Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - RIIA - JEREVAN 
Kogunemine kell 19:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn - Riia kell 21:15-22:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT318) ning Riia - Jerevan kell 22:50-03:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT726). Palun kontrollige kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Majutume kolmel järgneval ööl Jerevani hotellis Hradzan 4* või sarnases. 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. JEREVAN 
Hommikusöök hotellis. 
Vaatame üle suurlinn Jerevani tähtsamad vaatamisväärsused ning teeme seeläbi esimese tutvuse värvika Armeenia ajalooga. Kontrastiderohkes pealinnas sõidavad nii uusimad Mercedese kui vanimad Lada mudelid. Traditsioonilised söögikohad - pandoksid - vahelduvad nooblite euroopalike lokaalidega. Kuigi Jerevan on asutatud varem kui Rooma linn, domineerib tänapäeva linnapildis nõukogude arhitektuur. Näeme linna südant- Vabariigi väljakut, Jerevani ülikooli, Armeenia ema monumenti, parlamendihoonet, peresidendipaleed, ooperi- ja balletiteatrit. Külastame 1915. a genotsiidile pühendatud memoriaalmuuseumit ning Matenadarani - mahukat manuskriptide kollektsiooni, mille vanimad kreeka- ja armeeniakeelsed eksemplarid pärinevad 7. sajandist. Külastame hiigelsuurt lubjakivist trepistikku ehk Kaskaadikompleksi, mille tipust avaneb panoraamvaade kogu linnale ja Ararati mäele.  Käime ka turul ja kohalikus käsitöövaipade keskuses, kus meile tutvustatakse materjale, värvimis- ja kudumistehnikat. Lõunatame kohalikus restoranis.

Soovijad saavad lisatasu eest külastada Ararati bränditehast, kus saab jälgida selle valgetest viinamarjadest ja allikaveest joogi valmimisprotsessi. Peale esitlust degusteeritakse kahte erinevat brändisorti ning on võimalik mõni pudel ka koju kaasa osta.

3. PÄEV. JEREVAN - ARARAT - GARNI - GEGHARD
Hommikusöök hotellis.
Sõidame kõrgetest kaljudest ümbritsetud Garnisse. Imetleme imposantset sammastatud fassaadiga 1. sajandist pärit hellenistlikku Garni templit, mis seisab majesteetlikult sügava kanjoni serval. Tempel oli kunagi Aršakiidide dünastia suveresidents. Külastame kuningliku palee varemeid ning saunakompleksi. Imetleme Kivisümfooniaks kutsutavaid torukujulisi kaljumoodustisi, mille vahel õitsevad värvilised lillepuhmad. Tutvume kohaliku külaeluga ning lõunatame armeenia pererestoranis. Õpime kiviahjus kodust lavašši küpsetama ning naudime seda soojalt. 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidSõidame unikaalsesse 12.-13. sajandist pärit Püha Geghardi ehk Püha Oda koobastemplisse. Tempel sai nime oda auks, mis ristilöödud Jeesuse keha läbistas. Oda ennast hoitakse Echmiadzini katedraali muuseumis. UNESCO maailmapärandi hulka arvatud ning ümbritseva mägise maastikuga ühte sulanud Geghardi kloostrist leiame keskaegsed kirikud ja kaljudesse uuristatud hauakambrid. Kuulame kloostris kontserti, kus tuleb esitlusele kristallselge kõlaga liturgiline muusika, mis on eriti nauditav tänu imelisele akustikale.

4. PÄEV. JEREVAN - KHOR VIRAP - NORAVANK - ARENI VEINIMÕIS - ZORATS KARER - GORIS
Hommikusöök hotellis. 
Sõidame Ararti orgu ning külastame Khor Virapi kirikut, kuhu Armeenia kuningas vangistas 13 aastaks karistuseks ristiusu propageerimise eest Püha Grigori Valgustaja. Kirik kuulub tänini kristliku maailma pühimate paikade hulka. Naudime selge ilma korral parimat vaadet päikese käes sädelevatele Ararati lumistele tippudele. Khor Virapit ümbritsevad mäed olid koduks 2. sajandil eKr asutatud kunagisele Armeenia pealinnale - Artašatile. Imetledes vaadet Araratile, kuulame väikest kontserti armeenia rahvuspillil - dudukil. Seda instrumenti võib kuulda näiteks ka 2000. a Hollywoodi filmis "Gladiaator". Peale kontserti saame ülevaate duduki päritolust ning tähtsusest armeenia kultuuris.

Sõidame läbi punastest kaljudest ääristatud kanjoni 13. sajandist pärit Noravanki kloostrisse. Teel peatume Areni külas, et proovida kohalikke veine. Areni on olnud läbi aegade Armeenia veinitootmiskeskus. 2010. a leidsid arheoloogid siit 6100 aastat tagasi rajatud maa-aluse veinikeldri, kus oli viinamarjapress, veinivaadid, klaasid jms. Lõunatame Noravanki restoranis. Edasi suundume Armeenia lõunaossa, kus külastame Zorats Kareri 7500 a. vanust observatooriumit. Lähedalasuvast Karahundžist leitud kaljujoonised annavad tunnistust sellest, et vanad armeenlased tundsid ka astronoomiat. Karahundži kutsutakse ka kohalikuks Stonehengeks. 
Ööbime Gorise hotellis Diana 4* või sarnases.

5. PÄEV. GORIS - TATEV - SELIM - SEVAN
Hommikusöök hotellis. 
Sõidame maailma pikima, 5,7 km pikkuse Guinessi rekordite raamatusse arvatud köisraudteega, mis kulgeb üle kanjoni Tatevi kloostrini. See sügava mäekuru kohal paiknev unikaalne ja kaunis klooster rajati 9.-13. sajandil Armeenia intellektuaalide keskuseks, kus elasid ja töötasid filosoofid, kalligraafid, maalikunstnikud, muusikud ja mungad. Tatev oli kunagine Sjunikhi krahvkonna poliitiline ja religioosne keskus. Lõunatame Halidzori külarestoranis.

Seejärel sõidame läbi Selimi mäekuru Sevanisse. 1990 m kõrgusel üle merepinna paiknev Sevani järv on üks maailma suurimaid mageda veega mägijärvi ning Kaukasuse suurim järv. Vee värvus varieerub vastavalt ilmale erksinisest sügavate tumedate toonideni. Sevani järve kallastel leidub nii avalikke kui privaatrandu. Järves elutsevad forell, siig, vähk. 
Ööbimine Sevani järve piirkonna hotellis Tufenkian Avan Marak Tsapatagh 4*  või sarnases. 

6. PÄEV. SEVANI JÄRV - DILIDŽAN - GJUMRI
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid
Hommikusöök hotellis. 
Esmalt teeme Sevani järvel umbes tunniajalise paadisõidu
Peale seda võtame suuna Dilidžani rahvuspargile, mida kutsutakse ka Armeenia Šveitsiks. Lopsakast tamme- ja pöögimetsast ning lumistest mäetippudest ümbritsetud Dilidžan kuulub Armeenia kauneimate linnade hulka. Suvisel ajal näeb mäekülgedel ja metsades loomakarju ning seeni ja maitsetaimi korjavaid kohalikke. Nõukogudeaegsest kunstiinimeste lemmikpaigast on tänapäevaks kujunenud arvukate hotellide, restoranide ja armsate piparkoogimajakestega turismikeskus. Põgusa Dilidžani jalgsiekskursiooni käigus saab käsitööliste tänaval puidust, kivist ning savist suveniiride valmistamist jälgida. 

Peale lõunapausi Dilidžanis külastame keskaegset Haghartsini kloostrit ning tutvume Ara külas Nairiani ökofarmis kohalike kosmeetikatoodetega, mida Armeenia kõrgmaal kasvavatest taimedest ja lilledest valmistatakse. Õhtuks jõuame Armeenia suuruselt teise linna – Gjumrisse
Ööbime Gjumri butiikhotellis Villa Kars 3* või Nane 4* või sarnases.

7. PÄEV. GJUMRI - JEREVAN
Hommikusöök hotellis. 
Folklooritraditsioonide ja külalislahkuse poolest tuntud Gjumri linnaekskursiooni käigus jalutame vanalinnas, kus imetleme unikaalse arhitektuuriga 18. ja 19. sajandist pärit hooneid. Seejärel võtame suuna taas pealinn Jerevanile
Ööbime kahel järgneval ööl Jerevani hotellis Ani Plaza 4* või sarnases. 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid8. PÄEV. JEREVAN - ECHMIADZIN - ZVARTHNOTSH – JEREVAN, LEND JEREVAN - RIIA - TALLINN
Hommikusöök hotellis. 
Sõidame Armeenia kunagisse pealinna - Echmiadzini, mis on sajandeid olnud tähtsaim usukeskus ning kirikupea residents. UNESCO maailmapärandisse kuuluv Echmiadzini katedraal on rajatud 4 saj. pKr Grigori Valgustaja poolt ning ka tänapäeval Armeenia apostelliku kiriku keskus. Lõunasöök Echmiadzinis. 7. saj. eKr ehitatud Zvartnotshi templi nimi tuleneb sõnast zwart ehk rõõmus ja kaunis. UNESCO maailmapärandisse arvatud templi varemed annavad tänapäevalgi tunnistust tema kunagisest ilust. 
Naaseme Jerevani, öösel transfeer lennujaama ning lend Jerevan - Riia kell 04:20-07:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT727) ning Riia - Tallinn 07:45 -08:35 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT726). Saabumine Tallinna lennujaama 11.06.2020 hommikul.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 18. veebruar 2020
 
Kuumad pakkumised