Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisiprogramm
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Kevadine puhkus Jaapanis!

 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–ISTANBUL–OSAKA
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis reisikorraldaja teeninduspunktis kell 16:30, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn–Istanbul kell 18:30-21:50 ja Istanbul–Osaka kell 01:35-18:40 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aegasid vahetult enne reisi!

2. päev SAABUMINE OSAKASSE
Yokoso ehk tere tulemast! Saabute Jaapani tähtsuselt teise linna – kunstlikule saarele rajatud Osakasse kell 17:55. Majutus Osakas hotellis**** või sarnases. Õhtusöök hotellis.

3.päev OSAKA
Hommikusöök hotellis. Alustate oma päeva Osakaga tutvumisega.

Naudite 360º vaadet Umeda Sky  kõrghoone (173 m) katusel paiknevast observatooriumist. Külastate ühte Jaapani kuulsamatest lossidest – Osaka lossi, mis mängis Jaapani ajaloos 16. sajandil väga olulist rolli. Käite ka Osaka alllinnas Shinsaibashi ja Doutonbori piirkonnas, mis on Osaka keskuse populaarseimad ostupiirkonnad. Samuti annab jalutuskäik hea võimaluse pilguheiteks Jaapani tänapäevasesse kirevusse ja värvikusse. Sööte jaapanipärast Osaka lõunat. 

Alustate sõitu Kyoto suunas. Külastame Todai-ji templit, mille Suure Buddha Saal on kuulsuse järgi suurim puust ehitis maailmas. Pärast jalutate läbi hirvepargi vaatama UNESCO maailmapärandisse kantud Kasuga pühamut, mis on Jaapani algupärase usundi shinto pühamu. Shintos ei usuta templi pühadusse – püha on see koht, kuhu tempel ehitatakse. Sellegipoolest on see tempel tuntud just selles asuvate kaunite pronks- ja kivilaternate poolest, mida saab näha juba pargis.

Jätkate teekonda Kyotosse, mille kaunid vaated, templid, pühamud ja paljude Jaapani traditsioonide elushoidmine moodustavad Jaapani südame. Kyotot võib kahtluseta nimetada ka Jaapani kultuuri pealinnaks. Majutus kahel järgneval ööl hotellis****. Õhtusöök traditsioonilises Jaapani stiilis tofu restoranis. Saate aimu, kuidas jaapanlased oskavad sojaubadest tehtud tofust valmistada nii eelrooga, suppi, pearooga kui ka magustoitu.

4. päev PÄEV TÄIS KYOTO TUNTUIMAID VAATAMISVÄÄRSUSI
Hommikusöök. Veedate päeva tutvudes Kyotoga. Külastate Ryon-ji templi  juures asuvat Jaapani kuulsaimat kiviaeda ja Kinkaku-ji templit, mida tuntakse eelkõige Kuldse Paviljoni nimega. Kuldse Paviljoni suursugusus annab tunnistust impeeriumi hiilgusest. Uudistate meeliköitvat Fushimi Inari-taisha pühamut. Usutakse, et läbi siinse, justkui lõputu, torii’de tunneli jalutades, võib tunnetada sisenemist vaimsesse valgusse.

Tutvute Jaapani kultuurist tuntuima esemega – kimonoga. „Kimono” tähendas algselt igasugust riietust, kuid ajapikku on sellest välja kujunenud viide Jaapanile ainuomasele traditsioonilisele riietusesemele, mida kannavad nii naised, mehed kui ka lapsed. Külastate Nishiki turgu, mida nimetatakse Kyoto köögiks. Saate hea ülevaate tüüpilistest Kyoto toidukaupadest ning seal pakutakse ka palju traditsioonilisi tarbekaupu ning põnevaid Jaapani kultuurile omaseid esemeid. Lõunasöögiks suundute üheskoos proovima traditsioonilist udon suppi.

Külastate linna tuntumat vaatamisväärsust - budistlikku templit Kiyomizut ehk Puhta Vee templit, mis on nime saanud sealt läbi jooksva joa järgi. Sealt jalutate Kyoto ühte tuntuimasse geišade kvartalisse – Gioni. Gion tähendab tüüpilise Jaapani nooruki jaoks kõike, mis elus on head – veini, naisi ja karaoket. 

Õhtul suundute soovijatega traditsioonilisele shabu-shabu hotpot õhtusöögile. Reisiseltskonna soovil kutsutakse õhtusöögile ka kaunis geisha (söök ja geisha lisatasu eest).

5. päev SÕIT SHINKANSENIGA HAKONESSE - OHWAKUDANI
Hommikusöök. Suundute Hõbedasessse Paviljoni Ginkaku-jis ja jalutame mööda Filosoofi Teed.

Jätkate oma reisi sõites kiirrongiga Hakonesse. Kiirrong ehk shinkansen sõidab kuni 300 km/h ja see sõit on kahtlemata omaette elamus! Et rongisõitu veelgi jaapanipärasemaks muuta, võivad soovijad osta teele kaasa tüüpilise bento-karbi lõunasöögi.

Saabudes Hakonesse, suundute edasi Ashi järve piirkonda. Sõidate kruiisilaeval ning uudistate köisraudteel ja vulkaaniliselt aktiivsel alal jalutades vulkaanilist Ohwakudanit. Soovijatel on võimalik proovida selles vulkaanilises pinnases küpsetatud mune, mille söömine pidavat tagama pika eluea. Selge ilma korral avaneb siit suurepärane vaade Jaapani kõrgeimale Fuij mäele (3376 m).

Majutute tatami mattidega tubades ryokan stiilis hotellis****. Soovijatel võimalus nautida kuumaveeallikaid ehk onseni hotellis. Õhtusöök hotellis tüüpilise Jaapani toiduga.

6. päev KAMAKURA – KANAMARA FESTIVAL - KAWASAKI - TOKYO
Hommikusöök. Lahkute Jaapani iidsesse shogunite pealinna Kamakurasse. Kamakuras külastate Suure Buddha templit, mis kuulub puhta maa koolkonna järgijatele ning on kuulus võimsa pronksist Buddha kuju poolest. Teil on võimalus jälgida Kanamara festivali Kawasakis. Pidustustel kantakse erinevaid fallose skulptuure, mis sümboliseerivad viljakust. See kummaline ent lõbus üritus annab aimu, kuidas traditsioonilised pidustused Jaapanis käivad.

Seejärel sõidate Tokyosse. Imetlete kirsiõites vaatepilti suundudes Asakusa piirkonda. Vaatate Tokyo vanimale tendai koolkonnale kuuluvat Asakusa Senso-ji templit, mille juurde viib Nakamise-Dori - ajalooline ja ühtlasi Jaapani üks vanimaid kaubatänavaid. Naudite seda ajaloolist atmosfääri ja saate võimaluse reisimeeneid osta. Üheskoos suundume jaapanipärasele BBQ õhtusöögile Asakusa linnaosas. Majutus kahel järgneval ööl Tokyos hotellis****.

7. päev KIRSIÕITES TOKYO
Hommikusöök hotellis. Alustate oma päeva külastades värvikirevat Tsukiji kalaturgu. Hiigelkäibe ja mahuga (üle 2000 tonni päevas) turg on suunatud eelkõige hulgiostjatele ja Tokyo eliitrestoranide kokkuostjatele, kes kauplevad ja teevad pakkumisi, et saada just selle hommiku värskeim ja parim kaup. Sealne elurütm tundub meeletu, ent põnevust ja uudistamist jagub seal palju.

Uudistate Ginza tänava piirkonnas - seal on ohtralt sisseostuvõimalusi, tehnikapoode, meelelahtutust. Vaba aeg Ginzas.

Külastate kevadõites Ueno parki ja ostupiirkonda. Just sellesse piirkonda kogunevad ka kohalikud elanikud, et nautida kirsiõites sakurat.

Vaatate ringi Tokyo linnaosas, mida nimetatakse Akihabara elektrilinnaks. Seda linnaosa tuntakse maailma suurima ostukeskusena, kus müüakse kõikvõimalikke uusi ja kasutatud elektroonilisi kaupu jne.

Sööte õhtust Jaapani chanko menüü ehk sumomaadlejate menüü järgi.

8. päev TOKYO – NARITA, LEND NARITA-ISTANBUL
Hommikusöök. Kuna kevadine sumo turniir Tokyos toimub alles mai esimestel nädalatel, siis pakutakse teile võimalust külastada ühte mitmest sumo tallist Tokyos.

Jätkate tutvumist Tokyoga peatudes fotode tegemiseks keiserliku palee väravate juures.

Võtate osa teetseremooniast kirsiõielises Happo-En aias (tõlkes ’kaheksa vaatega aed’). Aias kasvavad üle viiesaja aasta vanuseid mini bonsaid, seal on harmoonilised teemajakesed ja tiik kuldsete karpkaladega.

Tokyoga hüvastijätuks suundute rikkalikule õhtusöögile Tokyo lahe kruiisilaeval. Teile avanevad vaated on suurepärased - maanteesillad, kõrghoonete siluetid ning uhke valgusmäng hoonete fassaadidel. Naudite vaateid Tokyo Toweri vaateplatvormilt valgustatud linnale.

Aeg suunduda Narita lennujaama. Lend Narita-Istanbul kell 22:35-05:20 (kohalikud kellaajad).

9. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Saabumine Istanbuli kell 05:20 ja lend Istanbul-Tallinn 08:15-11:25 (kohalikud kellaajad).


Lisainfo: 740 0000, 630 0400

Palume tutvuda
reisitingimustega ja Baltic Toursi müügitingimustega.

Vastutav reisikorraldaja on Germalo Reisid.
Viimati uuendatud 12. detsember 2016
 
Kuumad pakkumised