Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - AMSTERDAM 
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis, kus jagatakse kõikidele reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn - Amsterdam (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida lennuaegu vahetult enne reisi.

Majutus Amsterdamis lennujaama lähistel. Soovijatega sõidame rongiga Amsterdami kesklinna ja võtame ette ühise jalutuskäigu. Naudime linnamelu, romantilisi kanaleid, rahvast pulbitsevat Damraki tänavat, imelist 17. sajandi arhitektuuri. 

2. PÄEV. LEND AMSTERDAM - SINGAPUR 
Hommikusöök. Suundume lennujaama, lend Amsterdam - Singapur (kellaajad täpsustamisel).    
 
eksootikareis, seiklusreis, Uus-Meremaa, Aasia, Okeaania, kaugreis, talvereis, suvereis, puhkusereis, päikesereis, kultuurireis, loodusreis, Baltic Tours3. PÄEV. LEND SINGAPUR - AUCKLAND - SAABUMINE AUCKLANDI
Varahommikul jõuame Singapuri. Jätkulend Singapur - Auckland (kellaajad täpsustamisel). Teekond lennujaamast kesklinna viib Tasmani mere Manukau lahe äärest, kus asub lennuväli, Vaikse ookeani Waitemata lahe äärde, kus asub Aucklandi südalinn.
 
4. PÄEV. AUCKLAND 
Hommikusöök. Auckland üks haruldane linn – tal on sadamad kahe mere suunas. Purjekate linn on ka linna hüüdnimi – siinsetel inimestel on neid 1,6 miljoni inimese kohta üle 130 000. Suundume künkale, mis kannab nime Auckland Domain ning naudime vaadet linnale. Samas asub ka Aucklandi muuseum. Kuigi Uus-Meremaa rahvusmuuseum Te Papa asub Wellingtonis, on suurim hulk maooride aardeid – taongasid - just siin, sest Auckland oli nende kogumise ajal riigi pealinn. Saabume ja lahkume Newmarketi ning Parnelli linnosade kaudu, mis on samal ajal nii vanad kui ka moodsad. Teeme väikese jalutuskäigu peatänavale Queen Streetile.
 
5. PÄEV. AUCKLAND – WAIPOUA  METS 
Hommikusöök. Sõidame Aucklandist põhja suunas, et tutvuda ühe Uus-Meremaa kuulsaima loodusmälestisega – Waipoua metsaga. Sealt leiame eest iidsed okaspuud – kauripuud. Maooride kultuuris on igal puul oma tähendus. Kauripuid, mis on maailma ühed pikaealisemad ja suuremad puud, pidasid kohalikud metsade valitsejateks. Neist saadi vaiku ning nende tüvedest tahuti välja kanuusid – wakasid. Tänaseks on vanadest metsadest alles vaid 4%, nende hulgas Waipoua mets, mida ka külastame. 

Teel metsa ja tagasi sõidame mööda Põhjasaare põhjaosa, mis oli eurooplaste saabudes kõige tihedama asustusega piirkond Uus Meremaal. Põhjus väga lihtne – esimestel sajanditel peale saabumist toitusid maorite esivanemad põhiliselt lindude jahtimisest ja kalapüügist. Hiljem toodi sisse Ameerikast pihta pandud magus kartul – kumara ning Põhjasaar, mis on kliima poolest soojem Lõunasaarest (Lõunapoolkeral on ju kõik vastupidi), sobis uut laadi elukorralduseks paremini kui kivine ja jahe naaber lõunas. Siin toimusid ka põhilised sündmused, mis viisid Uus-Meremaa riigi ja rahva tekkimiseni.
Enne suundumist hotelli peatume Auckland Harbour silla juures, mis on tähtis kohalik maamärk ning jalutame vanas sadamarajoonis, kus on kohad sisse võtnud kaasaegsed hooned, kuid jätnud alles väärika koha ka  praamisadamale.
 
eksootikareis, seiklusreis, Uus-Meremaa, Aasia, Okeaania, kaugreis, talvereis, suvereis, puhkusereis, päikesereis, kultuurireis, loodusreis, Baltic Tours6. PÄEV. AUCKLAND  WHAKAREWAREWA – ROTORUA 
Hommikusöök. Täna suundume lõunasse. Sõidame läbi Aucklandi äärelinna, üle Bombay Hillsi ja läbi lopsaka Waikato oru. Sõit jätkub üle Mamaku mäestiku Rotoruasse, mis on üks olulisi maorite keskusi ning kuulus ka termaalvee poolest. Külastame Rotoruas asuvat Whakarewarewa termaalala, jalutame auravate terrasside ning purskavate geisrite vahel. Kõige kuulsam ja suurem neist on Puhatu geiser, mis võib pursata kuni 30m kõrgusele. 

Termaalalal asub ka maorite keskus Te Puia. Räägime paar sõna maorite keelest, katsume märgata Uus-Meremaa sümbollindu kiivit, vaatame, millest koosneb kogukonna keskus marae ning  tutvume erinevate käsitöö tehnikatega. Muu hulgas õpime linaliilia kiududest kehakatet tegema.

Õhtu on võimalus veeta maorite laulude ja tantsude saatel pidulikul  õhtusöögil (lisatasu eest). Tõesti maitsev toit on serveeritud rootsi laua põhimõttel ning valmistatud traditsioonilisel viisil. Meestel on muu hulgas võimalik ennast proovile panna maori sõjatantsu haka esitajana, daamid saavad proovida silmade pööritamist ning peme palli poi keerutamist nööri otsas.
 
7. PÄEV. TAUPO – TONGARIRO – WELLINGTON
Hommikusöök. Lahkume Rotoruast, sõidame Taupo järve suunas. Teel vaatame erakordset Huka (maori keeles „vaht“) koske, mis kujutab endast võimsat veemassi, mis surutakse ootamatult kitsasse kanjonisse. Veidi aja pärast jõuame Wairakei geotermaalsele alale, mille keskel asub elektrijaam. Vaateplatvormilt saame sellest hea ülevaate.

Järgmise peatuse teeme Taupo linnas, mis asub samanimelise järve ääres. Järve rahulik veepind on üks kõige petlikumaid vaateid maailmas – järv asub supervulkaani kraatris, mille purse üle 20000 aasta tagasi võis põhjustada viimase jäätumise perioodi maakeral.

Järvest lõunas leiame veel kolm vulkaani, mis valitsevad maastikku. Aegade jooksul on nad loonud enda ümber platoo, mida läbivat teed kutsutakse Kõrbe teeks. Siiski, unustage kuumad araabia kõrbed, arktiline maastik sobib iseloomustamiseks paremini. Taimestik on napp, kliima karm, maastikku kaunistavad ülevad vaated vulkaanide koonustele. See kant on üks filmitegijate lemmikmaastikke, kuid ka sõjaväelased armastavad just siin kontrollida oma vastupidavust.

Jätkame teekonda lõunasse. Teeme lõunapeatuse (lisatasu eest) ning sõidame edasi läbi mitmete väikelinnade Wellingtoni suunas. Linna lähenedes muutub maastik mängulisemaks, sest on ju linn ehitatud mäenõlvadele. Õhtul teeme jalutuskäigu vana Wellingtoni peamistel tänavatel ja väljakutel. 
 
eksootikareis, seiklusreis, Uus-Meremaa, Aasia, Okeaania, kaugreis, talvereis, suvereis, puhkusereis, päikesereis, kultuurireis, loodusreis, Baltic Tours8. PÄEV. WELLINGTON – PICTON – NELSON 
Hommikusöök. Wellington on riigi poliitiline pealinn, kompromiss, mis oli seatud ära hoidma Lõunasaare eraldumise. Kompromisside ja läbirääkimiste õhustikku on tunda kõikidel Uus-Meremaa ajaloo lehekülgedel. Linna süda paikneb kompaktselt mägede ning sadama vahelisel alal. Vaatame üle parlamendihoone, valitsuse maja ning vana katedraali. Suundume sadamasse, et ületada praamiga Cooki väin. 

Maabume Pictonis, mis asub kauni Kuninganna Charlotte väina tipus. Seal lähedal uppus 1986. aastal Nõukogude kruiisilaev Mihhail Lermontov. Õhtuks jõuame Nelsoni lähistele. See elust, kunstist ja loomingust pulbitsev linn on Uus-Meremaa üks populaarsemaid puhkuse veetmise kohti. Siin elab tavapärasest enam kunstnikke, käsitöömeistreid ja disainereid. 
 
9. PÄEV. NELSON – ABEL TASMANI RAHVUSPARK – NELSON  
Hommikusöök. Sõidame Kaiteriterisse, kus astume laeva pardale, et nautida Abel Tasmani rahvusparki. Tegemist on Uus-Meremaa väikseima rahvuspargiga, kuid vaatmist siin jätkub. Esimesena jäävad silma kaunid liivased lahekaldad, mis on külastajatest enamasti tühjad. Randade taga algab mets, kus on endale kodu leidnud paljud Uus Meremaale omased taimed – muude hulgas ka kuulus teepuu – manuka.  Kõik me teame teepuuõli, kuid kohalikes poodides on müügil tähtsaima Uus Meremaa tootena manuka mesi. Ettevaatust – kui näete hinda, saate hetkega üle igast haigusest! 

Laev liigub mööda rannikut ja teeb aega-ajalt peatusi, et inimesi kaldale lasta ja uusi peale võtta. Meiegi väljume selleks, et teha ca 1,5 tunnine jalutuskäik metsade vahel, jõuda Cleopatra basseinini ning veeta pärast seda veel veidi aega rannas. Seejärel sõidame laevaga sadamasse tagasi. NB! Selleks päevaks oleks arukas lõuna randa kaasa võtta.

Õhtuks naaseme Nelsonisse. Jalutuskäik õhtuses Nelsonis – Trafalgar ja South street, kunstigaleriid ja käsitöökauplused. Linna sümboliks on art deco stiilis katedraal.
 
10. PÄEV. NELSON – GREYMOUTH 
Hommikusöök. Lahkume Nelsonist ja suundume meie ümber ennast taeva poole sirutavate mägede vahel läänerannikule. Lõunasaar on hea näide sellest, kuidas uusi maid asustasid inimesed täiesti erinevate ideaalidega. Saare idarannikule asusid elama jumalakartlikud inimesed, kes lootsid siin rajada tõeliselt kristliku ja siivsa ühiskonna. Lääneranniku saatus oli aga risti vastupidine  - siin elati kullapalavike rütmis, kaevandati muid maavarasid. Juhtivateks tegelasteks olid enamasti üksikud mehed, kõrtsmikud ning prostituudid – Saatana enda saadikud maa peal. Tänase päeva veedamegi  kaevandusasulate radadel, kus elustiil on aegadega rahulikumaks muutunud.

Kõigepealt peatume Murchisonis, mis asub Bulleri jõe orus. Peatuskoha lähedalt leiame nõtke silla. Veidi edasi Murchisonist asub veel üks rippsild üle jõe, kõrgem ja maalilisem. Bulleri jõe lisajõel Maruial asub aga kosk, mis tekkis ühe hetkega maavärina tagajärjel kui maapind lihtsalt tõusis äkitselt.
Jõuame Westonisse, kus peame mõnusas kohvikus lõunapausi.

Westportist lõunas teeme jalutuskäigu mööda rannikut, et nautida mereäärset loodust, jälgida karusnaha hülgete ehk kotikute elu, kohata lennuvõimetut lindu wekat ja hingata värsket õhku.

Pärast lühikest sõitu jõuame Paparoa rahvusparki. Selle servas asuvad Punakaiki kaljud, mis meenutavad üksteise peale laotud pannkooke. Jalutusraja äärde on istutatud kohalikke taimi ning nende juurest leiab huviline infotahvlid, et targemaks saada. Nende hulka kuulub ka lõuna-tõlvpuu (Cordylis australis), mida kutsutakse kohalike poolt ka kapsapalmiks, sest maorid kasutasid seda toiduks.
Õhtuks jõuame Greymouthi - lääneranniku suurimasse linna, mis teenis oma rikkused kulla- ja söekaevanduste pealt. 
 
eksootikareis, seiklusreis, Uus-Meremaa, Aasia, Okeaania, kaugreis, talvereis, suvereis, puhkusereis, päikesereis, kultuurireis, loodusreis, Baltic Tours11. PÄEV. GREYMOUTH – FOXI LIUSTIK 
Hommikusöök. Jätkame oma teekonda lõuna poole. Lühikese sõidu kaugusel asub Hokitika. Siin on taaskord põhjus peatuda ning rääkida maoritest ja nende pühadest asjadest. Lõunasaare nimi maorite keeles on tegelikult Te Waipounamu („rohelise kivi vesi“), mis annab meile vihje Hokitikis peatumiseks. 

Pounamu – roheline kivi- on nefriit, millele kuulub eriline koht maorite elus. Sellest tehakse talismane, aga ka võimusümboleid. Paslik on meelde tuletada, et nefriit on au sees olnud ka Kesk-Ameerika kultuurides ning Hiinas. Nefriiti leidubki siinsamas ja Hokitika on selle töötlemise ning müügikeskus. Külastame ühte arvukatest nefriidiettevõtetest, kus antakse kivimist ülevaade ning pakutakse nefriidist esemeid müügiks.

Vahepeal on mäed teest vasakul tõusnud järjest kõrgemaks – me läheneme Lõuna-Alpide südamele. Siinsamas lähedal asubki Uus Meremaa kõrgeim mäetipp Aoraki (Mount Cook) oma 3754 meetriga. Hea ilma korral näeme seda liustike kohal taevasse tõusmas. Saabume kahe liustiku Franz Josefi ja Foxi piirkonda.

Kõigepealt lõunatame (lisatasu eest), siis on võimalik kõigil soovijatel tõusta helikopteriga üles liustikule (lisatasu eest). See ei ole odav lõbu, kuid see elamus kuulub erakordsete hulka. Peale helikopterisõitu teeme jalutuskäigu liustiku poolt vormitud orgu pidi liustiku enda juurde. Päeva lõpuks lõõgastume soojendatud liustikuvee basseinides.
 
12. PÄEV. ARTHURS PASSI RAHVUSPARK – CHRISTCHURCH 
Hommikusöök. Ilusa ilma korral põikame hommikul Mathesoni järve äärde, mille pinnal peegelduvad kõrgeimad mäed vastu. Väike jalutuskäik järve ümbitseval metsarajal. Seejärel asume teele idaranniku poole üle mäestiku. Lõuna paiku jõuame Arthuri mäekurule samanimelises rahvuspargis.

Tavaliselt avaneb siin võimalus seada sisse vahetud suhted veel ühe looduse kuulsusega – keaga, kes kuulub papagoilaste armastatud perekonda. Kea on rohekas kõvera nokaga uudishimulik ja erakordselt tark lind. Kõik, mis jäetakse  lohakile, saab põhjalikult laiali lammutatud. Nii mõnigi turist on keadele kaotanud näiteks jalatsi.

Tee, mida mööda sõidame, on Uus-Meremaa kõrgeim magistraaltee. Tihedad metsad asenduvad paljaste mäenõlvadega, need omakorda lumiste tippudega. Iga org on ise värvi ning omamoodi. Mägede taganedes jõuame viljakale tasandikule, kus kuulus põllumajandus ennast meie silmade ees lahti kerib. Õhtuks jõuame Lõunasaare suurimasse linna Christchurchi, mida kirjeldatakse sageli kui kõige inglaslikumat linna Uus-Meremaal. Seda on raske täna hinnata, sest aastate 2010-2011 maavärinate seeria on kesklinna pea täielikult laastanud, tänaseni on suletud terved eeslinnad. Linn tärkab aga taas ja selle tunnistajateks oleme ka meie.
 
13. PÄEV. BANKSI POOLSAAR - AKAROA LAEVAKRUIIS 
Hommikusöök. Lõunasaarel tegutsevaid vulkaane pole, küll on aga kustunud vulkaanide kraatreid. Ühes neist asub Akaroa laht, Akaroa linnake selle kallastel. Tegemist on ühe kaunima kohaga Uus-Meremaal. Sissejuhatuses oli juttu prantsuse asunike saabumisest Uus-Meremaale, mis inspireeris inglasi saari oma kolooniaks kuulutama. Just siia nad saabusidki. Linnakeses lehvib Prantsuse lippe, tänavatel on prantsuskeelsed nimed ning õhus hõljub prantslaslikkust. 

Teeme lahel 2-tunnise sõidu laevaga, kohtume delfiinidega, näeme arvukalt muid mereloomi ja –linde. Pärast laevakruiisi võtame vaba aja lõunatamiseks ning linna nautimiseks. Seejärel suundume Banksi poolsaarelt (kustunud vulkaani kulunud koonus) tagasi Christchurchi.
 
14. PÄEV. LEND CHRISTCHURCH - SINGAPUR - AMSTERDAM 
Hommikusöök. Aeg suundunda lennujaama. Lend Christchurch - Singapur ja Singapur - Amsterdam (kellaajad täpsustamisel). 
  
15. PÄEV. LEND AMSTERDAM - TALLINN 
Lend Amsterdam - Tallinn (kellaajad täpsustamisel).

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.



Viimati uuendatud 08. märts 2021
 
Kuumad pakkumised