Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Rio de Janeiro - Sambakarneval
Rio de Janeiro - Sambakarneval
 
Brasiilia on suuruselt 5. riik maailmas. Brasiilia moodustab peaaegu 1/2 Lõuna-Ameerika pindalast. Põhjas, läänes ja lõunas piirneb ta kõigi Lõuna-Ameerika riikidega v.a. Tsiili ja Ekvador. Idas on Brasiilial ligi 3000 km Lõuna-Atlandi ookeani rannikut, sealhulgas maailmakuulsad rannad Ipanema ja Copacabana. Administratiivselt on Brasiilia jagunenud 26 osariigiks, mis omakorda jagunevad viieks regiooniks, kusjuures kontrastid ühe osariigi viies erinevas osas on niivõrd suured, et neid võib pidada koguni erinevateks riikideks. Pealinn Brasilia moodustab eraldi üksuse.

Inimesed on rõõmsad. Noored ja vanad, mehed ja naised kannavad varbavaheplätusid, turgudel käib nädalavahetuste õhtutel suur pidu ja pillerkaar. Üks Brasiilia iidsetest rikkustest oli kuld, aga kasvatati ja eksporditi ka kohvi, puuvilla ja suhkruroogu, vihmametsadest tuli meie maailma kautshuk. Oma nime sai Brasiilia aga hoopis ühe teise väärtusliku ekspordiartikli, punast värvi andva puidu pau-brasili järgi. Sellega kaubitsejaid hakati nimetama brasiillasteks ja hiljem hakkas sama nime kandma kogu riik.

Loodustingimuste poolest jaguneb Brasiilia kaheks piirkonnaks: Põhja-Brasiilia, mis moodustab 45% Brasiilia pindalast ja koosneb suuremalt jaolt Amazonase vihmametsast, ning Kesk- ja Lõuna-Brasiilia kõrgplatoo. Kesk- ja Lõuna-Brasiilia kõrgplatoo ulatub 800 kuni 1100 m üle merepinna, maa kõrgeim tipp Bandeira on 2890 m. Mägismaad veestavad kärestikulised jõed, millest 4830 km pikkune Parana jõgi (Brasiilias pikkuselt kolmas Amazonase ja Orinoco järel) on Brasiilia ja Argentiina piirijõeks. Laskunud alla Iguassu jugadest, jõuab jõgi paika, kus kohtuvad kolme riigi Brasiilia, Paraguai ja Argentiina piirid.


Calendar_add
Calendar_add
päeva
kuni EUR
0 tulemust leitud.
Kuvan 1 kuni 0.
Ei leitud ühtegi vastet sellistele tingimustele. Proovige muuta tingimusi või valige teine sihtkoht.
Hind alates* - Reisi minimaalne algushind inimese kohta 
Kuumad pakkumised