Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Tai
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Tai

 
Millal minna? Juulist oktoobrini esineb vihmahoogusid, kuid need ei ole üldiselt nii tugevad, et peaks seetõttu Taisse reisimata jätma. Veebruarist aprillini on ilmad kuumemad (kuni 37ºC) kui novembrist jaanuarini (kuni 32ºC). 

Viisainfo
Eesti kodanikud saavad  turismi eesmärgil viibida Tai Kuningriigis viisavabalt kuni 30 päeva eeldusel, et riiki saabutakse lennukiga.
NB! Juhul, kui Tai Kuningriiki sisenetakse naaberriikidest maismaad pidi või merd mööda, on viisavaba viibimise periood kuni 15 päeva!
Vaata täpsemalt riigi- ja viisainfot Välisministeeriumi kodulehelt siit>>

Tervisenõuded
Soovitame külastada Terviseameti veebilehekülge siin>>Mida Bangkokis ette võtta?
Soovituslikult võiks alustada 12- kuni 13-päevast reisi väikese peatusega Bangkokis, mis asub Chao Phraya jõe kallastel, mõne kilomeetri kaugusel jõe suudmest Siiami lahes. Tai keeles tähendab Bangkok inglite linna. Tänu paljudele läbi linna looklevatele kanalitele kutsutakse Bangkoki ka Idamaade Veneetsiaks. Bangkokis on palju vana ja puutumatut. Linn on rajatud Kuningas Rama I poolt 1782.aastal. Siin asuvad kuningliku perekonna residents, valitsus ja administratsioonihooned. Maailmakuulsad templid, mida Bangkokis on kokku u. 400, õhkavad püha rahu ja budistlikku tarkust, pakkudes pilkupüüdvat kontrasti kiirestikerkivatele kõrghoonetele. Nad paistavad silma oma kirevate katuste ja tornitippudega.

Et natuke näha Tai loodust ja kohalike tegevustega tutvuda, on soovitatav külastada näiteks Kwai jõe äärseid alasid. Selleks pakuvad hea võimaluse mitmed erinevad ekskursioonid. Korraldatakse nii ühe kui mitme ööga reise, kus olenevalt päevade arvust näidatakse erinevaid ilusaid ja põnevaid kohti. Huvitavaks teevad asja võimalus sõita mööda kohati džunglis asuvat Kwai jõge nn. pikasaba paatidega ning majutumine eksootilistes jõe peal asuvates bungalo tüüpi majakestes, kus mõnikord pole sees isegi elektrit. See on kogemus, mida tasub proovida, isegi kui reisitakse lastega! Kwai jõe ekskursiooniprogrammide tavalisemad vaatamisväärsused on II maailmasõjas vangide poolt ehitatud sild, mis ehitati raudteeühenduse loomiseks Tai ja Birma vahel. Samuti on väga omanäoline Damnoen Saduaki ujuv turg, kuhu tavaliselt viiakse kohale paatidega kitsaid kanaleid mööda sõites. Kanalite ääres on näha palju kohalikku elulaadi. Võimalus on külastada kohalikku Mon hõimu küla, erinevaid loodusparke ilusate koskede ja koobastega. Saab ratsutada elevantide seljas ning sõita mööda kiirevoolulist Kwai jõge pambusparvedega.
Täpsem info Bangkoki vaatamisväärsuste ja hotellide kohta siin>>

Mida Phuketis ette võtta?
Peale mõneöölist peatust Bangkokis ja ekskursioonitamist võiks suunduda Phuketile, et nautida sooja merevett ja päikest. Phuketi saar on üks Tai kuulsamaid kuurorte. Lennuühendused erinevate kuurortite ja Bangkoki vahel on head, Thai Airways'i lennukid mugavad ja head teenindust pakkuvad. 

Phuketi suurim ja rahvarohkeim rand on Patong Beach. Kellele aga ööelu ja melu nii olulised ei ole, soovitaks pigem Karoni või Kata randa. Phuketil viibides on soovitatav külastada lähedalasuvaid väiksemaid saari - selleks on sobilik liituda mõne ekskursiooniga, mida müüakse kõikides hotellides. Ekskursiooni saab ka Eestist ette osta. Tavapäraselt tuleb buss klientidele hotelli järgi, viib Phuketi sadamasse, kust kiirpaatidega sõidetakse saartele. On nii üht kui mitut saart hõlmavaid ekskursioone. Küsi lisainfot ekskursioonide kohta meie konsultandilt!

Lisainfo ning tellimine Baltic Toursi puhkusereiside osakonnast.

Telefon: 740 0000, 630 0400
Viimati uuendatud 09. juuli 2018
 
Kuumad pakkumised