Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV - OTSELEND TALLINN - MALAGA
Kogunemine kell 11:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Malaga kell 13:35-17:25 (kohalikud lennuajad, lend BT679). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Lennujaamast sõidame Marbella kuurortlinna. Majutume 7 ööd Costa del Soli rannikul Marbellas. Marbella ja tema lähiümbrus pakub võrratut olustikku nädalaseks päikeseliseks puhkuseks. Piirkonna valged külad, lilledega täidetud sisehoovid ja linnakeste käänulised tänavad, mõnusad liivarannad ning mereäärne promenaad Marbella ja luksusliku Puerto Banuse jahisadama vahel loovad ainulaadse puhkusemiljöö. Ja just Marbella on Andaluusia ranniku 'suur klassika' tänu oma kliimale, looduslikule keskkonnale, rannikule ja ennekõike ka rahva sõbralikkusele. Peale rannamõnude leiab siit muudki tegevust. Kuigi Marbella ei ole kuulsate muuseumite linn, võiks päeva jooksul mõnele poole siiski sisse põigata. Marbella kaasaegse hispaania gravüüri muuseumis võib eest leida selliste tuntud kunstnike nagu Picasso, Miro, Dali ja Tapiesi töid. Loodusehuvilistele sobib bonsaide muuseum, ajaloohuvilised võiksid pilgu peale heita 1706. a ehitatud villale Cortijo de Miraflores, mis on avatud kaasaegse kultuurikeskusena ning korraldab erinevaid ajutisi näitusi. Jalutades mööda vanalinna – siit leiab alati midagi huvitavat. Lihtsalt kulgemiseks sobib ka 6 km pikkune rannikupromenaad, mis viib kuulsasse jahisadamasse Puerto Banusi, kus enamik eelpool nimetatud kuulsustest just peatubki. Väike suplus Puerto Banusi rannas, lõunasöök ning tagasi võib jalutada mööda Kuldset miili – tegelikult 4 miili pikkust teed, mida ääristavad kallid hotellid, villad ja kallimat sorti kauplused.

2. PÄEV - MARBELLA EKSKURSIOON 
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid
Hommikusöök. Ühine tutvustav jalutuskäik Marbellas. Marbella on särav kuurortlinn Sierra Blanca mägede ja sädeleva mere vahel. Marbella nime võib hispaania keeles lahti kirjutada  kui „la mare bella“ – „kaunis meri“, kuigi see pärineb tegelikult aegadest, kui hispaania keel polnud veel tekkinud ja me ei tea tegelikkuses, mida nimi päriselt tähendab. „Kaunist merd“ on siin nautinud iidsed Ibeeria hõimud, foiniiklased, roomlased, maurid ja nende pärijad – kaasaegsed andaluuslased. Ja loomulikult puhkajad kogu maailmast! Marbella on Malaga järel suuruselt ja tähtsuselt teine Costa del Soli (Päikeseranniku) keskus. 27 km pikkusel rannajoonel on laiali laotatud 24 randa, kuurorti südameks on hämmastavalt hästi alles hoitud vanalinn, mida ühendab merega kaunis park ning promenaad kümne Salvador Dali skulptuuriga. Jalutame ringi nii vanalinnas, parkides kui ka mere ääres ja vaatame üle kaunimad ning olulisimad kohad. Päeva teises pooles naudime puhkust ning kinnistame hommikul õpitut.
 
3. PÄEV - VALGE KÜLA RONDA – PUERTO BANUSE LUKSUSLIK JAHISADAM 
Hommikusöök. Ronda kuulub Andaluusia „valgete asulate“ (hispaania keeles „pueblos blancos“) hulka. Need on tavaliselt mäeveergudele või küngaste otsa ehitatud iidsed linnad ja külad, mille majad on kuumuse peletamiseks eranditult valgeks värvitud. Oma päeva alustame ühe Hispaania kuulsama linna, Ronda, külastamisega. Just siin sündis 18. sajandil kaasaegne härjavõitlus. Linna enda asukoht on igati kooskõlas härjavõitluse dramaatilise iseloomuga – linn asub kõrgel, püstloodis langeva kalju serval ning on omakorda poolitatud sügava jõekanjoni poolt, mis eraldab vanalinna uuest linnast. Neid ühendav sild üle kuristiku on üks Hispaania tunnuspilte. Tagasi rannikul külastame Puerto Banuse jahisadamat. Siin on luksuslik rannapromenaad, mitmed stiilsed reisimeenete butiigid, sadamaäärsed kohvikud. Peale jalutuskäiku ja kerget puhkust suundume aga tagasi Marbellasse.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid
4. PÄEV - VABA PÄEV MARBELLAS/soovijatele valikekskursioon Gibrartarile (lisatasu eest)
Hommikusöök. Tänane päev on mõeldud puhkuseks. 
Tänane valikekskursioon viib soovijad aga hoopis Ühendkuningriigi valdustesse Gibraltarile.
Külastame Gibraltari väina põhjarannikul Suurbritannia valduses olevat Gibraltari poolsaart. Gibraltari kaljult avaneb selge ilmaga suurepärane vaade Atlandi ookeanile ja Aafrika mandrile. Teeme väikebusside/taksodega sõidu üle Gibraltari kaljusid ning jalutame väikeses linnasüdames. Gibraltar on kuulus ka oma ahvide poolest. Magot on ainus sabatu liik makaagi perekonnas. Magotid elavad Tuneesias, Alžeerias ja Marokos. Peale selle leidub neid ainukesena Euroopas ka just siin - Gibraltaril.
 
5. PÄEV - ROMANTILINE GRANADA
Hommikusöök. Granada on kahtlemata Andaluusia kõige omapärasem linn. Kasvades välja viljakatest orgudest sirutub ta mööda Sierra Nevada eelmäestike nõlvasid lumiste tippude poole, kust ta saab ka oma puhta ja karge vee. Linna kaunis asukoht jäi silma ka mauri soost Nasriididele, kes tegid linnast 13. sajandil Hispaania viimase mauri riigi – Granada emiraadi pealinna. Siin jõudis mauride peenekoeline ja tundeline kultuur oma kõrgpunkti ning vajutas igaveseks linna näole romantilise pitseri. Romantilist ja tundelist teemat on edasi arendanud Sacramonte koobaste mustlaskultuur, kust on välja kasvanud flamenco üks stiile – granaina ja Granada suure poja Federico Garcia Lorca looming ning traagiline saatus. Mägede jahe hingus koostöös Andaluusia kuuma päikesega loovad erilise, alati värske ja maheda kliima. Tänane Granada on Hispaania üks kiiremini arenevaid linnu, mille mootoriks on ülikool koos teaduslinnakuga. Jalutuskäik Granadas – Albaicini linnaosa, Plaza Nueva, mauride kaubahoov, endine siiditurg ja katedraal. Võimalusel külastame Nasriidide dünastia kuulsat residentsi Alhambrat ja Generalife aedu.

6. PÄEV - TVABA PÄEV MARBELLAS, soovijatele valikekskursioon MIJAS-NERJA-MALAGA (lisatasu eest)
Hommikusöök. Vaba päev Marbellas. 
Soovijatega suundume valikekskursioonile. Merepinnast 428 m kõrgusel asuv valge küla Mijas on oma iluga inspireerinud nii kunstnikke kui kirjanikke. Külas on säilinud Andaluusiale algupärane arhitektuur. Vaatamata populaarsusele turistide hulgas, on külas säilinud iseloomulik atmosfäär. Meile avanevad kaunid vaated ümbrusele. Külastame Nerja koopaid ning Nerja linna. Koobastest on leitud maalinguid, mis usutakse olevat rohkem kui 20 000 aasta vanused. Külastajatele need küll kätte ei paista, ent koobas on sellegipoolest huvitav oma uhkete stalaktiitide ja stalagmiitidega. Nerjas teeme väikese puhkepausi rannas. Tagasiteel hotelli sõidame läbi Axarquia maakonna ja teeme bussiga panoraamtuuri Malagas. Ka lühike jalutuskäik annab meile ülevaate linna kummalisest katedraalist, Pablo Picasso sünnimajast ning mõnedest kommetest, millest Euroopa ühes vanimas linnas senini kinni peetakse.

7. PÄEV - VABA PÄEV MARBELLAS, soovijatele valikekskursioon PÄEV LOODUSES-CAMINTO DEL REY MATK (lisatasu eest) 
Hommikusöök. Vaba päev Marbellas. 
Matkalistega sõidame bussiga Malaga provintsi südamesse Ardalese linna lähistele, kus asub Hispaania kuulsaim matkarada – Caminito del Rey. Matkarada, mis on oma nime - „kuninga teekene“ - saanud kuningas Alfonso XIII järgi, kes läbis selle 1921. aastal minnes Conde del Guadalhorce tammi avamisele. Teed aga ei ehitatud 1905. aastal üldsegi mitte kuningate jaoks, vaid hoopis hüdroelektrijaamade tööliste tarbeks, et need saaksid ehitiste vahel jalutada ja neid korras hoida. 2015. aastal avati tee taas turistide jaoks peale ulatuslikku rekonstrueerimist ning turvaliseks muutmist. Kuni 7 km pikkusest matkarajast moodustab kuristiku kohal kõrguv rada ainult 2,9 km, seda läbitakse ülevalt alla ehk siis kõrgemast osast alla madalama suunas. Rada ääristavad vapustavad vaated, rajatis ise on turvaline, tõusud ja laskumised pigem lauged. Siiski tuleb kanda kiivrit – rada kulgeb mööda lubjakivist kaljusid, mille küljest võimalike  pudenevate tükikeste eest end kiivriga igaks juhuks kaitsemegi. Rada lõpeb El Chorro raudteejaama juures, kust kohalik transfeerbuss toob meid tagasi raja algusesse. Bussi pileti eest oleme juba matkaraja piletit ostes maksnud. Raja läbimiseks kulub umbes 2,5 tundi, kuid mälestusi ning elamusi jätkub kogu eluks.

8. PÄEV - VABA PÄEV, OTSELEND MALAGA-TALLINN 
Hommikusöök. Vaba päev rannamõnude nautimiseks.
Päeva teisel poolel suundume lennujaama. Otselend Malaga-Tallinn kell 18:05-23:35 (kohalikud kellaajad, lennunumber BT680).

Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 31. oktoober 2022
 
Kuumad pakkumised