14. saj. ehitatud kindluslossi peetakse Vlad Tepesi ehk vürst Draakula residentsiks, ehkki tegelikult elas ja valitses ta suurema osa ajast Sighişoaras. Lossi valitsevad siiani müsteeriumi aura ja legendid. Lossi esmamainimine pärineb 14. saj, mil see ehitati eelkõige kaitsekindlustuseks. 1920. a. kingiti loss Habsburgide suguvõssa kuuluvale kuninganna Mariele, kes abiellus Rumeenia kuninga Ferdinandiga. Kuninganna Marie kujundas lossi kauniks suveresidentsiks rajades alleesid, veesilmi, terrasse ja teemaja. Lossis on relvade, raudrüüde ja mööbli kollektsioonid. Reis läbi Rumeenia linnade on paeluv. Lõunasöök (lisatasu eest, ettetellimisel). 

Otse Karpaatide jalamil asuv Brasov on üks kõige paremini säilinud tugevate saksa mõjutustega linnu Transilvaanias. Seda kutsutakse hellitavalt Rumeenia Salzburgiks oma vaatamist vääriva keskaegse vanalinnaga. Kuulus Must kirik on märkimisväärne oma arhitektuuri ja kaunistuste poolest, Rumeenia kitsaim tänav Strada Sforii, gildide tornid… Rumeenias saadab reisijaid kõikjal varjuna Draakula nimi, temaga on seotud palju paiku. Brasovi tuntuim kaubandustänav on Strada Republicii, kust võib leida laias valikus poode, mis müüvad nii suveniire, ehteid, riideid kui ka antiiki. Kohalike lemmikpaigaks on aga romantiline allee Tampa mäe jalamil. Vana kindlusmüüri äärt mööda kulgev allee sobib ideaalselt väikeseks jalutuskäiguks. Sõit Rusesse.

8. PÄEV. LEND VARNA - TALLINN
Hommikusöök. 
Sõit Varnasse. Aeg supluseks Mustas meres. Transfeer lennujaama. Otselend Varna - Tallinn (Kellaajad täpsustamisel). 
Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 03. september 2021
 
Kuumad pakkumised