Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - HELSINGI - FRANKFURT
Kohtumine Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl 04.30. Lend Tallinn - Helsingi kl 06.05-06.40; Helsingi - Frankfurt kl 07.40-09.20 (NB! Kohalikud ajad! Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). 

Sõidame Hesseni liidumaa pealinna Wiesbadenisse. See oli 19 sajandil elegantne kuurortlinn ning on tänapäeval suurejoonelise klassitsistliku ja historitsistliku linnaarhitektuuri ja -kujunduse heaks näiteks. Jalutuskäik linnas

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidEdasi jätkub meie sõit Reini jõe äärde. Külastame Johannisbergi lossi aeda. Johannisberg on üks Saksamaa ja ka maailma kuulsamaid veinimõisaid, arvatud 30 maailma tippveinimõisa hulka. Esimene dokumenteeritud veinitegu selles paigas oli juba 817. a, kui seal valmistati umbes 6000 liitrit veini. 18.saj rajati siia maailma esimene Rieslingi viinamarjaaed ja 1858. a. tehti esimene jäävein. Nende jääveinile on antud “Saksamaa jääveinide” kategooria kuldauhind. Soovijad saavad kohalikke veine kaasa osta. 

Väike Reiniäärne linnake Rüdesheim on nagu karamellikomm – romantiliselt kitsad tänavad, õdusad veinilokaalid, arvutu “lillemajandus”. “Rhein-Wein-Rüdesheim” on üle maailma tuntud riim ja seda paika ei tohiks ükski turist külastamata jätta. See on magus Rheingau, maailmakuulsa Reiniäärse veini kodu, Saksamaa üks tähtsamatest veinipiirkondadest. Igal aastal augusti kolmandal nädalavahetusel toimub romantilises vanalinnas Rüdesheimi veinifestival. Moto all „Rieslingi suvi“ tähistatakse seda üle 80-aastast maailmakuulsat festivali. Maitske sel hubasel suveõhtul noort Rieslingit, sametist Pinot Noir’i ja põnevaid haruldusi ning nautige muusikat. Õhtusöök hotellis.

2. PÄEV. LAEVASÕIT REINI JÕEL
Hommikusöök. 
Reini-äärses piirkonnas on igal linnal oma lugu koos lossi ja kangelaste ning oma mäetipuga. Rooma ajast pärinev veinivalmistamiskunst on saavutanud täiuslikkuse, mida vaid prantslased oskavad üle trumbata. Muinasjutulised ja suursugused lossid, kindlused, kloostrid ja veinimõisad – neid on Reini jõe kallastel ridamisi. Naudime täiuslikku idülli ja teeme laevasõidu Reini jõel. See on nagu romantiline teekond möödunud sajandisse. Siinsetes nukumajakestega linnades lõppeb reaalsus ja algab muinasjutt. Maalilised viinamarjaväljad kuuluvad selle piirkonna maastiku-arhitektuuri. Möödume kõrgetest kallastest, mille veiniterrassid on suisa püstloodis. Teele jääb Loreley kalju, kus jõgi teeb järsu käänaku ja kuhu legendi järgi paljud laevnikud, ahvatletuna kaunitari laulust, on jätnud oma elu. Siinne maastik ja mäetippudel kõrguvad lossid koos salapäraste legendide ja müütidega on inspiratsiooniks olnud paljudele romantikutest luuletajatele. 

Bussisõit St. Goarshausenist tagasi Rüdesheimi. Sõidame köisraudteega viinamarjaistanduste kohal asuva võimsa Niederwaldi mälestusmärgi juurde. Mäelt avaneb võluv pilt Reini jõele, idüllilistele veiniküladele, laugetele nõlvadele. Õhtusöök hotellis.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid3. PÄEV. ST. GOARI LINNAKE JA MOSELI ORG
Hommikusöök. 
St. Goari linnake sai nime lõunaprantslasest eremiidi Goari järgi, kes elas siin 6.sajandil. Reini kohal kõrguvad Rheinfelsi kindluse varemed. Stolzenfelsi loss on taastatud 19.sajandil. Sõit Koblenzisse, linna Moseli ja Reini ühinemiskohas. Siinses Saksa nurgas, Deutches Eck, ühinevad kaks kaldapromenaadi. Meile avaneb suurepärane vaade linnapilti ilustavale Reini paremal kaldal troonivale Ehrenbreitsteini kindlusele. Aeg lõunasöögiks.

Suundume Moseli veinipiirkonda, kuhu juba vanad roomlased rajasid esimesed viinamarjaistandused ja mille ajalugu on 2000 aastat olnud seotud veiniga. Maantee lookleb koos jõega kitsukeses orus kiltkivist mägede vahel. Sel teekonnal ootavad teid viinamarjaistandused, lopsakad metsad, kaljud, romantilised külad ja ajaloolised linnad. Moseli org on tõeline paradiis. Omamoodi võluvad ja ehtsaksalikud on kõik külad Moseli jõe kallastel. Kobern-Gondorf on Alam-Moseli vana veiniküla, millel oli neli lossi erinevates suundades. See olevat üks soojemaid piirkondi Saksamaal. Siin on veel näha keskaegsete tänavate võrgustikku. Küla on tuntud oma ajaloolise hoonestuse poolest – keskaegne turg ja vanim vahvärkmaja Saksamaal. 

Jõuame Cochemisse. See linnake on täis tuhandeid imesid. Värvilised majakesed jõeäärsel Moselpromenadil ning mäel kõrguv Reichsburgi loss on ümbritsetud viinamarjaväljadest. Kuulsad on ka Cochemi gurmeesinepid. Pea 200 aastat tagasi valmistas siin esmakordselt sinepit Miller Wolfgang Steffens. Majutus 2 järgnevat ööd Moselpromenadil asuvas hotellis.

4. PÄEV. REICHSBURGI LOSS
Hommikusöök. 
Cochemi linna kohal 154 m kõrgusel mäel troonib tuhandeaastase ajalooga Reichsburgi loss. Esialgse 11. sajandist pärineva kindluse hävitasid 17.saj. Louis XIV käsul Prantsuse sõdurid. „Romantiliste losside ajajärgul“ 19.saj. taastati loss neogooti stiilis. Kantud ka Riiklike monumentide ja kultuuriväärtuste nimekirja. Lossituur kohaliku giidiga. Jalutuskäik linnasüdames – vahvärkmajadega ja Püha Martini purskkaevuga Marktplatz. Siin asub ka raekoda ja Püha Martini kirik. Ajalooline linnamüür oma vana Enderttori väravatorniga. Sinepimuuseumi külastus koos degusteerimisega. Õhtu veinikeldris, veinide degusteerimine koos kerge einega (lisatasu eest).

5. PÄEV. LAEVASÕIT MOSELIL
Hommikusöök. 
Laevasõit Moselil. Teekonnal on iga käänaku taga peidus uued üllatused- armsad külakesed ja viinamarjaväljadesse uppuvad kaldad. Omamoodi võluvad ja ehtsaksalikud on kõik kohad Moseli jõe kallastel, üks armsamaid on aga muinasjutulinnake Bernkastel-Kues. Parajalt pisike oma kitsaste tänavate rägastikuga, kus valgete majade puitkonstruktsioonid moodustavad fantastilisi mustreid. Tillukesel raekoja platsil ingliga purskkaevu ümber mängivad turupäevadel orkestrid ning üle kõige kõrgub uhke kindlus mäetipus. Vaatamata sellele, et 15 minutiga võib 700-aastase ajalooga linnakesele tiiru peale teha, jääb ometi mulje, et viibid suurlinnas, sest jõe ja mäenõlvadel looklevate viinapuude vahelisele kitsukesele maaribale kokkusurutud Bernkastel-Kuesi keskaegsed majad on enamasti 4-6-korruselised ja rahvast sebib tänavatel, kõrtsides ning suveniiripoodides. Külastame veinikeldrit, kus saab maitsta paljusid Moseli piirkonna veine. Vaba aeg lõunasöögiks. 

Sõit Saksamaa vanimasse linna Trieri. Trier oli Antiik-Rooma pealinnaks Saksamaal ja esimene koht põhjapool Alpe, mis sai endale linnanime. Trier on kantud UNESCO kultuuriväärtuste nimekirja ja siin on suurim kollektsioon roomaaegseid arhitektuuri­mälestusi põhjapool Alpe. Õhtune jalutuskäik vanalinnas. Porta Nigra – see imeline neljakorruseline 30 meetri kõrgune ehitis oli algselt müüriga ümbritsetud linna põhjapoolseks sissepääsuks ja on tänapäeval tähtsaim jäänuk Rooma ajast Saksamaa pinnal. Siin asub Saksamaa üks kaunimaid vanu linnaväljakuid Hauptmarkt. Väljaku keskel on Turu rist, mis on püstitatud 10.saj. tähistamaks seda, et linn sai turupidamisõiguse. Frankenturm on 12.saj. romaani stiilis väikeste akendega raskepärane torn, üks vanimaid säilinud tornmaju Saksamaal. Toomkirik, mis näeb välja rohkem kindluse kui kiriku moodi, on Saksamaa vanim kirik, romaani ehitusstiili hea näide.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid6. PÄEV. MAINZ
Hommikusöök. Mainz on tähtis kaubalinn, mille ajalugu algab juba roomlaste ajast. Ta arenes tähtsaks kaubalinnaks tänu siin piirkonnas toodetavatele veinidele. Kuulsaim Mainzi elanik on trükikunsti leiutaja Johann Gutenberg. Jalutuskäik kesklinnas. Barokne kuurvürstiloss 17-18 sajandist, Toomkirik, Gutenbergi väljak ja linna kauneim tänav nn Kirsiaed oma 16-18 sajandi vahvvärkmajadega. 

Sõit Frankfurti lennujaama. Lend Frankfurt - Helsingi kl 19.25-22.50; Helsingi - Tallinn kl 23.45-00.20 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 30. jaanuar 2020
 
Kuumad pakkumised