Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Peterburi
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Peterburi

 

Uuendus jaanuar 2018: alates 2017. aastast saab viisavabalt Peterburi külastada liinil Helsingi - Peterburi - Helsingi. Kahjuks otsekruiise Tallinnast enam ei korraldata.

Meie Peterburi reis algas pühapäeva õhtul kell 18.00 Tallinna A-terminali sadamast St. Peter Line’i laevaga Princess Anastasia. Ootasime põnevusega, et näha metropoli, mida olime viimati külastanud mitmed-mitmed aastad tagasi. Nüüdseks on tekkinud tore võimalus pühapäeviti Tallinnast Peterburi laevaga reisida ja mis veelgi toredam – viisavabalt kuni 72h, kasutades mõlemal suunal St. Peterline’i laevasid ja kohapeal laevafirma transfeeribussi.

Tallinn-Peterburi liinil sõidab Princess Anastasia ja Peterburi-Helsingi liinil Princess Maria. Laevad on renoveeritud ja kuigi mitte enam esimeses nooruses, siis täiesti puhtad ja korralikud, vägagi võrreldavad Tallinn-Stockholmi vahel seilavate laevadega. Seal on erineva kategooriaga kajutid: E klassi 2 kohalised kajutid asuvad allpool autotekki, B klassi kajutid on 2 või 4 kohalised sisekajutid ja A klassi kajutid on 2 või 4 kohalised aknaga kajutid. Kajutites on narivoodid ning wc/vannituba, nad on puhtad, aga küllaltki väikesed ja seetõttu soovitaks kajutit jagada pigem kahekesi kui neljakesi.

Laevas on olemas nii a la carte kui buffet restoranid, showbaar, saun, jõusaal, laste mängutuba, konverentsisaal, kauplused ja isegi kino. Meeldivaks üllatuseks on Princess Anastasia teenindav personal enamuses eestlased ning eesti keeles suheldes olemine laeval vägagi kodune. Buffet õhtusöögis sisaldub hinnas lisaks toidule ka vein, viin ja shampus. Showbaaris on õhtuprogramm kuulsatelt Vene truppidelt, mis on ootuspäraselt väga heal tasemel, arvestades nii Skandinaavia kui ka Venemaa klientide maitset. Hommikusöögiks on võimalik valida kahte sorti buffet: Buffet Day ja Buffet De Luxe. Soovitaks viimast, mis on küll veidi kallim, aga hommikusöögi nautimiseks meeldivalt privaatne ja luksuslik ning mõnus koht Peterburi sissesõidu jälgimiseks.

Laeva retseptsioonist tuleb küsida migratsioonikaardid (arrival ja departure card) ja ka ära täita. Arrival card võetakse ära maale saabumisel passikontrollis ja Departure card maalt lahkumisel. Hiljem migratsioonipunktis on neid juba raske hankida. Kui on soov osaleda giidiga ekskursioonil, siis tuleks koguneda retseptsiooni juurde ca 15 min enne saabumist. Ekskursioon tuleb eelnevalt ette osta, kui mitte broneerimisel, siis vähemalt eelmisel õhtul laevale jõudes.

Esmaspäeva hommikul kell 09.30 saabusime Peterburi. Väga pidulik tunne oli laevalt maale astuda puhkpilliorkestri saatel, mis saabujaid sadamas oma hoogsa mänguga tervitas. Pärast passikontrolli ootas meid 3.5 h bussi linnaekskursioon. Tutvusime linna olulisemate vaatamisväärsustega. Pettuda meil ei tulnud, linn on puhas ja külalislahke ning kesklinna piirkond kenasti renoveeritud. Kaunid Neeva jõe vaated ja jalutuskäigud Nevski prospektil jäävad kauaks meelde.

Meie külastusaeg jäi lühikeseks, vaid 1,5 päeva ja seda on kindlasti vähe Peterburi võlude avastamiseks. Soovitame St. Peter Line'i  72 h viisavaba kruiisi, mis sisaldab kahte ööd Peterburis kohapeal.

Kui ekskursiooni tellitud pole, saab kohe St.Peter Line'i transfeerbussiga hotelli sõita. Bussid ootavad teminali ees. Transfeerbussid liiguvad sadama ja linna vahel kindla graafiku alusel ja  sõita võib piiramatult, aga ainult laeva saabumise/lahkumise päeval. Bussile pääseb laeva pardakaardi ettenäitamisel. Ekskursioonile minejad kogunevad laevas ja liiguvad migratsioonipunkti koos St Peterline’i saatjaga eelisjärjekorda, et jõuda õigeaegselt algavale ekskursioonile.

Majutuseks oli meil hotell Sokos Vasilievsky asukohaga Vassili saarel. Hotell on oma taseme poolest tugev 4 tärni, toad luksusliku interjööriga, toit väga maitsev ja buffet söögivalik rikkalik. Tutvusime ka teiste Peteburi hotellidega.

Teisipäeva hommikul veetsime aega linnas, eelkõige Nevski prospektil. Linnas liikumiseks kasutasime metrood, mille pileti maksumus on 25 rubla, hotellilile Vasilievsky lähim metroopeatus on Vasiliastrovskaja peatus.

Pärastlõunal  valmistusime kojusõiduks. Tulime tagasi Finladski raudteejaamast Soome kiirrongiga Allegro Helsingisse. Rong on väga viisakas, puhas, kaasaegselt hele ja raudteemüra praktiliselt vagunisse ei kostu. Kõik istmekohad on varustatud elektripsitikupesadega.  Seal on laste mängutuba, restoranvagun,  kohad ratastooliga reisijatele, valuutavahetus, taxfree.  Ka loomad on lubatud. Rongiga Peterburist Helsingisse sõitmiseks on tarvis viisat!

Peterburi-Helsingi rong väljus kell 15:00, sõit kestis vaid 3,5 tundi. Sõidu ajal kontrolliti üle meie passid  nii Venemaa kui ka Soome piirivalve poolt.  See oli väga sujuv, viisakas ja rahulik protseduur, mille käigus andsime ka ära eelnevalt laevas täidetud maalt lahkumise kaardi.

Helsingist Tallinnasse tulime Tallinki laevaga Superfast väljumisega 21.30. Öösel 23.30 olime Tallinnas mõtetega, et kindlasti külastame Põhjamaa Veneetsiat uuesti.

Lisainfo ning tellimine Baltic Toursi puhkusereiside osakonnast.

Telefon:
740 0000, 630 0400
 
Viimati uuendatud 23. jaanuar 2018
 
Kuumad pakkumised