Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - OSLO
Kohtumine Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl 04.30. Lend Tallinn - Helsingi kl 06.00-06.35; Helsingi - Oslo kl 07.35-08.05 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). 

Sõidame mugavalt rongiga otse kesklinna. Hotell asub jalutuskäigu kaugusel Oslo rongijaamast. Jätame oma pagasi hotelli hoiuruumi. 
Oslol on võrratu asend – suvel saab linna piirides ujuda ja talvel suusatada. Sadamat kaitseb 14. sajandist pärit Akershusi kindlus. Kesklinn on koduks paljudele muuseumidele. 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidJalgsi linnaekskursioon. Norra kuulsaim ja elavaim peatänav on Karl Johans Gate. Siin asub Norra uhke kollastest tellistest parlamendihoone – Stortinget, klassitsistlikus stiilis ülikool, barokne rahvusteater – norra draama pealava. Kesklinna kohal mäel asetsev Kuningaloss on tänava pilkupüüdvamaks magnetiks. Ja selle ees seisab kuningapalee ehitaja kuningas Karl Johani ratsamonument. Raekojahoone avati linna 900. aastapäeva tähistamiseks. Selle rikkalikult dekoreeritud raesaalis antakse igal aastal detsembris üle Nobeli rahupreemiat. 17. saj. pärit Oslo Toomkirikus toimuvad kõik kuningapere tähtsündmused. 
Aeg lõunasöögiks. 

Majutame ennast hotelli ning väike puhkus. Pärastlõunal võib vastavalt soovile külastada mõnda Oslo paljudest muuseumitest. Kes aga soovib väikese jalgsimatka ette võtta, siis ca 40-minutilise jalutuskäigu kaugusel hotellist asub mäe otsas Ekebergi skulptuuripark, kus erinäoliste skulptuuride vahel jalutades saab nautida nii Ekebergi mäe kaunist loodust kui ka vaadet linnale (sissepääs parki tasuta).

2. PÄEV. OSLO
Hommikusöök. 
Sõidame ühistranspordiga (15 min) külastama Vigelandi skulptuuride parki. Enam kui 600 figuuriga 212 skulptuuri on kõik täielikult Norra skulptori Gustav Vigelandi enda poolt kavandatud, kujutamas inimese elu sünnist surmani. Pargi kõrgeimas osas astmikpjedestaalil asub Monoliit. 17 m kõrgune 121-st kokkuhaakuvast inimfiguurist koosnev sammas on nikerdatud välja ühestainsast kiviplokist. Eluratas, mis võtab kokku pargi peamise teema, loodi 1934. Ratas on igaviku sümbol, koosnedes meeste, naiste ja laste pärjast, kes hoiavad igavese tsüklina üksteisest kinni. 

Vaba aeg. 

Seame end valmis õhtuseks Ooperimaja külastuseks. 2008. aastal valminud omapärase kujuga Ooperimaja välispind on kaetud Itaalia Carrara marmorist ja Norra valgest graniidist plaatidega, seevastu lavatorn on kaetud valge alumiiniumplekiga. Kuna plekktahvlid on toonilt ebaühtlased, siis loovad need üheskoos lavatorni seintele otsekui vana koemustri. Hoone jätab mulje otsekui veest välja kerkivast hiiglaslikust jääpangast. Ooperimaja katus on liigendatud ning ulatub mitmes kohas kaldpinnana maapinnani, moodustades laia tee, mis meelitab jalakäijaid jalutama üles katusele, et nautida sealt ülevalt vaadet linnale. Oslo ooperimaja on võitnud arhitektuuriauhindu nii kodu- kui ka välismaal, sealjuures auhinna ülemaailmselt arhitektuurifestivalilt Barcelonas 2008 ning Euroopa Liidu auhinna kaasaegse arhitektuuri eest aastal 2009. Teatrikülastus – etendus Oslo ooperiteatris, millele eelneb ka ooperimaja ekskursioon. Etendus selgub aprilli lõpus (piletid ettetellimisel).

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid3. PÄEV. LEND OSLO - TALLINN
Hommikusöök. 
Sõidame metrooga (25 min) Holmenkollenisse. Sõites avanevad meile ilusad vaated. Kui juba Norras olla, siis tuleks ikka ka korraks mäe otsas ära käia. Iga-aastaste Holmenkolleni sõitude ja suusahüppevõistluste areen on Norra suurim turismimagnet, meelitades siia aastas üle miljoni külastaja. 14 korda ümber ehitatud hüppemäge peeti pikki aastaid põhjamaise suusaspordi keskuseks. Maailma vanima Suusamuuseumi külastus, mille käigus tõuseme ka liftiga üles suusahüppetorni ning imetleme kaunist vaadet Oslo linnale. Soovijatega sõidame Holmenkollenist paar peatust edasi veel kõrgemale Frognerseterenisse lõunat sööma. 19. sajandi lõpus arhitekt Holm Munthe projekteeritud hoone on ehitatud nn skandinaavia draakonistiilis. Selles ehedas draakoni stiilis majas pakutakse traditsioonilisi Norra toite (all-linnas naljalt sellist kohta ei leia) ja muidugi on taustaks imeline vaade Oslofjordile. 

Tagasisõit linna. Vaba aeg jalutamiseks ja linnamelu nautimiseks. 

Sõidame rongiga lennujaama. Lend Oslo - Helsingi kl 20.35-22.55; Helsingi - Tallinn kl 23.45-00.20 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 15. jaanuar 2021
 
Kuumad pakkumised