Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - NIZZA
Kogunemine kell 13:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn - Nizza kell 15:45-18:10 (kohalikud kellaajad). Palun kontrollige väljalennu aega ka vahetult enne reisi!

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid
Tere tulemast Côte d’Azuri ehk Taevasinise ranniku pealinna Nizzasse – valguse ja lillede linna. 
Teeme esmatutvuse Nizzaga. Meie tee linna viib meid mööda legendaarset Inglaste promenaadi, mida palistavad palmid ja kaunid vaated Inglite lahele. Näeme kuulsat Negresco hotelli, kaunist Nizza Ajaloo- ja Kunstimuuseumi paleed. Põikame sisse turuplatsile cours saleya’le. Jalutame linna peaväljakul ja armsas vanalinnas, tõuseme lossimäele, kust avaneb kaunis vaade Inglaste promenaadile, sadamale ja vanalinnale. Sõidame kesklinnast veidi eemale Cimiez` mäele, teeme jalutuskäigu oliivipuude salus, kus näeme Vana-Rooma aegseid varemeid, imetleme frantsiskaanlaste kloostri iluaeda, astume korraks sisse ka kirikusse. Soovijatel võimalus külastada Mark Chagalli muuseumi, kus eksponeeritakse töid, mis ta pärandas Prantsusmaale – oma teisele kodumaale. Vaba aeg Nizza vanalinnas. Tegevust jätkub siin igale maitsele ja soovile, näiteks võimalus külastada tuntud Prantsuse kunstnike muuseume, kaunite kunstide muuseumi või kaasaegse kunsti muuseumi.

2. PÄEV. NIZZA - VALGUSE JA LILLEDE LINN, VEINIMÕIS
Teeme esmatutvuse Nizzaga. 

Nizza südalinna hooned ja keskne Massena väljak on loodud pidulikus toonis. Tutvumist vanalinnaga alustame vanast kaubahoovist - tänasest hommikusest turuplatsist ning õhtusest tohutu suurest avatud restoranist - Saleya hoovist. Siin asus 19. sajandil Euroopa esimesi lilleturgusid, kust värsked õied toimetati mööda Euroopat laiali, sealhulgas kiirrongiga ka Peterburi. Jalutame mööda Inglite lahe kaldapealset ning suundume üles vanalinna kohal kõrguva Lossimäe vaateplatvormidele.

Laskume mööda kaldteed ja treppe alla vanalinna tänavatele tagasi: Savoia hertsogite palee, Kohtumaja, Sainte Reparate’ peakirik, kellatorn, kalaturg, Saint François torn, Garibaldi väljak. Siit väljakult alguse saav Massena tänav on jalakäijate tsoon, kus on palju erinevaid söögikohti, aga ka tänavakunstnike ning -muusikuid. Tutvustame mõnda menüüd ning jätame vaba aja lõunastamiseks.

Peale lõunat istume bussi peale ning teeme veel ühe ringi kesklinnas, et saada pildile sõjamonument, sadam, Acropolise keskus, linna raamatukogu koos „Ruudus peaga“ – skulptuuriga, mille sees asub raamatukogu kontor. Seejärel sõidame üles Cimiez’ künkale, kus asus roomlaste Nizza – 20000 elanikuga Cemenelum – Mereäärsete Alpide pealinn. Jalutame ringi Cimiez’ majade ning aedade vahel.

Sõidame bussiga kõrgemale, kus asub erakordselt õnnestunud kohas veinimõis – Chateau de Bellet. Naudime vaateid ümberkaudsetele mägedele ning valmistume maitsma veine, mida on serveeritud muu hulgas EL Versaille ja Nizza tippkohtumistel ning  Monaco prints Albert II pulmas.

Sõidame tagasi alla hotelli juurde  Nizza kesklinnas ning veedame kauni õhtu Nizza südames.
 
3. PÄEV. VABA PÄEV NIZZAS
VALIKEKSKURSIOON: MONACO - RIKASTE JA ILUSATE PARADIIS (lisatasu eest)
Nizzast ida suunas, Monaco poole, asuvad linnad, kust leiab kõige kuulsamate ning rikkamate inimeste villad. Põhjus on selge – põhiline ajaveetmise koht eliidile  oli ja on  ju Monaco kasiino. 

Monacosse viib Nizzast neli teed – meie valime neist kõige maalilisema -  Moyenne Corniche’i ehk keskmise maantee. Juba Nizza linna piirides avanevad sellelt teelt „miljoni dollari“ vaated ja neid jätkub kogu teekonnale Monaconi välja. Teeme peatuse vaateplatvormil Villefranche sur Meri kohal.

Väikese Eze’i linnakese ajalooline süda asub terava kaljunuki peal. Seal kunagi olnud kindluse asemele on rajatud botaanikaaed. Külastame seda ning jalutame veidi ka külakese mägistel tänavatel, mille äärest leiame ootamatult kõrge hinnaga hotelle. Kohalike vaadete nautijate hulka on teiste seas  kuulunud ka Friedrich Nietzche.

Künka jalamilt leiame Gallimardi parfümeeriafirma külastuskeskuse, astume sisse ja tutvume nende kõige populaarsemate lõhnadega.
Järgmise peatuse teeme Monaco vürstiriigi väravas. Vaatame alla riigi peale vaateplatvormilt ning paigutame maastikule väikeriigi 4 osa: Fontvielle, Monaco Ville, La Condamine’i ning Monte Carlo, mis enne kõlava nime saamist kandis nime ... Vargamäe – lihtne, aga aus nimi!

Edasi laskume bussiga Monaco ajaloolise keskuse parklasse, tõuseme sealt maapinnale eksalaatorite ning liftiga ja vaatame Monaco Ville üle: katedraal, Albert II aed, Okeanograafiamuuseum, kohtuhoone, kitsad tänavad. Koos külastame printsi paleed, kus igaüks liigub ise ringi audiogiidiga. Vanalinna jääb ka vaba aeg, et lõunatada ja/või külastada Okeanograafiamuuseumit.

Edasi liigume bussiga riigi teise otsa – Monte Carlosse, kusjuures osalt teeme seda mööda kuulsat Vormel-1 ringrada. Jalutame ringi – Jaapani aed, Grimaldide palee, rand,  tänavad erinevatel tasanditel, kasutame kohalikku linnatransporti - lifte - ning sätime end Monte Carlo kasiino ette vaatama, kuidas elu käib. Soovijad, kes on vanemad kui 21, kellel on isikut tõendav dokument kaasas ning viisakalt riides (anname eelnevad juhised) saavad minna kasiinosse kätt proovima. Kui mängukirg silmi särama ei löö, saab istuda ning nautida melu kasiino ees asuvas Café de Paris's. Kõik selle võib asendada ka ajaga rannas, mis mõni minut parklast jalutada.
Sõidame tagasi Nizzasse. 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid
4. PÄEV. VABA PÄEV NIZZAS
VALIKEKSKURSIOON - LAEVAGA FILMIDEST TUNTUD SAINT-TROPEZ'SSE (lisatasu eest)
Täna teeme laevasõidu piki Taevasinist rannikut, sest enamik linnu ja külasid rannajoonel ehitati vaatamiseks merelt, mitte maa poolt. 

Me sõidame teiega tõeliselt märgilisse ning müütilisse kalurikülasse – Saint Tropez’sse, mis asub Nizzast piki rannikut 70 km lääne pool. 

Teeme väikese ringi linnale peale, astume sisse kirikusse, kui see on lahti, vaatame vaateid Citadelle’i künkalt, näitame kätte rannad ja head söögikohad ning võimegi keskenduda Saint Tropez’ põhitegevustele – näidata ennast, takseerida teisi, šopata ning nautida suurepärast sööki.
 
5. PÄEV. RANNIKUÄÄRSETE VÄIKELINNADE HURMAV VÕLU: VILLEFRANCHE SUR MER – CAP FERRAT POOLSAAR – MENTON
Luksuslikud linnakesed Nizzast idas on peale peenete villade tuntud ka suurepäraste aedade poolest, mida kujundasid oma aja parimad meistrid, teiste hulgas Ferdinand Bac, Napoleoni I venna ja Napoeon III onu pojapoeg.

Kogu ranniku kuulsaim loovhing oli aga kahtlemata Jean Cocteau, skandaalne prantsuse multitalent, näitleja Jean Marais pikaaegne kaaslane.
Täna liigume mööda rannikut alumist teed – Basse Corniche’i pidi. Siin-seal paistavad silma kindlustused – need mäed olid ju pikka aega piiriks Itaalia ja Prantsusmaa vahel. Esimeses linnas – Villefranche sur Meris pargimegi bussi  16. sajandil ehitatud tsitadelli parklasse. Kindlus ise on koduks linnavalitsusele ning mitmele väikemuuseumile. 

Teeme väikese jalutuskäigu Villefranche'i linnasüdames ning otsime üles maa-aluse tänava, aegade jooksul kõikidest külgedest kinni ehitatud tänava.
Järgmisena suundume Saint Jean Cap Ferrat’sse, kus külastame ranniku ühte põnevamat – paruness Beatrice de Rotschildi poolt rajatud Villa Ephrussi de Rotschildi aeda. Selleks, et aeda mõista, tuleb kujutada ette, nagu seda tegi ka perenaine, et olete ookeaniauriku tekil ning aia erinevad osad laskuvad tekkidena mere poole. Villa ise on nagu kaptenisild. Paruness oli püsti rikas ning armastas kunsti koguda – kogu see mitmekülgne kollektsioon on villasse vaatamiseks välja pandud.

Järgmisena sõidame läbi Beaulieu sur Meri, kus paistab meile aknast kätte Villa Kerylos, 20. sajandi alguse katse taastada üks antiikne Kreeka villa 2. sajandist enne Kristust. 

Meie tänane viimane peatus ootab meid Mentonis, viimases linnas enne Itaaliat, mis ongi juba mitmes mõttes Itaalia. Kõigepealt hakkab silma, et põhiroad on itaaliapärased pizzad ja pastad. Teine teema – sidruni ja muude tsitruseliste liköörid on itaalia limoncello  lähisugulased. Samuti kohtab siin katuseviiliude all kaunistuseks joonistatud puuvilju ja lilli nagu see mitmel pool Itaalias kombeks.

Selles linnas asub taas üks ranniku huvitavamaid muuseume – Jean Cocteau muuseum, mis oma uues kaasaegses hoones avati alles 2011. aastal.
Jalutame koos linnas, maitseme likööre ja võtame vaba aja rannamõnudeks ning söögiks.

6. PÄEV. VABA PÄEV NIZZAS
VALIKEKSKURSIOON: ANTIBES - MITTE AINULT PICASSO, PÄEV KOOS KERGE MATKAGA CAP D’ANTIBES’I POOLSAAREL (lisatasu eest)
Tänane teekond viib meid ühte ranniku vanimasse linna – kreeklaste poolt 4. saj. e. Kr asutatud Antibes’i. Kui Nizzast ida pool valitses kunstis Jean Cocteau nimi, siis linnadel Nizzast lääne pool on rohkem vedanud – nende käilakuju on olnud Pablo Picasso isiklikult. Ta on jõudnud aega sisustada Antibes’i rannas ning pidada linna kindluses ateljeed, millest kasvas välja kunstimuuseum. 

Kõigepealt vaatame Antibes’is ringi. Linna ümber on säilinud märkimisväärne osa müürist, rannikult leiame aga kauni 17. sajandi kindluste meistri markiis de Vaubani tähekujulise kindluse, mille paksude müüride vahele on ettenägelikult paigutatud noortekeksus. Mereäärsete tänavate ääres näeme mitmeid elamuid, mis on oma iidse välimuse säilitanud ning saame sel moel aimu, kuidas siin ammustel aegdel maju ehitati.

Keset linna seisab uhkelt Grimaldide kindlus, mille seest leiame muuseumi, kus on eksponeeritud Pablo Picasso ja tema kaasaegsete Jean Cocteau, Joan Miro ja Max Ernsti loomingut. 

Kui linn on üle vaadatud, seame sammud Cap d’Antibes’i poolsaarele, kus asub kuulsaid hotelle ning villasid ja kauneid aedasid. See on Nizzast läänepool üks kõige luksuslikemaid paikasid ning tuntud muide ka selles poolest, et siia asus elama mitmeid Venemaa kõrgaadli esindajaid pärast revolutsiooni.

Soovijad võivad Antibes’ist laevaga ära käia ka ühel Lerins’i saartest Sainte Marguerite’il. Saared olid pühad inimestele veel enne roomlaste tulekut, ka roomlaste aegseid rajatisi on siit välja kaevatud. Põhilist osa saarest katab metsapark, otse rannast tõuseb kaljuna kindlus, mis rajati siia 17. sajandil ning kus hoiti vangina ka kuulsat Raudset Maski. 
 
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid
7. PÄEV. CANNES - GOURDON - ST. PAUL DE VENCE 
Täna suundume Nizzast lääne poole ehk siis Itaaliast eemale, Prantsusmaale lähemale.
1835. aastal suundus Inglismaa lordkantsler Henry Brougham Nizzasse puhkama, kuid seal oli just puhkenud koolera epideemia ning ta otsustas ennast kusagil ohutumas kohas sisse seada ehk siis Cannes’i nimelises kalurikülas. Peagi olid teised britid kantsleril sabas ning kuurort oligi sündinud.

Hästi laheda atmosfääriga Cannes on väga erinev Nizzast – siin on esiteks liivarannad, teiseks kõik on õiges suuruses nii, et sa tunned, kuidas su jõud käib sellest kohast üle ning sa kasvad linnaga kergesti kokku.

Pärast saabumist Cannes’i teeme koos jalutuskäigu ümber festivalide palee, otsime üles lemmiknäitlejate käejäljed tänava äärest, märgime ära promenaadi ääres kuulsaimad hotellid, hindame ära jahid sadamas ning vaatame üle kaubanduse linnavalitsuse taga kitsastel tänavatel, et vabal ajal õiged kohad kergesti üles leida. Vaatame üle ka kuulsa kinoseina bussipeatuse juures, millele on maalitud tuntud stseenid kuulsatest filmidest.

Edasi saab igaüks jagada ennast vastvalt oma soovidele ranna ja linna vahel, vaba aja sisse jääb ka lõunaaeg.

Sõidame bussiga kõrgemale Alpide suunas ning jõuame 758 m kõrgusel olevasse mägikülasse Gourdoni, kust avanevad hunnitud vaated kogu rannikule. Tegemist on hästi säilunud feodaalse külakesega kindlusega keskel, ka pesupesemise katusealune on alles ning palju huvitavat käsitöökaupa poodides. Teeme väikese peatuse vaadete nautimiseks. Gourdonist lahkume läbi Hundijõe kanjoni, taaskord erakordselt haarava maastiku.
Lühike bussisõit viib meid järgmisse iseäralikku linna nimega St. Paul de Vence, kus elab veid üle 3000 elaniku, kellest enamik on ühte või teist moodi seotud linnas tegutsevate kümnete kunstigaleriidega.

Jalutame hästi hoitud vanalinnas müüride vahel, vaatame üle Marc Chagalli haua ning jätame vaba aja lõunatamiseks ning kunstiga tutvumiseks galeriides.

8. PÄEV. VABA PÄEV PUHKUSEKS, OTSELEND NIZZA - TALLINN
Vaba päev rannamõnude nautimiseks.
Täna on hea päev teha ka viimased sisseostud või külastada mõnda arvukatest kunstimuuseumitest. Mida iganes te soovite ette võtta enne lennujaama suundumist, oleme Teie kõrval, et abistada ja nõu anda.
Otselend Nizza - Tallinn 18:55-23:10 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT866).

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 09. august 2021
 
Kuumad pakkumised