Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. OTSELEND TALLINN - ATEENA, ATEENA LINNAEKSKURSIOON JA ÕHTUSÖÖK TAVERNIS 
Koguneme kell 01:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis, kus kõigile reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Ateena kell 03:35-07:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber A3 771). Palume kontrollida reisi väljumise kellaaega vahetult enne reisi!

Oleme saabunud Ateenasse ning alustame oma meeleolukat tutvumist Kreekaga. Kreeka pealinn Ateena on 6,5 miljoni elanikuga kosmopoliitne linn, mis kunagi ei maga.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidPärastlõunal suundume linnaga tutvuma. Plaka on tänapäeva Ateena vanim ja kauneim piirkond, labürint, kitsaste trepp-tänavate ja alleede kogum, kus on võimalik jalutada, suveniire osta (peamiselt kauneid kunsti- ja käsitööesemeid), niisama kaubelda või lihtsalt puude varjus frappet e. külma kohvi nautida. Soovijatega õhtustame tõelises kreeka tavernis - hõrgutavad road, puhtad maitsed, vein, muusika ning vaated valgustatud Akropolile.
 
2. PÄEV. METEORA
Hommikusöök hotellis. Alustame sõitu Ateenast Meteorasse. Peatus Thermopüülide maakitsuse juures, kus 480. a eKr seisid vastamisi 250 000 pärslast ja 7 000 kreeklast.

Meteora on üks kõige hämmastavamaid kohti Kreekas, kui mitte kogu maailmas. Õhus hõljuvad kloostrid, sest just nii võiks Meteora nime tõlkida eesti keelde. Esimesed vagad mehed jõudsid siia Pindose mägede ja tasandiku piirile juba pea 1 000 aastat tagasi ja alustasid siia eraklate rajamist. Ligipääsmatud püstloodsete seintega kaljusambad andsid varjupaika võõraste vallutajate ja teeröövlite eest, siin hoiti alles vaimupärand ja kristlikud traditsioonid. Veel 20. sajandi alguses pääses paljudesse kloostritesse ainult korvtõstukitega või ronides mööda kitsaid käänulisi radu. Usutakse, et kui poleks olnud kloostreid, siis oleks helleni kultuur kadunud ja tänapäeva Kreeka oleks vaid Osmanite impeeriumi peegeldus, mis oleks vähe teadnud oma juurtest ja ajaloost.
 
3. PÄEV. DELFI ARHEOLOOGILINE ALA
Hommikusöök. Meie ringreisi järgmine kuulus vaatamisväärsus on antiikne Delfi.
Kreeklaste jaoks eksisteeris „elu enne ja elu pärast Delfis käiku“. Legendi järgi oli Delfi koht, kus kaks kotkast, kelle Zeus erinevates maailma otstes lahti lasi, uuesti kohtusid. Zeus heitis täpselt sellele kohale Püha kivi ja Delfi sai tuntuks maailma keskpunktina. Piisab ainsast pilgust loodusele, et mõista, miks antiik-kreeklased Delfit maakera “nabaks” kutsusid. Haarav, aukartust äratav vaatepilt köidab juba enne, kui avaneb võimalus külastada Apollo pühamu võimsaid varemeid, mille müstika on ikka veel elav. Delfi ajalugu algab 1400. aastal eKr ja on otseselt seotud Delfi oraakliga.
 
4. PÄEV. ACHAIA CLAUSS VEINIMÕIS - OLÜMPIA
Hommikusöök. Läbi oliivipuuistanduste piirkonna sõidame edasi Peloponnesose poolsaare suunas.
Ületame Korintose lahe Rio-Antirrio silla kaudu ja sõidame Achaia Claussi veinimõisa. Patrase linna ümbritsevatel küngastel, kus rohkete sademetega talved ning kuumad suved on headeks tingimusteks viinamarja kasvatamiseks, toodetakse kuiva valget ning magusamat punast veini. Külastame Kreeka vanimat ja kuulsaimat veinimõisa. Üle 150 aasta on Achaia Clauss tootnud kõrgetasemelisi, maitsvaid ning kreekalikult sooja ja kutsuva maitsebuketiga veine. Achaia Claussi kuulsaim vein on kahtlemata Mavro Daphne, mida on aastate jooksul kõrgelt hinnanud mitmed Euroopa kroonitud pead. Nende hulgas viimane Austria-Ungari keisrinna Elisabeth, kelle nimelised vaadid on veel tänagi veinikeldris nähtaval. Peale jalutuskäiku veinimõisas ootab meid degusteerimislaud koos erinevate veinide ning kohalike hõrgutistega.

Sõidame läbi Peloponnesose kaunite maastike Olümpiasse. See oli üks kõige tähtsamaid antiikmaailma pühamuid, pühendatud jumalate isale Olümpose Zeusile. Olümpia on ka olümpiamängude sünnikoht. Tutvumine arheoloogilise ala ja suurepärase kollektsiooniga muuseumiga. Igaüks saab jõudu proovida tõelises staadionjooksus. 

Sõit Peloponnesose poolsaare südames asuvasse Arkaadiasse.
 
5. PÄEV. ARKAADIA - MÜKEENE – NAFPLIO - TOLO
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidHommikusöök. Teekonda läbi Peloponnesose südame saadavad hunnitud vaated. Suundume Mükeenesse
Mükeenest on pärit traagilised müüdid. Kohapeal olles olete nõus uskuma kõike – sealt sai alguse Trooja sõda, seal kujunes Agamemnoni, Orestese ja Elektra saatus. Sama põnev on Mükeene ise – kõrgel mäenõlval seisavad uhked kükloopmüürid, ammuste intriigide tummad tunnistajad, mille legendi järgi kükloobid ise kohale kandsid. Kuidas muidu seletada tohutuid kivimüüre, mille paksus on keskmiselt viis ja pool ning kõrgus üksteist meetrit. Seal võid liikuda mööda kunagiste sõjameeste poolt sissetallatud rada läbi võimsate Lõviväravate, mööda marmortreppe kuninga palee megaronini, kust avaneb hingemattev vaade.

Vaba aeg iseseisva Kreeka esimeses pealinnas Nafplios, mis on tuntud oma romantilise vanalinna ja kõige maitsvama köögi poolest. Siiani peetakse Nafpliot Kreeka kõige veneetsialikumaks linnaks, kaunid kitsad tänavad ja neoklassitsistlikud majad võluvad ka kõige kriitilisemaid külastajaid. Soovijatega külastame taverni, kus soovitame proovida mereande.

Edasi suundume juba Tolosse. Tolo pakub puhkajale ehedat kreekalikku stressivaba puhkust. Kõik on siinsamas ja lähedal: hellitavalt soe meri ja kena liivarand, väike sadam, tavernid.
 
6. PÄEV. VABA PÄEV TOLOS
SOOVIJATELE LAEVAKRUIIS - HYDRA JA SPETSES (lisatasu eest)
Hommikusöök. Päeva võib veeta nautides Tolo ehtkreekalikku atmosfääri. Soovijatega suundume laevakruiisile Hydra ja Spetsese saartele.

Kreeka saartest oleme kõik kuulnud, igaüks neist on omanäoline. Võtame ette reisi väikesaartele – Hydrale ja Spetsesele, et tundma õppida teistsugust Kreekat, suurte meremeeste Kreekat.

Päevane laevareis viib meid Saroonia lahele, kus ranniku lähedal asub kümneid saari ja saarekesi. 
NB! Päeva jooksul võimalik ka ujuda, soovi korral ujumisasjad kaasa!
 
7. PÄEV. EPIDAUROS - KORINTOSE KANAL, OTSELEND ATEENA-TALLINN
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidHommikusöök hotellis. Päeva esimese poole saame veeta veel Tolos.
Kreeka on teatri sünnimaa. Epidauros, kus kunagi austati arstikunsti jumalat Asklepiust ja tema tütart Hygeiat. Epidaurose teater, mis mahutab 14 000 pealtvaatajat, on tänapäevani säilinud peaaegu muutumatuna, senini esitatakse seal antiikautorite teoseid. Kõrges poolkaares tõusevad pingiread mäekülge mööda üles. Kõige ülemiselt mademelt vaatavad vastu inimtühjad kolletunud mäed ja hiigelsuur päike. Epidaurose teatrit peetakse maailma kauneimaiks ja parima akustikaga antiikteatriks. Lava keskel sosistatu on kuulda ka kõige ülemistele pingiridadele. Väikeses muuseumis on välja pandud antiikaja marmorisse raiutud retseptid ja arstiriistad.

Sõidame Korintose maakitsusele. Korintose kanal ja vaated Egeuse ja Joonia merele.

Imetleme päikeseloojangut Sounioni neemelt ja seejärel on aeg suunduda Ateena lennujaama. Otselend Ateena-Tallinn kell 23:20-02:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber A3 770).

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 17. juuli 2019
 
Kuumad pakkumised