Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - ISTANBUL
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul (lennuajad täpsustamisel). Palume kontrollida lennujaamas kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
 
2. PÄEV. LEND ISTANBUL - JAKARTA
Jätkulend Istanbul-Jakarta kell 02:15-18:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK0056). Oleme saabunud Indoneesia pealinna Jakartasse ja suundume edasi hotelli. Puhkus ja vaba aeg sisseelamiseks.
 
ringreis, Bali, Indoneesia, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid3. PÄEV. JAKARTA
Hommikusöök hotellis. Tutvume üle 10 miljonilise elanikkonnaga Jakartaga – see on tõeline Kagu-Aasia metropol, erinevate kultuuride virrvarr, riigi administratiivne ja poliitiline pealinn. Külastame Rahvusmuuseumi, vaatame Jakarta sümbolit Indoneesia rahvusmonumenti ning riigi presidendipaleed. Näeme Kagu-Aasia suurimat, samal ajal 120000 palvetajat mahutavat, Istiqlali mošeed, mis on ühtlasi ka riigi rahvuslik mošee ning mille nimi araabia keeles tähendab iseseisvust. Külastame Jakarta ajaloolist Batavia linnaosa ning jalutame Fatahillahi väljakul. Enne lennujaama suundumist peatume ka linna vanas sadamapiirkonnas Sunda Kelapas.

Sõidame lennujaama ja lendame edasi Yogyakartasse. Lend Jakarta-Yogyakarta (kellaajad täpsustamisel). 
 
4. PÄEV. PRAMBANANI TEMPLIKOMPLEKS - YOGYAKARTA
Hommikusöök hotellis. Külastame 9. sajandist pärit, kolmele hindu jumalusele pühendatud, Prambanani templikompleksi (UNESCO). Kogu kompleks koosneb 224 eraldi templist – kesksel kohal paikneb 47 m kõrgune Šiva peatempel, mille põhjaküljel omakorda Brahma ja lõunaküljel Višnu templid. Kogu templikompleksi kaunistavad vaimustavad Ramajana eepost illustreerivad bareljeefid. 

Kultuuriliselt on Yogyakarta Jaava saarel tugevaima identiteediga piirkond ning linna võib pidada ka jaava kultuuri keskuseks. Külastame Sonobudoyo muuseumi, Sultani paleed. Näeme kuidas tehakse batika tehnikas tekstiilikunsti ja kuidas valmivad hõbeehted. Tänase Yogyakarta keskus koondub ajaloolise Hollandi koloniaalkeskuse ümber. Siinsed inimesed on oskuslikud käsitöölised ja sestap leiab tänavaäärsetest poekestest nii batika tehnikat kasutades värvitud tekstiile, filigraanselt meisterdatud hõbeehteid kui ka varjunukuteatri nahast nukke.
 
5. PÄEV. BOROBODURI TEMPEL – MERAPI VULKAAN
Hommikusöök hotellis. Sõidame vaatama Borobuduri (UNESCO) ja Menduti templit. 8.-9. sajandil ehitatud ja alles 19. sajandil vulkaanilise tuha ja troopilise taimestiku alt taasavastatud Boroboduri tempel on maailma üks suuremaid budistlikke monumente ja templikomplekse. Boroboduri müüre kaunistavad hinge rännakut ja Buddha elu illustreerivad bareljeefid kogupikkusega üle 6 km. Borobodurist paari kilomeetri kaugusel asub Menduti tempel. Pärastlõunal käime Merapi vulkaanil, kus on endiselt näha laavat viimasest vulkaanipurskest. Sõidame tagasi Yogyakartasse ja vaba aeg linnas.
 
6. PÄEV. YOGYAKARTA – SURABAYA – TOSARI
Varane hommikukohv hotellis. Suundume raudteejaama ja sõidame rongiga Yogyakartast Surabayasse (mugavad istmed 1. klassis). Surabayast sõidame juba bussiga edasi Tosarisse. Majutus Bromo vulkaani külje all hotellis.
 
ringreis, Bali, Indoneesia, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid7. PÄEV. BROMO VULKAAN – JÕUDMINE BALILE
Koidikul võtame soovijatega ette maastikuautodega safari ja kerge matka Bromo mäele. Sõidame Pemanjakani külasse ning naudime lummavat päikesetõusu Bromo vulkaani kohal. Seejärel sõidame läbi vulkaanilise maastiku Bromo mäele ning matkame vulkaani tippu. Siin Jaava saare iidse hinduistliku kultuuri südames tehakse veel tänagi annetusi mäehingusele. 
Lõunaks jõuame tagasi hotellis. Hiline hommikusöök hotellis. 

Edasi suundume Surabaya lennujaama. Lend Surabaya-Denpasar (kellaajad täpsustamisel). 
Oleme jõudnud Balile – jumalate ja deemonite saarele. Sõidame Ubudisse – riisipõldude vahel asuvat Ubudit peetakse Bali kultuuriliseks keskuseks. Siin on kohalikud kunstigaleriid ja käsitööliste poed, mitmed väikesed muuseumid, hubased söögikohad ja kohvikud ning erinevaid vabaaja veetmise võimalusi.
  
8. PÄEV. BALI – UBUDI PIIRKONNA PÜHAD TEMPLID
Hommikusöök hotellis. Alustame päeva lühikese jalutuskäiguga liaanidega üle külvatud Ahvimetsa, kus võib kohata sõbralikke pärdikuid nende loomulikus elukeskkonnas. Edasi vaatame Goa Gajahi ehk Elevandi koobast, millesse siseneme läbi rikkalikult ornamenteeritud deemonite suid kujutavate avauste. Külastame Pakrisani jõe ääres terrasspõldude vahel asuvat Gunung Kawi 11. sajandist kaljusse raiutud templit. Arvatakse, et templid on pühendatud Udayana dünastia kuningale Anak Wungsule ja tema lemmik kuningannadele. Eeldatavasti on tegemist suisa kuninga hauatempliga - müstiline aura katab loorina kogu orgu. 

Tagasiteel peatume Tampaksiringi külas, kus uudistame kuumaveeallikatele rajatud Tirta Empuli Püha Allika templit. See üks pühamaid templeid Balil ja siia tulevad kohalikud palvetama ja kümblema selleks, et puhastuda nii vaimselt kui füüsiliselt. Igaaastase Galungani festivali ajal kastetakse selle templi puhastava ja väestava toimega vette ka Barongi maske, mis on Bali teatri üks pühamaid tegelasi ning mida balilased kummardavad kui jumalust. Tagasiteel Ubudisse vaatame riisikasvatuse terrasspõlde Tegalalangi lähistel.
Soovijatel on õhtul võimalus tutvuda Bali traditsiooniliste etenduskunstidega, näiteks Barongi tantsude või kuulsa Kecaki tuletantsuga (lisatasu eest).
 
9. PÄEV. VABA PÄEV BALIL
Hommikusöök hotellis. Vaba päev Ubudis. Soovijatel võimalus külastada lisaks mõnda templit, puhata hotelli basseini ääre, teha sisseoste käsitööpoodides ja galeriides, minna raftingule.
 
ringreis, Bali, Indoneesia, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid10. PÄEV. KINTAMAN – BATUR - EMATEMPEL– KLUNGKUNG –  NUSA DUA
Hommikusöök hotellis. Tänane sõit viib meid Kintamani piirkonda, kus avaneb parim vaade Baturi järvele ja Baturi aktiivsele vulkaanile. Peatume Panelokani vaateplatvormil ning imetleme vaadet metsikus ilus Baturile. Külastame Bali tähtsaimat templikompleksi Pura Besakih. Bali tuhandetest templitest on see kõige püham ja võimsam, mis on andnud talle ka Ematempli nimetuse. Imelise 22 templist koosneva kompleksi taga kõrgub Bali kõrgeim tipp ja kosmiliste jõudude keskpunkt Agungi vulkaan. Võimalusel saame jälgida mõnda püha riitust.
 
Suundume edasi Klungkungi vaatama Kertagosha paviljoni – selles iidses Bali kohtupaviljonis kuulutasid kuningad välja seadusi ja tegid teatavaks kohtuotsuseid. Hoone oli kohtumajana kasutusel ka Hollandi protektoraadi ajal. Seejärel peatume ebaharilikus Goa Lawah templis, mis asub tuhandete nahkhiirtega koopas. Legendi järgi on müstiline koobas ühenduses siit paarikümne kilomeetri kaugusele jääva Ematempliga. 
 
Õhtuks jõuame kilomeetrite pikkuse valge liivaranna ja kookospalmidega ehitud eksklusiivsesse paradiisi, Nusa Dua kuurortpiirkonda.
 
11. PÄEV. ULUN DANU JA TANAH LOT TEMPEL
Hommikusöök hotellis ja vaba hommikupoolik puhkuseks rannas. Väljasõit Ulun Danu templisse, mis asub Beratani järvel. Sinna sõidame mööda võimsate vaadetega kaunistatud mägist teed, möödudes mitmest udusse looritatud vulkaanist. Järvele peegelduvat Ulun Danu templit peetakse Bali enim pildistatud pühapaigaks. Siin teevad kohalikud annetusi järve jumalannale, kes tagab viljakuse. Tagasiteel peatume Celuki lülas, kus tutvume puussepa tööga ning näeme puidu graveerimise eripärasid. 

Päikseloojanguks jõuame kuulsa Tanah Loti templi juurde, mis asub maalilisel mererannal Bali lõunakaldal. See 16. sajandil poolt rajatud tempel on üks kuuest kõige pühamast templist Balil. Tõlkes tähendab Tanah Lot maa templit meres. See asub kõrgel kivipaljandil kaldast eemal, kuhu läbi soojade vahutavate lainete pääseb jalgsi ligi ainult mõõna ajal. Legendi kohaselt valvavad merimaod templit kurjade jõudude eest.
 
ringreis, Bali, Indoneesia, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid12. PÄEV. VABA PÄEV RANNAS
Hommikusöök hotellis. Vaba päev rannapuhkuseks.
Õhtul sõidame soovijatega traditsioonilisse külasse (lisatasu eest), kus vaatame bali tantsude esitust ja einestame. Laual on maitsvad värsked mereannid.
 
13. PÄEV. PÄEV RANNAS, LEND DENPASAR - JAKARTA - ISTANBUL
Hommikusöök hotellis. Vaba päev rannapuhkuseks. Päeva teisel poolel transfeer lennujaama. Lend Denpasar-Jakarta (kellaajad täpsustamisel). Lend Jakarta-Istanbul kell 21:00-05:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK0057).
 
14. PÄEV. LEND ISTANBUL - TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn  (kohalikud kellaajad, lennunumber). Lennuaeg täpsustamisel. Tere tulemast tagasi koju!

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 24. juuli 2019
 
Kuumad pakkumised