Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LAEV TALLINN - HELSINGI, SÕIT LÄBI SOOME
Väljasõit Tartust kl. 03.30 Vanemuise alumisest parklast. Tallinlastega kohtume sadamas A-terminali ees parklas meie bussi juures kl. 06.00. Sõidame Viking Line’i “Viking XPRS” laevaga Helsingisse kl. 07.00-09.30. (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda juhul kui laevade väljumisajad muutuvad. Palun kontrollige!) Mõnus laevareis üle Soome lahe. Võimalus osta hommikusööki laevas (lisatasu eest). 

Helsingit kutsutakse ka Läänemere tütreks, kuna linn asub mere süles. Põgus bussiekskursioon jõuluehtes Helsingis – näeme Katajanokka poolsaart oma vanade sadamakaide ja ladudega, Helsingi ilusaim ja koledaim maja, uhke Uspenski kirik, presidendi palee, kaubaturg, Senativäljak võimsa Toomkirikuga troonimas Helsingi kohal. Esplanaadi park – helsinglaste elutuba. Havis Amanda, Mannerheimi tänav, parlamendihoone, Finlandia palee, rahvusmuuseum, ooperimaja. 

Alustame sõitu Helsingist Lapimaa suunas. Lahti lähedal paistavad meile suusavõistlustelt tuntuks saanud hüppemäed. Sõidame üle Tähesilla, mis on Soome üks kõige enam fotografeeritud sildadest ja teeme selle pildistamiseks peatuse. Soome kuulsad 187 888 järve on enamasti koondunud Kesk-Soome. Soome järvi liigendavad neemed ja lahed ja neis on palju saari. Soome järvedele on iseloomulik see, et nad on jõgede ja lahtede abil üksteisega ühendatud, moodustades nõnda pikki veeteid. 

Teeme pikema peatuse Heinolas, kus soovijad saavad lõunat süüa. Et tee mõnusamalt sujuks, räägime Soomemaast ja vaatame filmi. Oleme oma reisiga jõudnud Lapimaale. Majutus järgnevad 2 ööd Jõuluvana küla lähistel Rovaniemi hotellis.

2. PÄEV. PÄEV ROVANIEMIS JA JÕULUVANAKÜLAS
Hommikusöök rikkalikus rootsi lauas. Lapimaa kütkestab juba oma nimega: metsik ja kaunis, tuttav aga samas tundmatu, ahvatlev ja ettearvamatu, täis legende ja nõidust. 

Veedame terve päeva Rovaniemis ja jõuluvanakülas. Külastame Lapimaa ehtsat koertefarmi, kus sõidame koerarakendiga, mida juhivad husky-koerad. Ületame polaarjoone ja siseneme jõuluvana imedemaailma, kus kohtume tõelise jõuluvanaga. Kes soovivad saavad end koos jõulutaadiga pildistada. Saadame postkontorist Jõuluvana templi ja margiga tervituskirju oma sõpradele. Saab jalutada ringi, osta suveniire ja nautida jõulumeeleolu. Lumelinnas on võimalus tuubidega liugu lasta. Vaba aeg lõunastamiseks kohvikutes ja restoranides. 

Seejärel külastame mitmekülgsete atraktsioonidega Santaparki või Arktika muuseumi - samaaegselt huvitav ja õpetlik. Väiksematele lastele sobivas Santapargis saab osaleda päkapikukoolis ja õppida võlusõnu, sõita rongiga läbi Lapimaa aastaaegade ja jõulumaa, vaadata suurel laval jõuluprogrammi. Suurematele lastele sobivas Arktikumi muuseumis on lisaks Lapimaa elu-olu tutvustavale näitusele ka liikuvaid pilte, helisid, arvutiprogramme, et külastajatele Lapimaa kultuurist ja omapärasest loodusest vahetut ettekujutust luua. Otsime päkapikkude poolt peidetud üllatusi. Võimalusel külastame Rovaniemi suurimat kaubanduskeskust toiduvarude täiendamiseks. Õhtul kelgutame Ounasvaara mäenõlval – lustimist lastele ja täiskasvanutele. Pärast kelgutamist soojendame end kuuma glögi juues.

3. PÄEV. RANUA LOOMAAED
Hommikusöök rikkalikus rootsi lauas. Ainulaadne võimalus külastada Euroopa kõige põhjapoolsemat loomaaeda – Ranua loomaaeda. Siin saab jalutada ja kelgutada härmas loomaaias ja imetleda teiste loomade hulgas suudlevat põtra Elvist, lehvitada jääkarule nimega Manasse, kui on õnne, siis kuulda ka rääkivat kaarnat. Soovijatel võimalus sõita põdrarakendiga (lisatasu eest, ettetellimisel) või mootorsaaniga. 

Külastame “Fazeri” maiustustepoodi, kus saab oma kommivarusid täiendada. Ühine lõunasöök rikkalikus rootsi lauas (hinna sees). Sõidame läbi puhta talvise Lapimaa looduse Oulusse ja imetleme teel päikeseloojangut. Majutume hotelli. Õhtupoolikul lõbutseme hotelli juures asuvas Edeni Troopikabasseinis – ujumine, liumäed, mullivannid, veemassaažikohad, välibassein, täistundidel lainetus, võimalus proovida soome-, rooma- ja türgi sauna (kõik hinna sees). Hotellitubadest saab kaasa hommikumantlid ja saunarätikud veekeskuse külastuseks ja saab otse oma toast minna keskusesse. Öömaja Sokos hotellis.

4. PÄEV. SÕIT TAGASI HELSINGISSE, LAEV - HELSINGI-TALLINN
Hommikusöök rikkalikus rootsi lauas. Sõidame läbi talvise Soomemaa tagasi Helsingisse. Teeme peatuse “Vaskikellos”, kus on Euroopa unikaalseim kellakogu. Siin on võimalus kohvi juua ja vaadata sadu erinevaid kelli alates pisikestest aisakelladest kuni võimsate kirikukelladeni. Soovijatel on võimalik lõunat süüa Jyväskylä ABC-s. Bussisõidu ajal saavad lapsed värvida toredaid pilte ning koos ema-isaga nuputada Soomemaa kohta käivate lõbusate ja asjalike küsimuste kallal. Laev “Viking XPRS” väljub Helsingist kl. 20.30. Tallinnas A-terminalis oleme kl. 23.00. Sõit Tartusse.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 22. november 2018
 
Kuumad pakkumised