Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - ISTANBUL JA ISTANBUL – KATHMANDU
Kogunemine kell 16:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 18:10-22:30 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
 
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. KATMANDU – SWAYAMBHUNATH - PATAN
Jätkulend Istanbul - Kathmandu kell 01:30-11:10 (kohalikud kellaajad). Saabume Kathmandu Tribhuwani rahvusvahelisele lennuväljale. Südamlikud tervitused Nepali kommete kohaselt.

Swayambhunath (Ahvide tempel) asub kõrgendikul Kathmandu linna lääneosas. Pühamu on siin olnud juba vähemalt 8. sajandist alates. Tegemist on ühe tähtsama Tiibeti budismi keskusega Nepalis. Kohalikud usuvad, et kuna pühamu asub energeetiliselt väga erilises kohas, siis kõik siin lausutud palved ja soovid võimenduvad kolmteist miljardit korda.

Patan (Lalitpur) on ajalooline linn Kathmandu oru lõunaosas. Vapustavalt terviklik ja kompaktne linnasüda lummab pühakodade ja paleede filigraansete detailidega. Jalutame Durbari väljakul ja tutvume klassikalise Nepali arhitektuuriga. 
Ühine õhtusöök traditsioonilises restoranis ja värvikirev etendus Nepali rahvaste tantsudest.

3. PÄEV. SOOVIJAILE EVERESTI LEND, KATHMANDU
Varahommikul, veel enne hommikusööki, on soovijail võimalus teha õhusõit väikelennukiga Himaalaja kohal (lisatasu eest) ning anda edasi hommikutervitused majesteetlikule Džomolungma (Mount Everest) mäele. Õhusõit kestab orienteeruvalt 45 minutit. NB! Väikelennukiga lendamine sõltub ilmaoludest!

Hommikusöök hotellis. Päeva veedame Kathmandus. Boudhanath üks maailma suurimaid stuupasid ning siin asuvad ka mitmed kloostrid ja Tiibeti budismi keskus. Jalutuskäik linna ajaloolises südames Durbari väljakul. Vana kuningaloss, templid ja pühamud. Kumari maja, mis on traditsiooniliselt elupaigaks elavale jumalannale Kumarile. Nepali turg Asan pakub värvikirevust ja meelierutavaid lõhnu. Pärast lõunapausi jätkame tutvumist linnaga. Vaba aeg suveniiride ostmiseks ja lihtsalt mõnusaks ringiuitamiseks Thameli linnaosas.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid4. PÄEV. PANAUTI - BALTHALI
Hommikusöök. 
Sõit Kathmandu oru põlisasukate newarite linna Panautisse. 800 aastat tagasi rajatud hindu tempel Indrashor on kuulus puidust nikerdatud detailide poolest. Tutvume tüüpiliste linnamaastikega ja kohtume kohalike inimestega ning jälgime nende igapäevatoimetusi.

Edasi sõidame Khopasi külakesse, kust alustame lühimatka külas ja looduses. Riisiterrassid, lopsakad salud, kärestikulised jõed. Matk viib meid Balthali külla, kus veedame õhtupooliku.

5. PÄEV. LÜHIMATK LOODUSES, LEND POKHARASSE
Hommikusöök. 
Hommikune lühimatk looduses ja külades.
Transfeer lennujaama ja lend Kathmandu – Pohkara. Pärastlõunal tutvumine Annapurna massiivi jalamil asuva Pokhara linnaga. Külastame Fewa järve saarekesel asuvat Barahi templit ja imetleme siin ka päikeseloojangut.

6. PÄEV. MATK LOODUSES – KÜLAD JA ORUD
Hommikusöök. 
Pärast lühikest sõitu saabume Hymjasse, kust alustame matka läbi külade. Teel vahelduvad tõusud ja langused, kõndida tuleb konarlikul pinnasel ja rohmakatest kividest laotud treppidel. Mõningased pingutused aga saavavad tasustatud vapustavate vaadetega Annapurna tippudele ja ülipõnevate kohtumistega külades. Matk lõpeb Annapurna öko-külas, kuhu jääme ka ööbima. Lõunasöök ja pärastlõunased avastusretked lähiümbruses. Õhtusöök.

7. PÄEV. LÜHIMATK, LEND POKHARA – KATMANDU,  SÕIT BHAKTAPURI
Hommikusöök. 
Pärast hommikusööki jätkub matk looduses – kaks-kolm tundi mõnusat rännakut. Lendame Pokharast Kathmandusse. Külastame pühalinna Pashupatinath’i. Seejärel sõidame Bhaktapuri.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid8. PÄEV. BHAKTAPUR
Hommikusöök. 
Nepali vana pealinn Bhaktapur on otsekui keskaegse kunsti ja arhitektuuri kodu. Linn asub Kathmandu oru idapoolses nurgas ning kuni 15. sajandini valitses siin Malla dünastia. Öeldakse, et ükski reis Nepali ei ole täiuslik ilma Bhaktapuri külastuseta. Harmooniline linnaväljak ja kuulus viiekümne viie akna palee filigraanselt nikerdatud fassaadidega. Harmoonilised pagoodtemplid ja värvikirevad linnamaastikud. Bhaktapur on tuntud ka saviesemete valmistamise poolest.
 
9. PÄEV. LEND KATHMANDU - ISTANBUL
Hommikusöök ja sõit lennujaama. Lend Kathmandu - Istanbul kell 12:40-18:35 (kohalikud kellaajad). Majutus hotellis.

10. PÄEV. LEND ISTANBUL - TALLINN
Lend Istanbul - Tallinn kell 14:55-17:15 (kohalikud kellaajad). Tere tulemast tagasi koju!

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 21. mai 2019
 
Kuumad pakkumised