Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN – ISTANBUL
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis kell 16:30, kus kõik reisijad saavad vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 18:30-21:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1422). Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise aegasid ka vahetult enne reisi!
 
2. PÄEV. LEND ISTANBUL - COLOMBO
Jätkulend Istanbul - Colombo kell 01:50-15:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK730).
Tere tulemast Sri Lankale! 
Maandume Negombo rahvusvahelisel lennuväljal.
Sõidame rannapiirkonda ja majutume rannaäärses hotellis kahel järgneval. Õhtusöök hotellis.
 
3. PÄEV. VABA PÄEV RANNAS
aba päev puhkuseks. Õhtul suundume hotellist Sri Lanka külas peetavale kohalikule õhtusöögile (sisaldub hinnas).
 
4. PÄEV. NEGOMBO – ANURADHAPURA – MIHINTALE
Sõidame Sri Lanka vanimasse linna Anuradhapurasse, mille ajaloo juured ulatuvad 5. sajandisse e.m.a. Kunagise suure keskuse asemel on praegu küll suures osas varemed ent vaadata on siin palju – suur kellakujuline stuupa, templid, skulptuurid ning iidsed veekogumisbasseinid. Siinsetest paleedest valitsesid singalid ja mõned Lõuna-India valitsejad üle tuhande aasta Sri Lankat. Selle Sri Lanka iidse linna suursugusus peitubki peamiselt tema uhkes minevikus. 

Käime Anuradhapura vaimses ja füüsilises südames - siin asub maailma vanim dateeritud puu, 2200 aastat vana Sri Maha Podhi puu.
Sõidame Mihintalesse ning külastame püha mäge, mis on kaetud templite ja kloostritega.
Õhtuks sõidame Sigiriya piirkonda, kus majutume kahel järgneval ööl. Õhtusöök hotellis.

Sri Lanka, ringreis, kultuurireis, elamusreis, puhkusereis, Aasia, Baltic Tours
 
5. PÄEV. SIGIRIYA – RITIGALA – POLONNARUWA – MINNERIYA RAHVUSPARK
Hommikul võimalus sõita elevantidega.
Külastame džunglisse peidetud, legendiderohke mäe otsas asuva Ritigala varemeid. Need erinevad ülejäänust Sri Lanka saarel leiduvast. Siin leiab vanu puid, vulisevaid ojasid ja rahulikke meditatsiooniplatvorme. Kunagi on siia eraldunud mungad, et eemalduda maailmast ja tegeleda vaikse mõtlusega. Tänapäeval näeme me osaliselt taastatud, osaliselt varemetes kloostri- ja koopakompleksi.

Seejärel sõidame Polonnaruwasse, et külastada Sri Lanka vanuselt teise kuningriigi asupaika. Siinne linn oli suureks keskuseks 11.-12. sajandil ning kajastab keskaegsete Sri Lanka kuningate elu. Külastame seda iidset pealinna, mis on ka UNESCO kaitse all. Siinse elu kunagist suursugusust pole raske ette kujutada.

Jätkame oma teekonda ning läheme Habaranasse, mis on värav lähedal asuvasse Minneriya rahvusparki. Võtame ette džiibisõidu rahvuspargis ning näeme ka hulgaliselt troopilisi loomi ja linde. Eelkõige pakuvad meile huvi metsikute elevantide karjad, keda siin tihti kohata võib. 
Õhtusöök hotellis.
 
6. PÄEV. SIGIRIYA KALJUKINDLUS – DAMBULLA – MATALE VÜRTSIAED – KANDY
Sigiriya on üks Sri Lanka populaarseimaid vaatamisväärsusi. UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud 200 meetri kõrgune kalju jääb tõenäoliselt silma rohkem kui tema peale ehitatud kindlus, millest pole tänapäevaks kahjuks palju säilinud. Kindlus on siiski ehitatud juba 5. sajandil. Soovijad saavad ette võtta ronimise kaljule, kust avaneb suurepärane vaade ümbruskonnale ning kus on võimalik näha kauneid kaljudele maalitud freskosid.

Lahkume Sigiriyast ning jätkame oma teekonda Lõuna-Sri Lanka suunas. 
Külastame Dambulla koobastemplite kompleksi. Mõned siinsete koobaste seinu kaunistavad freskod on lausa 2000 aastat vanad. 

Jätkame oma teekonda Matalesse. Tutvume Sri Lanka erinevate vürtsidega. Näeme kuidas neid kasvatatakse ja kasutuseks ette valmistatakse ning saame teada, kuidas neid toiduvalmistamisel kasutatakse.

Õhtuks jõuame Kandysse – siinse mägise piirkonna keskusesse. Külastame Kandy Buddha Hamba templit. Legendi järgi olevat Buddha hammas varastatud temalt matuse tuleriidal lamades. Reliikvia on tänaseni au sees ning see teeb Kandy templist Sri Lanka budistide seas kõige olulisema. Soovijatele etendus Sri Lanka tantsudega.
Majutus Kandy lähedal hotellis. Õhtusöök hotellis.
 
7. PÄEV. KANDY – PERADENIYA BOTAANIKAAED – TEEISTANDUS – NUWARA ELIYA
Võtame suuna Nuwara Eliyasse. Teeme peatuse Peradeniyas, kus võimalusel külastame kuninglikku botaanikaaeda, mis on tuntud taimeliikide paljususe poolest. Siin leidub nii ilutaimi kui ka kasulikke rohtusid.

Meie tee viib meid mägedesse, tõuseme üha kõrgemale ning imetleme meid ümbritsevat lopsakat loodust. Külastame teeistandust ja vabrikut, kus näeme, kuidas valmistatakse maailma kõige paremat musta Tseiloni teed.

Sõidame mööda maalilist mägiteed edasi mägilinna Nuwara Eliyasse - Valguse Linna, kus omal ajal armastasid suvel aega veeta inglise kolonisaatorid. Siit paistavad kõige kõrgemad Sri Lanka mäed – kõige kuulsam, siiski mitte kõrgeim nendest on Aadama tipp mägi, kuhu legendi järgi olevat Aadam oma jalajäljed jätnud. Majutus Nuwara Eliyas hotellis. Õhtusöök hotellis.
 
8. PÄEV. NUWARA ELIYA – PUHKUS OOKEANIRANNAS
Lahkume Nuwara Eliyast, laskume mägedest ning näeme taas kauneid vaateid. Edasi viib meie teekond meid ühele kauneimatest Sri Lanka randadest. 

Järgneval kolmel öö majutus hotellis, mis asub otse kaunil liivarannal.
Järgnevate päevade jooksul kogete just sellist puhkust kaunil troopilisel rannal, millest unistate talvistel tuisupäevadel. Randa palistavad lookas palmid, pehme kuum liiv jalge all ja kalurite paadid horisondil. Õhtusöök hotellis.

Sri Lanka, ringreis, kultuurireis, elamusreis, puhkusereis, Aasia, Baltic Tours
 
9. PÄEV. PUHKUS PARADIISIRANNAS
Puhkus rannas.
Soovijatele pakume erinevaid võimalusi päevade sisustamiseks. Võimalik on minna paadisõidule Madu Ganga jõel või minna merele sõitma klaaspõhjaga paadiga. Samuti võib nautida lihtsalt rannamõnusid, jalutada siinses külas, kus jagub poekesi ja restorane või nautida ayurveda massaaži ja erinevaid hoolitsusi. Õhtusöök hotellis.
 
10. PÄEV. PUHKUS, GALLE EKSKURSIOON
Tänagi on võimalus nautida Hikkaduwa kauneid liivarandasid.
Pärastlõunal külastame aga Galle kindlust, kus olevat olnud meresadam juba roomlaste ajal ning siia asusid esimesena ka portugallased. See väike linnake aga meenutab igati Hollandit – kirikud, Hollandi mereväekindralite majad jpm. Õhtusöök hotellis.

11. PÄEV. LEND COLOMBO - MALDIIVID
Lend Colombolt Maldiividele kell 20:20-21:25 (lkohalikud kellaajad, lennunumber TK731). Saabumisel transfeer (kiirpaadiga) hotelli. Majutus neljal järgneval ööl hommiku- ja õhtusöökidega superiorklassi bungalows. 

Maldiivid pakuvad võimalust viibida maapealses paradiisis - siinseid väga puhtaid randu peetakse maailma kauneimateks oma heledate liivadega ja sügavsinise veega. Ideaalne võimalus on siinses kristallselges vees snorgeldades või sukeldudes imetleda kauneid koralle ja värvilisi kalu, merevee läbipaistvus on lausa üllatavalt hea. Siinsed lained meelitavad ka surfareid. Tuntud on Maldiivide hea köök ja meeldiv teenindus.

12. - 14. PÄEV. PUHKUS MALDIIVIDEL
Imeline puhkus Maldiividel. 

15. PÄEV. RANNAPUHKUS, LEND MALDIIVID - ISTANBUL
Päev rannas. Transfeer lennujaama. Lend Maldiivid - Istanbul kell 22:40-05:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK731).
 
16. PÄEV. LEND ISTANBUL - TALLINN
Lend Istanbul - Tallinn kell 08:15-11:35 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423).Viimati uuendatud 21. veebruar 2018
 
Kuumad pakkumised