Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - ISTANBUL
Kogunemine kell 11:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Lend Tallinn - Istanbul kell 12:50-17:10 ja Istanbul - Addis Abeba 19:35-00:55 (kohalikud ajad, lennud TK1422 ja TK676).
Saabumine Bole rahvusvahelisele lennuväljale. Transfeer hotelli. Majutume Addis Abebas kahel järgneval ööl hotellis Momona Hotel või sarnases.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. ADDIS ABEBA
Hommikusöök. 
Tutvumine Etioopia pealinnaga. Addis Abeba asub Entoto mägedes 2500 meetri kõrgusel merepinnast. Addis Abeba (amhaari keeles uus lill) on suhteliselt noor linn, asutatud 1886. aastal kuningas Menelik II poolt. Meeleolukad ja kaootilised linnamaastikud, mida ilmestavad jakaranda puudega ääristatud laiad tänavad. Ekskursiooni käigus näeme endist kuningapaleed, Kolmainu katedraali ja külastame Rahvusmuuseumi, mille kuulsaim asukas on 3,5 miljonit aastat tagasi elanud inimese eellane Lucy. Ülihuvitav ja hinnaline arheoloogia- ja etnograafiakollektsioon. Tõuseme bussiga Entoto mägedesse, et nautida linnapanoraami ja imetleda mägede ilu ning muidugi ei jäta me külastamata Aafrika üht suurimat turgu Merkatot. Õhtusöök hotellis.

3. PÄEV- LEND ADDIS ABEBA - AXUM, PÕHJALIK EKSKURSIOON AXUMIS
Varane hommikusöök. 
Sõidame lennujaama ja lendame edasi Etioopia iidsesse keskusesse Axumisse. Lend Addis Abeba - Axum (lennuajad täpsustamisel).

Axum on iidse tsivilisatsiooni keskus, mida legendid seostavad ka legendaarse Seeba kuninganna riigiga. Võimas keskus püsib siin 400 eKr-10. sajandini AD. Just Axumi hakatakse keskaegsetes ürikutes nimetama Etioopiaks. Muistne linn asub Adwa mägede jalamil 2130 meetri kõrgusel merepinnast. Axumi ajaloolised mälestised on kantud UNESCO nimistusse. Obeliskide park, kus asuvad kümned võimsad obeliskid, mille püstitasid kunagised valitsejad. Obeliskid on kuni 33 meetrit kõrged ja võivad kaaluda kuni 500 tonni. Vanad kirjamärgid ja sümbolid. Iidsete hauakambrite salapära ja Etioopia õigeuskliku kiriku kloostrid. Veel tänapäevalgi on ligi 75 protsenti linna elanikest kristlased. Siioni Maria kirik on tähtsamaid pühakodasid Etioopia kirikus. Pikka aega oli see ka paigaks, kus krooniti kuningaid. Pärimuse järgi asub siin Vanast Testamendist tuntud seaduselaegas koos käsulaudadega.

Ööbime hotellis Yared Zema või sarnases. Õhtusöök.

4. PÄEV. LIMALIMO MÄED
Hommikusöök. 
Algab sõit Gonderi suunas. Teekonnal saatjaks dramaatilised vaated teravatipulistele mägedele ja kirgasrohelistele orgudele. Meie teekond kulgeb Simieni mägede rahvuspargis, mis on kantud UNESCO looduspärandi nimistusse. Mägede moodustumine on toimunud miljonite aastate jooksul seismiliste ja vulkaaniliste protsesside tulemusena ja needsamad protsessid on lõhestanud mägedesse sügavaid kanjoneid ja kergitanud mägede teravad tipud kuni 4400 meetri kõrgusele. Teadlased usuvad, et koos Drakenbergi ahelikuga Lõuna-Aafrikas on just Simieni mäed vanimad meie planeedil. Läbisõidul näeme mitmeid traditsioonilisi külasid. 

Majutume hotellis Ras Dejen Hotel või sarnases. Õhtusöök.

5. PÄEV. GONDER
Hommikusöök. 
Jätkame sõitu Etioopia vanasse pealinna Gonderisse. Teekond kulgeb läbi kaunite maastike ja paljude traditsiooniliste külade. 
Tutvumine linnaga. Gonder on rajatud 1636. aastal kuningas Fasiladese poolt ja sellest sai Etioopia pealinn ning kuninglik residents järgnevaks kaheks sajandiks. 17.-18. sajandil rajatud luksuslik kuninglik kompleks hämmastab erinevate ehitusstiilide rohkusega. Siinses arhitektuuris on segunenud nii ida- kui läänemaailma traditsioonid. Mäe tipult avanevad kaunid vaated Gonderi linnale ja ümbritsevale maastikule. Võimsa 13 torni ja müüriga ümbritsetud kiriku interjöörides on kaunid 17. sajandi maalingud. Eelkõige vapustab kiriku lagi, kust pühakotta astunud rändaja poole vaatab alla 104 monalisalikult naeratavat inglit.
Majutus ja õhtusöök hotellis Zobel Resort Hotel või sarnases.

6. PÄEV. BAHIR DAR - SINISE NIILUSE KOSED TIS ISAT
Hommikusöök. 
Jätkame teekonda. Saabumine Bahir Dari, mida peetakse üheks ilusamaks linnaks Etioopias. Bahir Dar on olnud tähtis kauplemiskeskus ja siin asub ka endise keisri Haile Selassie üks luksuslikest paleedest. Sõidame Sinise Niiluse koskede juurde, mida kohalikud nimetavad Tis Isat (Tule suits). Siin alustab legendaarne jõgi oma voolamist ja vesi laskub suurvee perioodil võimsate koskedena alla 400 meetri kõrguselt. Sinine Niilus annab suurema osa Niiluse vetest, ligemale 85 %. Siinsel märgalal pesitseb hulgaliselt linnuliike ja jõe kallastel jalutades võib kohata jõehobusid ja krokodille ning näha kohalikke askeldamas papüürusepaatide tankade juures.
Majutus ja õhtusöögid kahel järgneval ööl Bahir Daris hotellis Jacaranda.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid7. PÄEV. BAHIR DAR  – PAADISÕIT TANA JÄRVEL
Hommikusöök. 
Paadiretk Tana järvel. Etioopia suurimal järvel on ühtekokku 37 saart. Paarikümnel saarel asuvad kloostrid ja pühakojad. Zeghe saare kloostrites ja kirikutes võib näha imelisi freskosid ja erinevate Etioopia kuningate kroonijuveele ning kristlikke reliikviaid ja vanu inkunaableid.

8. PÄEV. BAHIR DARIST LALIBELASSE
Pärast hommikusööki sõit Lalibelasse
Täna läbime taas kaunid maastikud ja teeme peatusi traditsioonilistes külades, et tutvuda lihtsate inimeste eluga.
Hilisel pärastlõunal saabume Lalibelasse. Lalibelat nimetavad paljud etiooplased Teiseks Jeruusalemmaks. Lasta mägedes asuv püha linn on kuulus eelkõige kaljudest välja raiutud kirikute poolest. Alustame tutvumist linnaga ja 12. sajandist pärit kaljukirikutega (UNESCO maailmapärandi nimekirjas). Ööbimine kahel järgneval ööl Lalibelas hotellis Lal Hotel & Spa või sarnases.
 
9. PÄEV. LALIBELA KOOBASKLOOSTRID
Hommikusöök. 
Jätkame tutvumist Lalibelaga. Linnas ja selles lähistel on ühtekokku paarkümmend 12.–13. sajandist pärit kaljukirikut, mille all asuvates koobaskloostrites võib ikka veel kohata erakuid. Kohalikud usuvad, et siin kusagil asub ka esimese inimese Aadama haud. Õhtul osaleme kohvitseremoonial.

10. PÄEV. LEND LALIBELA - ADDIS ABEBA, LAHKUMISÕHTUSÖÖK KOOS FOLKLOORIKAVAGA
Hommikusöök. 
Transfeer lennujaama ja lend Lalibela – Addis Abeba (lennuajad täpsustamisel).
Lahkumisõhtusöök koos parimate roogadega Etioopia köögist ning Etioopia tantsude lauludega (õhtusöök hinnas). Transfeer lennujaama.
 
11. PÄEV. LEND ADDIS ABEBA - ISTANBUL - TALLINN
Lend Addis Abeba - Istanbul kell 01:50-07:30 ja jätkulend Istanbul - Tallinn 09:40-11:55 (kohalikud lennuajad, TK677 ja TK1421).

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 15. jaanuar 2021
 
Kuumad pakkumised