Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisimine tänapäeval - kas reisibürooga või reisibüroota?
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisimine tänapäeval - kas reisibürooga või reisibüroota?

 

Viimaste aastate suur trend on reisiteenuste pakkumise ja ostmise liikumine internetti, mille kasuks räägivad eelkõige soodne hinnatase, info laialdane kättesaadavus ja kiirus. Ometigi kasutatakse endiselt reiside planeerimisel reisibüroo abi. Kumb siis on parem ja kuidas leida endale just see õige variant?

Hinnata tuleks oma varasemat reisikogemust, julgust riskida ja reisikava kokkupanemiseks leiduvat vaba aega. Kui aega napib ja turismiterminoloogias väga tugev ei olda, tasuks kasutada reisibüroo teenust. Reisibüroo töö teevad hinnatuks väljaõpetatud spetsialistid, aja jooksul omandatud kogemused ja koostööpartnerite võrgustik. Reisikonsultant oskab hinnata kliendi soovile vastava teenuse teostatavust, ettetulevaid ootamatusi ja hinna-kvaliteedi suhet.

Tänapäeva IT-lahendused ja reisiteenuste valik internetis on nii heal tasemel, et kogu info on kättesaadav igaühele, kes soovib ja oskab seda ise otsida. Samuti on teenused internetis tihtipeale soodsama hinnaga. Hinnavahe tuleneb eelkõige sellest, et internetis teeb inimene selle töö, mida tavaliselt teeb reisikonsultant, ise ära. Ja mis seal salata – kannab
ise ka riskid. Tihti hoiavad online-broneerimissüsteemid kulusid kokku tugiteenuste arvel – on olemas küll klienditeeninduse kontaktid, kuid harvad on juhud, kui sealt ootamatute probleemide korral kiirelt ja operatiivselt abi saab.

Reisikonsultant aitab
Lihtsamate teenuste korral, eriti kui tegemist on kogenenud reisijaga, võib tõesti olla mõistlikum broneerida teenus internetist ja kasutada hinnaeelist. Mõtlemiskoht on aga töö- ja suurema grupiga reisid, mille puhul on hädavajalik, et asjad sujuksid ja vajadusel oleks keegi, kes aitaks. Näiteks hilineb lend, millest tulenevalt on vaja muuta hotellibroneeringut või reis hoopis edasi lükata. Reisikonsultandil on teadmised ja vahendid probleemi kiireks lahendamiseks, ise kõige sellega tegeledes on aga ajakulu suur. Vahendajana ei saa reisibüroo küll võtta endale vastutust lennufirma tehtud muutuste või tühistamiste eest, kuid pakub abi suhtlemisel ja probleemide lahendamisel.

Baltic Tours pakub uudseid lahendusi
Teenuste liikumise tõttu internetti tuleks oma teenuste pagas üle vaadata ka reisibüroodel ning ajaga kaasas käia. Nii arendab ka Baltic Tours erinevaid online-lahendusi, pakkudes klientidele mitmekülgseid võimalusi teenuste valimiseks. Kasutusele on võetud lennupiletite online-süsteem, kus lisaks lennupileti broneerimisele on võimalik selle eest kohe maksta. Eesmärk on olla lähedal ka nendele klientidele, kes soovivad ise sobiva marsruudi välja valida ja broneerida. Võimalik on töö ise ära teha ja kasutada online-hinnaeelist. Suureks plussiks võrreldes teiste selliste süsteemidega on see, et kui reisi jooksul peaks tekkima probleeme või tuleb reisist loobuda, siis Baltic Tours vajadusel toetab ja abistab lahenduse leidmisel. Täpselt nii nagu siis, kui ostaksite lennupileti traditsioonilise reisibüroo kaudu.

Üks huvitavaid ja kasulikke online-lahendusi on seegi, et Baltic Tours on koondanud oma kodulehel kõik Eesti suuremad reisikorraldajad ühtsesse reisiotsingusse. Selle asemel, et surfata mööda erinevate reisikorraldajate lehekülgi, on võimalik välja valida sobivaim ühest kohast ja edastada broneerimissoov. Hinna puhul ei ole vahet, kas osta reis reisibüroost või reisikorraldajalt – hind on igal poolt täpselt sama.

Kokkuvõtteks on endiselt olemas koht mõlema jaoks: online pakub kiiret ülevaadet, suurt infohulka ja häid hindu. Reisibüroo saab aidata sellega, et omab kontakte õigete partneritega, oskab probleemidele osutada spetsialisti vaatenurgast ja teab mängureegleid. Kes soovib, broneerib ise. Kes hindab mugavust ja soovib spetsialistide abi, kasutab reisibüroo teenuseid. Kes on aga kaval, kasutab online-süsteeme, mis ühendavad hinnaeelise ja reisibüroo tugiteenuse.

Baltic Toursi online-broneerimissüsteem pakub endisest paremaid sobivate lendude otsimisvõimalusi ja seda on lihtsam kasutada.

Vaata lisaks:
www.lennujaam.ee
Viimati uuendatud 21. juuni 2012
 
Kuumad pakkumised