Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - BERLIIN
Kohtume Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl 04.15. Lend Tallinn - Riia kl 05.45-06.35; Riia - Berliin kl 07.35-08.10 (NB! Kohalikud ajad! Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). 

Teel hotelli teeme linnaekskursiooni bussiga. Jõuame ka Kurfürstendammile, mis oli kunagine linna peamine tuiksoon- legendaarne äri- ja kaubandustänav. Selle keskel kõrguvat Keiser Wilhelmi mälestuskirikut kutsutakse ka „katkiseks hambaks“. Seda siiamaani varemetes uus-gooti stiilis kirikut ei taastata just selleks, et ta meenutaks möödujatele II maailmasõja ajal maatasa pommitatud Lääne-Berliini. 

Sõit hotelli, kuhu paigutame pagasi ning läheme lõunasöögile. 
Jalutuskäik linna südames – uus modernne Riigipäevahoone oma hiigelsuure valgustatud klaaskupliga paistab kaugele ning sellest on saanud uuenenud Berliini sümbol. Hoone, kus rahva eest midagi ei varjata. Brandenburgi värav kõneleb linna taasühinemisest, peale müüri langemist täitus siinne plats joovastunud inimestega. Need võidukaarikuga kroonitud väravad on läbi aja olnud tunnistajateks paljudele sõjaväeparaadidele, olles 18. saj lõpus osa linnamüürist, kasutasid preislased seda ka võimsa tolliväravana, kus makse koguti. Arhitekt ise soovis, et seda hakataks kutsuma Rahuväravaks, nagu seda eeldanuks reljeef Rahu rongkäik. Rohkem kui ükski teine Euroopa pealinn sümboliseerib Berliin ulatuslikke muutusi, mis on viimasel sajandil Euroopas aset leidnud. Need muutused hakkavad silma igal sammul. Jalutuskäik Unter den Lindenil (Pärnadealusel puiesteel). See 61 m laiune puiestee oli omal ajal Berliini esindustänav. Friedrich Suur pidas seda tänavat oma kuningliku pealinna südameks.


ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. BERLIIN
Hommikusöök. 
Jalutame üle Muuseumisaare. Alexanderplatzi keskel asub 365m kõrgune teletorn, selle ümber laiub avar, rahvasuus Alexi nime all tuntud väljak, mis enne sõda oli Berliini süda ja tuiksoon. Teletorni eest leiame Saksamaa nelja suurt jõge sümboliseeriva Neptuni purskkaevu. Potsdami plats on peale taasühinemist muutunud kihavaks kunsti-, meelelahutus-, kauplemis- ja ärikeskuseks. Kõrgustesse tõusevad uued klaashooned, mis majutavad hiigelettevõtete peakontoreid. Klaaskatusega Sony keskuse siseõu pakub meelelahutust ja vaatamisilu. Juutide tagakiusamise mälestusmärk – 2700 erineva suurusega betoonblokki moodustavad segadusttekitava rägastiku, millest läbipääs tuleb igal ühel ise leida. 

Vaba aeg. Soovijad saavad minna teletorni tutvuma linnapanoraamiga või mõnda muuseumi. Kell 18.00 soovijatele ooper „Figaro pulm“ koos Lauri Vasaraga Riigiooperis (piletid lisatasu eest).


3. PÄEV. VABA HOMMIKUPOOLIK; LEND BERLIIN - TALLINN
Hommikusöök. 
Vaba aeg shoppamiseks või muuseumi külastuseks. Endine Ida-Berliin on kaunite ajalooliste arhitektuuripärlite ja maailma parimate muuseumide asukoht. Spree jõeharude vahel asuv Muuseumisaar on oivaline paik ajaloo-, kunsti- ja arheoloogiahuvilistele. 

Transfeer lennujaama. Otselend Berliin - Tallinn kl 14.45-17.35 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 02. detsember 2019
 
Kuumad pakkumised