Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - TENERIFE
Kogunemine Tallinna lennujaamas. Otselend Tallinn - Tenerife Sur. (kellaajad täpsustamisel). Transfeer Tenerife lõunarannikul asuvasse Playa de las Americas kuurorti. Majutus kõik 7 ööd 4* hotelli kaheses toas. Ühene tuba lisatasu eest.

2. PÄEV. VÄLJASÕIT TEIDE MÄGI – CANADASE RAHVUSPARK – TENO RAHVUSPARK – MASCA
Hommikusöök. 
Väljasõit Tenerife ja Hispaania kõrgeimale mäele El Teidele. Mäeharjad läbivad Tenerifet nagu selgroog ja nende kõrgeimaks tipuks on Teide, mis kõrgub keset looduskaitseala 3718 m üle merepinna. Teel teeme peatuse saare kõige kõrgemal, 1400 m kõrgusel, asuvas külas Vilafloris. See küla sai 19. saj. tuntuks oma pitside valmistamise poolest. Tõuseme mööda vulkaani nõlva 2370 m kõrgusele Las Cañadase Rahvusparki. Tee viib läbi lõhnavate männi- ja eukalüptimetsade ning tarretunud laavajõgede otse vulkaani kraatri suunas. Pilvepiirist kõrgemal avastame end ootamatult keset omapärast kuumaastikku. Soovijad saavad ilusa ilma korral sõita funikulööriga 3555 m kõrgusele vaateplatvormile (pilet 27 € ed-tag), kust avaneb vaade tervele saarele. Üle ookeani paistavad ka Gran Canaria, La Gomera ning La Palma. 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidLaskume mööda serpentiinjat mägiteed saare loodeossa Teno Rahvusparki, mida peetakse oma dramaatiliste mägede ja lopsaka roheluse poolest saare üheks kaunimaks paigaks, taamal sillerdamas tumesinine ookean. Barracano de Masca on üks paljudest saare jäärakutest. Jääraku põhjas 600 m kõrgusel merepinnast asub endine piraatide külake Masca. Kaljunukkide tippudesse ja mägede järskudele nõlvadele ehitatud majad annavad paigale maagilise hõngu. 300 m kõrguste kaljude poolt piiratud küla oli kunagi ideaalseks peidupaigaks kardetud piraatidele.

3. PÄEV. VABA PÄEV PUHKAMISEKS
Hommikusöök. 
Vaba päev puhkuseks. Soovijad saavad omal käel minna laevasõidule, külastada Tai-teemalist Siami veeparki, nautida SPA mõnusid Aqua Thermal Clubis jne.

4. PÄEV. VÄLJASÕIT PÕHJARANNIK – LOS GIGANTES, ERJOSE MÄED, ICOD DE LOS VINOS, LA OROTAVA
Hommikusöök. 
Väljasõit põhjarannikule. Teeme peatuse vaateplatvormil, kust avaneb vaade ookeanist pea püstloodis sirutuvatele Los Gigantese võimsatele kaljudele. Merest seinana 300-600 m kõrgusele tõusvad „Hiiglased“ on muljetavaldav vaatepilt. 

Asume taaskord tõusule mägedesse ja sõidame läbi Santiago del Teide maakonna kuni jõuame Erjose mägedesse. Siit laskuma hakates näeb järsku muutust looduses, kus käsikäes soojemasse kliimasse suundumisega mägede kidur taimestik aina suuremaks ja lopsakamaks muutub. Teeme peatuse El Tanque vaateplatvormil. Suundume edasi Icod de los Vinos väikelinna. Vaatame väidetavalt maailma suurimat ja vanimat draakonipuud, mida kohalikud kutsuvad El Drago Milenario ehk tuhande-aastane draakon. 22 m kõrgusest ja 10 m läbimõõduga puust on saanud Tenerife üks enim pildistatud monumente. Kuna seda külakest kutsutakse Tenerife veinipealinnaks, siis on võimalus maitsta ja osta ka kohalikke veine. 

Lõunasöögipaus. Sõit läbi rohelusse mattuva Orotava oru ajaloolisesse La Orotava linna. Taamal paistev Teide tipp, sinisest ookeanist tõusev roheline mäenõlv ja palmide vahel asuvad majakesed. See on üks kenamaid linnu kogu saarestikus. Järsud kitsad munakivitänavad ja koloniaalstiilis vanalinn oma võluvate majadega, mille omapäraks on puidust peenelt nikerdatud rõdud. Aristokraatliku väljapeetusega linn. Aega jääb ka jalutamiseks ja kohvikutes linnasumina nautimiseks.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid5. PÄEV. VABA PÄEV PUHKUSEKS või VÄLJASÕIT LA GOMERA SAARELE
Hommikusöök. 
Vaba päev puhkuseks. 

Soovijatele väljasõit La Gomera saarele (lisatasu eest). 
Transfeer Los Cristianose sadamasse, kust suundume praamiga (45 min) naabersaarele La Gomerale. Kanaari saartest üks väikseim, lummab La Gomera kõiki külastajaid oma mitmekesise ja kohati haruldase loodusega. See on paljude legendide, puutumatu looduse, tüüpilise toidu ja imeliste, vanu traditsioone jälgivate elanikega saar. Vulkaaniline päritolu avaldub siin eriti selgelt järskude kuristike, sügavate orgude ja gigantsete kivimoodustiste näol. Õhtul praamiga tagasi Tenerifele. Transfeer hotelli.

6. PÄEV. VÄLJASÕIT LÕUNARANNIK – SAN CRISTOBAL DE LA LAGUNA, MERCEDESE METS, ANAGA MÄED, TAGANANA, SANTA CRUZ DE TENERIFE
Hommikusöök. 
Päeva alustame saare endises pealinnas San Cristobal de La Lagunas, mis on tänaseni kultuuri- ja usukeskus. UNESCO kaitse all olevas vanalinnas leiab lisaks paljudele kirikutele kauneid 17.-18. saj arhitektuurimälestisi, maadeavastajatele kuulunud paleesid ja jõukamate kaupmeeste elamuid. 

Sõit viib edasi Bosque de las Mercedese metsa, mis koos oma taimede rohkusega on üks viimastest ürg-eelajaloolistest metsadest Euroopas. Loorberite, eukalüptide, mändide ja mitme meetri kõrguste kanarbikega on see geoloogiliselt üks vanimaid ja rohelisemaid paiku saarel. Tõuseme paksude laurissilva metsadega kaetud Anaga mägedesse, mida iseloomustavad teravad kaljutipud, kitsad mägiteed ja raskesti ligipääsetavad külad. Teeme peatuse maalilises Tagananas, kuhu kuni 1960-ndateni pääses vaid üle mägede matkates. Jalutades selle Tenerife vanima, piltpostkaarti meenutava küla kitsaid tänavaid mööda, on veel tunda säilinud vanaaegset atmosfääri. Võimalus lõunastada kohalikus kalarestoranis. 

Sõidame saare kaasaegsesse ja kiiresti arenevasse pealinna Santa Cruz de Tenerifesse. Jalutuskäik linnas – Plaza de España, sadamapromenaad, Plaza de la Candelaria. Siin asuvad parimad poed ja kõige laiem valik nii tavakaupu kui suveniire. Vaba aeg sisseostude tegemiseks.

7. PÄEV. VABA PÄEV PUHKUSEKS või VÄLJASÕIT PUERTO de la CRUZ ning LORO PARK
Hommikusöök. 
Vaba päev puhkuseks. 

Soovijatega sõidame põhjarannikul asuvasse Puerto de la Cruzi. Selles kuurortlinnas on palju toredaid söögikohti, kanaariapäraste puitrõdudega maju, kaubatänavaid ja mitmesuguseid vaatamisväärsusi. Tegevust jätkub kõigile. 

Loro Park on ülimalt populaarne troopikapark. See hiigelsuur maa-ala on asupaigaks paljudele loomadele ja lindudele, uhketele orhideedele ja draakonipuudele. Tegemist on suure ja põneva loomaaiaga, mis sobib igas vanuses külastajale. Tõelise elamuse saab pargist siis, kui jätate külastuseks aega peaaegu terve päeva. Kuulsad on Loro looma-showd, kus trikke teevad merilõvid, delfiinid, papagoid ja mõõkvaalad. Lisaks loomadele ja džungliradadele leiab siit ka haruldaste orhideede aia.

8. PÄEV. LEND TENERIFE - TALLINN
Hommikusöök. Vaba aeg. 
Transfeer lennujaama. Otselend Tenerife Sur - Tallinn (kellaajad täpsustamisel). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 27. veebruar 2019
 
Kuumad pakkumised