Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - ISTANBUL - AMMAN
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul paiknevas reisikorraldajate kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn - Istanbul kell 12:40 ja lend Istanbul - Amman 18:35-20:55 (kohalikud kellaajad, lennud Tk1424 ja TK822). Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi! Saabume Jordaania pealinna Ammani, kus majutume kahel järgneval ööl.

2. PÄEV. AMMAN - JERASH
Hommikusöök hotellis. 
Olles oma asutamise aegadel rajatud seitsmele künkale on Amman ühtlasi antiikne, ent samas moodne metropol. Külastame Ammani kõrgeima künka otsa rajatud vana tsitadelli. Siit avaneb suurepärane vaade Ammani vanalinnale. Külastame Jerashi, mis on tänapäeval üks paremini säilinud kreeka-romaani linnasid. Olles tänapäeval tuntud ka idamaade Pompei nime all, on ta Dekapolise kõige paremini säilinud linn. Dekapolis ehk kümnelinnamaa oli kümnest rooma riigi linnast koosnev konföderatsioon. Vana-Rooma nimega Gerasa (Jerash) oli aastasadu liiva alla mattunud ning viimase 70 aasta jooksul jällegi päevavalgele toodud. Gerasa toob meieni pea täiuslikult säilinud antiikse linna oma teatri, sammastega allee, templite ja kirikutega.
 Õhtusöök hotellis. 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid3. PÄEV. KUNINGATE TEE: NEBO MÄGI - MADABA - SURNUMERI
Hommikusöök hotellis. 
Seejärel lahkume Ammanist ja võtame suuna Lõuna–Jordaania poole. Sõidame Nebo mäele ning nagu kunagi Mooses, vaatame meiegi Nebo mäelt püha maa poole. Traditsiooni kohaselt ongi just siin Moosese hauapaik. Madabas külastame kreeka ortodoksi kirikut, kus näeme 6. sajandist pärit mosaiiki, millel on kujutatud väga detailitruult Jeruusalemma ja püha maa tähtsamad paigad kuni Niiluse deltani välja. 

Sõidame Surnumere äärde, mis asub ligikaudu 408 m allpool merepinda. Järve soolasisalduseks on 25%, olles seega maailma kõrgeima soolasisaldusega veekogu. Muistsed inimesed kutsusid seda Soolamereks. Kohalikud kutsuvad seda tänase päevani nii. võimalus kergeks supluseks. Majutus ja õhtusöök Surnumere äärses hotellis.

4. PÄEV. KERAK - PETRA
Hommikusöök hotellis. 
Jätkame teekonda Lõuna-Jordaaniasse. Teel külastame Keraki hästi säilinud ristirüütlite kindlust. Jõuame Petrasse.
Läbi kitsa kuristiku El Siqi siseneme kuulsasse kaljulinna Petrasse. Seda araabia nabatealaste poolt 2000 a tagasi rajatud maailmaimet ei kutsuta põhjuseta roosaks linnaks. Petra avaneb meie ees justkui oleks see siia võlutud. Roosakast liivakivist hauafassaadid, 4000 inimesele mõeldud teater ja  templivaremed on meie ees hingematvas kõrbemaastikus. Samuti võlvitud väravad ja sammaskäigud ning kaljuseintesse tahutud veetrassid. Suur kõrberahvas nabatealased olid tuntud oma oskuse poolest erinevate veetehnoloogiate rakendamisel. Iidsete nabatealaste leiutatud viis, kuidas lähedalolevast ojast vett koguda ja säilitada, pani aluse selle kõrbelinna rikkusele. Kaljulinn Petra on valitud 7 uue maailmaime hulka.
Majutus ja õhtusöök Petras.

5. PÄEV. PETRA - WADI RUM KÕRBESAFARI
Soovijatega naudime varahommikust päikesetõusu Petras. Hommikusöök hotellis. 
Sõidame Wadi Rumi kõrbesse. Sõidame beduiinide maastikuautodega selles huvitavas kõrbemaastikus. Sõidame Al Khazili mäe juurde, näeme piktogramme, mis annavad tunnistust iidsest inimtegevusest siinses piirkonnas. Majutus ja õhtusöök mugavustega kõrbetelkides. Kogemus, mis ei unune kunagi. 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid6. PÄEV. WADI RUM - AQABA
Hommikusöök hotellis. 
Jõuame Punase mere rannikule. Aqaba on Punase mere äärne kuurortlinn, üle lahe paistab kätte kuulus Iisraeli puhkelinn Eilat. Aqaba on Jordaania ainus sadamalinn, olles ühelt poolt moodne ja kiire elutempoga, teiselt poolt pakkudes häid võimalusi rahulikuks rannapuhkuseks, veealuse maailma avastamiseks, samuti põnevate sisseostude sooritamiseks. Majutus ja õhtusöök kahel järgneval ööl samas hotellis.
 
7. PÄEV. PUHKEPÄEV AQABAS 
Hommikusöök hotellis. 
Puhkepäev Aqabas. Õhtusöök hotellis. Hilisõhtul suundume lennujaama. 

8. PÄEV. LEND AQABA - ISTANBUL - TALLINN
Lend Aqaba - Istanbul 01:40-04:20 ja lend Istanbul - Tallinn 08:30-11:45 (kohalikud kellaajad, TK819 ja TK1423). 
Tere tulemast tagasi koju!

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 11. august 2021
 
Kuumad pakkumised