Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LAEV TALLINN - STOCKHOLM
Koguneme Tallinna reisisadamas D-terminalis kell 16:45. Reisijuht jagab reisiks vajalikud piletid ja infomaterjalid. Väljasõit laevaga Tallinnast Stockholmi kell 18:00-10:15.
 
2. PÄEV. STOCKHOLM - VÄRMLAND - OSLO
Saabumine Stockholmi. Juba varahommikul saab imetleda maailma ühe kaunima saarestiku vaateid. Siinsed pildid meenutavad küllap paljudele Rootsi kuulsaima lastekirjaniku Astrid Lindgreni lugusid. Punakaspruunid nukumajad ümbritsetud lillerohketest aedadest, väikesed paadisadamad ja sini-kollased ristilipud.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidSaabumine Rootsimaa kuninglikku pealinna Stockholmi, mida hellitavalt ka Põhjamaade Veneetsiaks kutsutakse. Linn asetseb neljateistkümnel saarel ja saarekesel, mis omavahel seotud sildade ja tunnelitega. Teekonnal Norra poole läbime Rootsimaa ühe kaunima piirkonna Värmlandi. Kauni looduse pärliteks on kahtlemata Rootsi kaks sisemerd Värneni ja Vätterni järved. Ületame Norra piiri.

Maastikupilt muutub Norra jõudes mägisemaks ja karmiilmelisemaks. Kargeilmeline pealinn Oslo peab mägedelt ruumi juurde nõutama ja majakesed ronivad amfiteatrina mäekülgi mööda üles. Tõeline linnaplaneerimise meistriteos! Jalutuskäigul meeleolukal Oslo peatänaval Karl Johans gatanil tutvume kauni linnamaastikuga ja oluliste hoonetega norralaste ajaloos. Omaette vaatamisväärsus on Oslo Rahvusteater, kus mängukavas selliste suurmeeste teosed nagu Hendrik Ibsen, Björnsone Björnson, Ludvig Holmberg. Majutus Oslos kesklinna hotellis.
 
3. PÄEV. BUSKERUD – KAUNID FJORDID – MÄGIHOTELL VINJE
Hommikusöök. Buffet stiilis hommikusöök pakub erinevaid Norra delikatesse.
Sõidame läbi looduskauni Buskerudi maakonna. Teekonnal teeme tutvust norra keelega ja püüame esialgu võõrasnaljakad häälikud sõnadeks vormida, et neid teadmisi juba järgmises peatuses katsetada. Saame ära proovida kargete mägede õhustiku Hemsedalis, mis on üks armastatumaid suusakeskuseid. 

Edasi laskume mööda väikese trollikese teed (den lilla trollstigen) Lærdali, kus tutvume maailmakuulsa Borgundi püstpalkkirikuga, mis kannab endas mälestusi alates aastast 1180. Läbime oma reisi pikima tunneli - 24,5 kilomeetrit saab silmi imelistest vaadetest puhata ja imestada Norra tunneliehitajate meisterlikkuse üle. Seejärel võtame ette 2,5-tunnise laevasõidu Flamist läbi imekaunite fjordide ja jõuame Gudvangeri. Praamisõidul ületame ka Norra pikima fjordi – Sognefjordi. Siin on meri tunginud 205 km kaugusele maismaasse.

Soovijatel võimalus proovida Norra köögi eripärasid siinses restoranis. Hea võimalus ette võtta mõnus jalutuskäik, et avastada Norra looduse võrratut ja müstilist ilu.
 
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid4. PÄEV. BERGEN – FLøYENI MÄGI – HARDANGERVIDDA FJORD
Hommikusöök. Väljasõit Bergenisse. Lühipeatus Tvinde kose juure, et karge koseveega silmad säravaks pesta. Päev Bergenis, endises Norra pealinnas. Linna rajajad on oskuslikult valinud asupaiga - seda kaitseb nii meri kui ka ligipääsmatutena tunduvad mäed. 

Jalutame vanal sadamakail, teeme tutvust kunagi Hansa Liitu kuulunud linnaga. Soovijatega tõuseme funikulööriga Fløyeni mäe vaateplatvormile, kus avaneb imeilus vaade kogu Bergenile. Põnevat uudistamist pakub kuulus kalaturg, siin võib kohata kõige erinevamaid kalu ja uskumatumaid mereelukaid. Soovi korral saab mõne neist pakendatult ka kodustele degusteerimiseks viia. Lõunasöögiks võiks proovida hõrku Bergeni mereannisuppi või maiustada mõnes hubases kohvikus päikesesaiakese – solbrödi ja tassikese kohviga.

Pärastlõunal sõidame mööda maalilist Hardangervidda teed ja teeme puhkepeatuse Steindalsfosseni kose juures. Vana legend jutustab, et selle kose taga käisid armunud oma esimest suudlust vahetamas. Lool võib tõepõhi all olla, kuna tegu on kosega, mille taha sai tõepoolest minna nii, et sillerdav veesein lembehetke võõraste pilkude eest varjus hoidis. Sõit jätkub piki kaunist Hardangerfjordi kallast. Seejärel ületame Norra pikima rippsilla abil Hardangerfjordi ja jõuame Eidfjordi.

Ööbimine hotellis Fossli, mis rajati Hardangervidda mägiplatoole aastal 1891 ning kannab endas aegade väärikust. Selles paigas tajume tõeliselt Norra looduse lummavat võimsust. Mägede ilu ja Norra ühe võimsama kose Vøringfosseni vetemöll on vaatepilt, mis võlunud nii kroonitud päid kui Euroopa silmapaistvaid kunstnikke ja muusikuid. Kuulus helilooja Edvard Grieg on siin kirjutanud oma Opus 66. Soovijatel võimalus tellida õhtusöök hotellis.
 
5. PÄEV. VøRINGFOSSI KOSK – HARDANGERVIDDA MÄGIPLATOO – OSLO
Hommikusöök. Veel võimalus imetleda Måbødaleni orgu ja kuulsat Vøringfossi koske, mille saatel meist enamus äsja unenägusid nägi.

Sõit Oslosse üle Hardangervidda mägiplatoo. Näeme omapärast tundramaastikku, kus hea õnne korral võib jalutamas näha isegi põhjapõtru. Teeme peatuse Sysendammi juures, kust selge ilma korral on näha Norra suurusest kuues liustik Hardangerjøtkul. Seesama liustik, kus polaaruurijad Roald Amundsen ja Sir Robert Falcon Scott enne oma polaarekspeditsiooni karastumas käisid. Tõuseme 1257 meetri kõrgusele merepinnast ja see on kõige kõrgem punkt meie reisi jooksul.

Pärastlõunal saabume Oslo fjordi kaldale. Külastame kuulsa skulptori Gustav Vigelandi parki, kus asub üle 200 erineva skulptuuri, millest igaüks kujutab erinevaid olukordi ja inimsuhteid – ilmsüütust lapsukesest elukogenud raugani. Saame osa kunstniku fantaasiast õnne, nukruse, igatsuse, pimestava armumise kujutamisel. Majutus Oslos.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid
Soovijad saavad Oslo õhtust melu nautida. Toreda võimaluse pakub selleks Oslo fjordi kaldale jääv Aker Brygge linnaosa oma mõnusate söögipaikadega, meeleoluka kaldapealse ning lummavate vaadetega Oslo fjordile ja sajanditevanusele Akershusi kindlusele.
 
6. PÄEV. OSLO - STOCKHOLM
Hommikusöök hotellis. Tagasisõit Oslost Stockholmi.
Teekonnal läbi Rootsimaa vaatame ja kuulame erinevaid meenutusi Norrast ja Rootsist. Lõunapeatus Örebro maakonnas. Õhtune laev Stockholmist Tallinna kell 17:30-10:15.
 
7. PÄEV. SAABUME TALLINNA
Hommikul saabume Tallinna kell 10:15.

Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 10. detsember 2019
 
Kuumad pakkumised