Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV (17.10.2020) LEND TALLINN - HELSINGI - NEW YORK
Kohtume Tallinna Lennujaamas kell 09:15. Lend Tallinn - Helsingi kell 11:15-11:45. Lend Helsingi - New York (JFK) kell 12:45-14:40.
Pane tähele, et Ameerika Ühendriikidesse reisimiseks on Eesti passi omanikele kohustuslik elektroonilise reisiloa ehk ESTA olemasolu. Rohkem infot viisatingimuste kohta leiad Välisministeeriumi kodulehelt.

Saabumisel läbime piirikontrolli ning seejärel suundume privaatse transfeeriga Manhattanil asuvasse hotelli.
Ülejäänud päev on vaba pikast lennust puhkamiseks, ajavahega kohanemiseks või omal käel linnaga tutvumiseks.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV (18.10.2020) SOHO JA WEST VILLAGE
Hommikusöök.

SoHo unikaalse atmosfääriga piirkonda on koondunud suur osa 19. saj alguse ikoonilistest hoonetest. Vaatame märkimisväärsemaid näiteid, nagu Haughwout Building (1857) ja The Roosevelt (1874). Räägime SoHo tööstusajaloost, Victoria ajastu ehitusbuumist ning piirkonna ümbersünnist New Yorgi kunstimekana 1970. aastatel. SoHo kõrgajast kunstipealinnana on alles mõned väga head galeriid, täna annavad tänavapildis tooni eelkõige tuntud moebrändid ja disainipoed. Kaasaegsetest arhitektuurinäidetest vaatame Dattner Architects, Tadao Andao, Herzog & de Meuroni, Rem Koolhaasi, Philippe Starcki, Norman Fosteri ja Shigeru Bani projekte. 

Tuur lõpeb uue Whitney muuseumi juures, võimalus külastada näitusi ning vaateterrassi omal käel (muuseumi täispilet $25). 
Eelregistreerunutel on võimalus külastada Judd Foundationit, ameerika kontseptuaalkunsti suurkuju Donald Juddi kodu ja ateljeed SoHos, mis on alates 1968. aastast säilitatud algsel kujul (max 8 inimest grupis, pilet $24). 
Õhtul ühine tutvumisõhtusöök. 

3. PÄEV (19.10.2020) KESKLINN, BRYANT PARK JA THE HIGH LINE
Hommikusöök.

Terve rida linna tuntumaid hooneid on koondunud Manhattani keskele – The Chrysler Building, Grand Central Station, Tudor City, Times Square. Alustame New Yorgi „elutoaks” nimetatud Bryant Parkist, kus kohalikud olenevalt aastaajast kas söövad, loevad, harrastavad joogat või uisutavad. Külastame NY pearaamatukogu hoonet (1911) ning jalutame Hudson Yardi poole. Palju poleemikat tekitanud kompleks on grupi staararhitektide megaprojekt ning Ameerika ajaloo suurim erakätes olev kinnisvaraarendus. 

Jalutame 19. saj algusest pärit raudteeliinidele ehitatud ja sõiduteede kohal looklevas linnapargis nimega The High Line ning vaatame vastavatud kunstikeskust The Shed ning Thomas Heatherwicki väliskulptuuri „The Vessel”. Soovijatel on võimalus külastada Chelsea toiduturgu ja galeriipiirkonda.  

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid
4. PÄEV (20.10.2020) VABA PÄEV
Hommikusöök.

Vaba päev omal käel linnaga tutvumiseks.

5. PÄEV (21.10.2020) AVENÜÜ JA CENTRAL PARK
Hommikusöök.

Viies avenüü on tuntud nii „muuseumimiili”, meediakanalite peakontorite kui ihaldatuima aadressina suurtele moebrändidele. Tihti maailma kalleimaks ja elegantseimaks tänavaks nimetatud avenüült leiab terve rea vaatamisväärsusi, nagu Rockefelleri keskus, Empire State Building ja St. Patricku katedraal. Lisaks vaatame värskelt maailma kõrgeimaks nimetatud eluhoonet Central Park Towerit (Adrian Smith + Gordon Gill), arhitekt Bjarke Engelsi püramiidikujulist maja VIA57 ning ajaloolisi maamärke, nagu The Ansonia ja Dakota.
 
Soovijatel on võimalus külastada laiendatud NY moodsa kunsti muuseumit (MoMa), Guggenheimi, Metropolitani, Disainimuuseumi, vaateplatvormi Top of the Rock või osta piletid mõneks õhtuseks Broadway etenduseks

6. PÄEV (22.10.2020) WILLIAMSBURG & GREENPOINT, BROOKLYN
Hommikusöök.

Üks New Yorgi trendikamaid ja kirjuma ööeluga piirkondi, Manhattanist ida pool üle jõe asuv Williamsburg on endine tööstuspiirkond, millest viimase paarikümne aastaga saanud noorte loomeinimeste meka. 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidBrooklyn on praktiliselt omaette linn ning selle pani maailma jaoks kaardile just kunstnike poolt taasavastatud Williamsburg. Olles koduks kohalike poolt armastatud Brooklyn Breweryile ning paljudele linna tuntud pizzakohtadele, leiab siit omanäolisi baare, klubisid, väikseid disainipoode, kohvikuid ja ohtralt graffiti`t. Räägime Williamsburgi ajaloost ja praegustest arengutest, jalutame filmidest tuttava Manhattani vaatega East Riveri äärses pargis ning astume sisse paari põnevasse kohta. Soovijatel tasub kindlasti külastada mõnda kohalikku mõnusa atmosfääriga restorani või kuulata kontserti muusikaproffide lemmikkohtades, nagu National Sawdust, Music Hall of Williamsburg ja Knitting Factory.

7. PÄEV (23.10.2020) LEND NEW YORK - TALLINN
Hommikusöök.

Päeval on veel vaba aega, et viimaseid sisseoste teha ja linnas ringi vaadata.
Õhtupoolikul suundume privaatse transfeeriga lennujaama.

Lend New York (JFK) - Helsingi kell 19:05-10:10 (+1, saabumine järgmisel päeval). Lend Helsingi - Tallinn kell 11:55-12:25.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 31. jaanuar 2020
 
Kuumad pakkumised