Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Perereisid Turusse
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Perereisid Turusse

 

Soome on ideaalne paik perega puhkamiseks - tegemist jätkub kõikidele pereliikmetele! Seega - võta lapsed kaasa, astu laeva ja puhkus algabki! 

Ükskõik, kuhupoole Turu kandis liigud, jõuad alati välja kohta, kus puhkus tundub tõelise puhkusena! Turu ümbruses on palju idüllilisi kohti, Sind ootavad ees meeldivad hetked nii saarestikus kui linnas. Vaadata ja teha on siin sedavõrd palju, et puhkus võib olla möödas hetkega...

Helsingist Turusse on 180 km, mille läbib mugavalt ning kiirelt ka rongiga (reis kestab u. 2 tundi). InterCity ja InterCity2 rongide laste mängutoad on uuendatud ja laiendatud. Kahekorruselise vaguni teisel korrusel saavad lapsed rongisõitu nautida uute mänguasjade, raamatute ja muinasjututeemaliste rongipiletite seltsis. Lastevagunis on ka puhkekabiin, kus väikelastel on võimalik magada. Alumisel korrusel on koht ka lapsevankri hoidmiseks. Rongisõit on tõeliselt mugav ja nauditav - paar tundi möödub lõbusalt mängides! Tutvu raudteeinfoga siin>>, pileteid on võimalik osta Baltic Toursist. Saada päring lehekülje lõpust!

Turu kindlus
Kindluses korraldatakse teemanäitusi, kontserte ja üritusi nii lastele kui täiskasvanutele. Turu kindlus võlub ka lapsi, kuna see on ehtne keskaegne kindlus ja paljude peadpööritavate ajalooliste sündmuste näitelava. Suvel viib väikeste rüütlite ringkäik lapsed seiklema keset kindluse saladusi. Mänguasjanäitusel võib näha 150-aastaseid lelusid. Kindlustorni on ehitatud 1500. aastate elu kajastav renessanssmudel, kuninga vangitürm ja kindluse aaretekamber.

Naantali
Turu lähedal on keskaegse kloostri ümber tekkinud mereäärne Naantali päikeselinn oma imelise vanalinnaga. Tänapäeval tuntakse seda kui külalissadamat ja idüllilist kuurortlinna, mille atraktiivseimaiks turismiobjektideks on Muumimaa ja Soome presidendi suveresidents Kultaranta. Loe lähemalt siit>>


Muumimaa
Turust 16 km kaugusel Naantalis elavad Muumid kutsuvad Sind oma muinasjutulisele kodusaarele! Tule Muumidega kohtuma ja neid kallistama! Muumimaailm valiti vaid mõned aastad tagasi maailma kümne parima teemapargi hulka. Sniffi pood ja postkontor - suveniirid ja kingitused võid osta Sniffi poest ja Muumimaailma postkontorist. Sisseoste võib teha ka pärast Muumimaailma külastamist Naantali vanalinna Muumikaupluses.

Seikluspark
Kupittaa pargis asuv Seikluspark pakub võimalusi loovaks tegevuseks ja kogu perele mõnusaks ajaveetmiseks. Teatrilavasid on kolm: Helmitelttas (Pärlitelgis) saab vaadata lasteetendusi, tsirkust, muusikanäidendeid. Taikatupa (Võlulossi) väikesel laval tehakse nuku- ja klouniteatrit. Park on mõeldud eelkõige 3- kuni 10-aastastele lastele. Sissepääs tasuta, kuid tegevused ja etendused on tasulised.


Seikluspark Hoplop

Turus asuv Soome suurim siseruumide seikluspark (u. 800 m2) HopLop  lastele - siin on liumäed, hüppebatuudid, ronimiseks seinad-tunnelid, pallimeri jpm. Väiksematele lastele on omaette rahulik mänguala. Ja mis kõige lõbusam – ka lapsevanemad võivad minna pallimerre ja liumäele koos oma lastega hullama!
Avatud iga päev kell 10:00-20:00.  Vaata lähemalt siit>>


Looma- ja teemapark Zoolandia
Zoolandias kulub aeg kiiresti - võid rääkida papagoiga, tervitada sisalikku või imetleda kaameli küüru. Zoolandia on kogu pere loomaaed ja teemapark, mis asub Lietos - Turust 20-minutilise sõidu kaugusel. Umbes 200 looma hulka mahuvad maailma suurimad linnud, alligaatorid, maod, kilpkonnad ja sisalikud. Metsa all elavad suurtes tarades põhjapõdrad, kitsed, metssead ja kõik koduloomad. Siin elab ainuke elevant Soomes. Siseruumides on erinevaid tegutsemisvõimalusi: labürint-disko, ronimissein, mängutoad, hüppamisloss ja pallimeri. Lietos on tegevust kogu perele hommikust õhtuni! 
Loe Zoolandiast lähemalt siit>> 


Merekeskus Forum Marinum
Tegemist on Soome suurima mereteemalise muuseumiga, kus võib tutvuda sõjalaevastiku, laevaehituse, kaubaliikluse ja sadamategevusega. Kajakate kisa ja tõrvalõhn saadavad merekeskuse paljude näituste jutustusi. Suvel on avatud ka ookeani kündnud parklaev Sigyn (ehitatud aastal 1887) ja fregatt Suomen Joutsen (ehitatud aastal 1902), miinilaev Keihässalmi ja suurtükipaat Karjala. Merekeskuse puhkekohaks on kohvik-restoran purjepaat Daphne (ehitatud aastal 1935), mis kuulus kirjanikule, kes kirjutas purjeka reisidest mitmeid üle maailma tuntud jutustusi. Muuseumi kaupluses on müügil toredad meened ja merekirjandus. Loe Merekeskusest lähemalt siit>>


Turu saarestik
Üks võimalus, kuidas puhkuse ajal lahedalt aega veeta, on üritada välja valida maailma kauneima saarestiku kauneim saar! Saarestikupiirkonna värvikas ajalugu ja kultuur pakuvad huvitavaid reisimisvõimalusi ja toredaid sündmusi otse loodusimede keskel. Turu saarestik oma 20 000 saare ja laiuga on unikaalne piirkond maailmas. Saarestikus maal ja merel keerlev ringtee ühendab saared omavahel pärlikeeks, mis pakub suurepärase võimaluse saarestikuga tutvumiseks. Reisida on seal lihtne: saari ühendavad uhked sillad, ruumikad praamid ja mugavad liinilaevad. Liikuda võib bussi või autoga, laevaliine on kokku 14 ja külastamist väärivaid saari lugematu arv. Laevade marsruudid ja sõidugraafikud leiab siit>> Saarestikus on palju erinevaid ööbimiskohti, restorane, poode ja mitmeid harrastusvõimalusi. Mereavaruse ja mandri vahel asuva saarestiku uskumatult kaunis ja imeline loodus ei jäta kedagi külmaks! Loe lähemalt siit>>


JUKUPARK
Suures vabaõhuveepargis on 16 vahvat liumäge, millel saab liugu lasta rõngaga, matil või tavapärasel moel. Külastajaid ootavad suured soojendusega basseinid, mitmed saunad ja duširuumid ning avarad terrassid päevitamiseks. Nälga saab kustutada grill-restoranis, kohvikutes või terrassidel. Siin võib lõunatada isegi ujumisriietes!


Turu veekeskused

Soovitame Turus külastada ka suurepäraseid veemõnusid pakkuvaid spaa-hotelle:

  • Caribia hotelli veekeskuses on 8 basseini, 3 veeliumäge ja -toru, mereröövlilaev ja palju muud! Mõned näited: 117-meetrine rõngasliumägi, “Must auk”, kus kihutatakse 80-meetrises mustas torus ümbritsetuna valgus- ja heliefektidest, Metsik jõgi ja 25-meetrine väliliumägi.
  • Naantali


Majutus- ja ööbimisvõimalused
Lastega ööbimiseks soovitame Turus valida perekesksed Sokos hotellid

  • Sokos Hotel City Börs
  • Sokos Hotel Hamburger Börs
  • Sokos Hotel Seurahuone

Hotelle on võimalik broneerida erihinnaga Baltic Toursist. Saada päring lehekülje lõpust!


Turku Touring
Kui vajad kaarti, ratast, majutust, pileteid või giidi teenuseid, saad abi turismiinfost Turku Touring aadressil Aurakatu 4. Turus ja selle lähipiirkonnas korraldatakse mitmesuguseid teemaekskursioone. Lisainfo siit>>


Küsi laeva- ja hotellipakkumisi meie konsultantidelt – leiame Sulle parimad ning soodsaimad reisimisvõimalused!

Lisainfo ning tellimine Baltic Toursi puhkusereiside osakonnast.

Telefon: 740 0000, 630 0400
Viimati uuendatud 16. mai 2014
 
Kuumad pakkumised