Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - ISTANBUL - SEISHELLID
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis , kus kõigile reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn - Istanbul kell 18:20-22:40, lend Istanbul - Seishellid kell 01:55-11:10 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK1424 ja TK748). Palume kontrollida reisi väljumise aegu vahetult enne reisi!
 
2. PÄEV. SAABUMINE SEISHELLIDELE, PRAAMISÕIT MAHÉ - LA DIGUE
Kell 11:10 hommikul saabume Seishellidele. 
Esimeste eurooplastena märkasid saari portugallased 16. sajandil, neile järgnesid juba inglased, prantslased ja jälle inglased ning alates aastast 1976 on Seishellid iseseisev riik. 

Mahé on Seishellide suurim saar, olles koduks rahvusvahelisele lennujaamale, sadamale ja ühele maailma väikseimale pealinnale Victoriale. Mahé saarel elab 80% kogu elanikkonnast. Victoria on Seishellide majanduslikuks ja kultuuriliseks keskuseks, kus on lai valik suurepäraseid restorane ja kohvikuid. Victoria linn on oma nime saanud Inglise kuninganna järgi, kõik inglisepärane on saarel väga armastatud. Linna keskel seisab isegi Big Ben ning liiklus on vasakpoolne.

Siinsed elanikud on nagu hea kokteil, mis koosneb elurõõmust, inglaslikust vaoshoitusest ja aafriklaste eksootilisest välimusest. Saarel puuduvad põliselanikud, rahvastik on pärit peamiselt Aafrikast, Aasiast ja Euroopast. 

Teeme lühikese jalutuskäigu kesklinnas ning vaatame üle turu. Samas proovime ka esimest korda kreooli kööki. Enne suundumist sadamasse, astume läbi Bois De Rose’i kaubanduskeskusest, et varustada end vajalikuga paariks järgnevaks päevaks. 
Laevasõit Mahé saarelt La Digue´i saarele.

La Digue on Seishellide suuruselt neljas saar, kus on tänaseni peamiseks transpordivahendiks jalgratas või camionid (pinkidega ja kaetud kastiosaga veoautod), harrastatakse traditsioonilist paadiehitust. Tavapäraste tegevusalade - kookosõli tootmise ja kalapüügi kõrval on tänaseks esiplaanile tõusnud turism, mis toob saarele 80% kõikidest sissetulekutest. Kookospalmi kõrval kasvatatakse vanilli, kaneeli- ja nelgipuud ning teepõõsast. 
La Digue´i saarel saab nautida rahulikus tempos kulgevat ning vanadest tavadest juhinduvat eluviisi.
Majutus kolmel järgneval ööl La Digue saarel.

seishellid, aastavahetus, eksootikareis, kultuurireis, puhkusereis, päikesereis, Baltic Tours, Germalo Reisid
 
3. PÄEV. LA DIGUE – PÄEV PUHKUSEKS
Vaba päev puhkuseks. 
Siinne veealune paradiis lausa kutsub snorgeldama või sukelduma. 
Esimene katse rannarändluseks: soovijatega suundume kõigepealt camioniga ja siis edasi jalgsi rännakule läbi saare idaosa kaunite randade, mida kutsutakse anse’ideks. Grand Anse’is on võimalik rannarestoranis lõunastada.
Tagasi hotelli suundume taas camioniga.
 
4. PÄEV. LA DIGUE – PÄEV PUHKUSEKS - AASTAVAHETUS
Vaba päev puhkuseks. 
Teine päev rannarändlust: soovijatega sõidame camioniga alla mööda läänerannikut Estate L’Unioni valdustesse, kus kohtume esimest korda ka Seishellide kuulsate kilpkonnadega. Sealt läheme edasi jala saare kaunimasse randa Source D’Argent’i, kust saab soovi korral minna vaatama ka naaberrandasid. Suundume taas camioniga tagasi hotelli. Võtame vastu uue aasta!
 
5. PÄEV. PRAAMISÕIT LA DIGUE-PRASLIN – VALLE DE MAI RAHVUSPARK
Sõidame laevaga La Digue saarelt Praslinile, mis on Seishellide suuruselt teine saar (u 6500 elanikku). 
Praslini rannad on maailma randade edetabelis esimese kümne hulgas. Saar on saanud oma nime 18. sajandil prantsuse meresõitja Duc de Praslini järgi. Sel ajal saarele toodud nn Valduste kivi on tänaseni tuntud kui Anse Possession. 

Sadamast suundume külastama UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Valle de Mai rahvusparki. Paik on alates 1930. aastatest olnud kaitse all. Tutvume iidsete palmimetsadega, kus on säilinud ürgne seišellipalm ehk coco de mer. Selle vili on suurim (NB!) maailmas, mis kaalub kuni 23 kg. Paiga erilisus on loonud erinevaid legende. Briti kindral Gordon olevat 19. sajandil tõestanud, et Vallee de Mai oli Eedeni aed ning coco de mer hea ja kurja tundmise puu. Lisaks kasvavad siin ka ülejäänud endeemsed palmiliigid ning oma koduks peab ala must papagoi.
Majutus kolmel järgneval ööl Praslini saarel.
 
6. PÄEV. PRASLIN –  ANSE LAZIO
Soovijatega suundume (lisatasu eest) ühte saarte kuulsaimasse randa – Anse Laziosse. Võimalus süüa rannarestoranis, nautida randa või matkata ümbruskonnas.
 
7. PÄEV. PRASLIN – PUHKUS RANNAS VÕI VÄLJASÕIT LAEVAGA (lisatasu eest)
Võimalus avastada saart iseseisvalt ning nautida puhkust imelistel randadel. 
Soovijad võivad osaleda väljasõidul (lisatasu eest) naabersaartele Cousin, Curieuse ja St. Pierre. 
Kõigepealt suundume  „linnusaarele“ Cousin, kus saame kohaliku giidi vahendusel ülevaate saarte linnustikust, Curieuse’i saarel saame osa kreooli barbeque lõunast, tutvume seest mangroovitihnikuga ning uuendame tutvust seišelli hiidkilpkonnadega, St. Pierre’i saarel snorgeldame ja uurime vee-elustikku.

seishellid, aastavahetus, eksootikareis, kultuurireis, puhkusereis, päikesereis, Baltic Tours, Germalo Reisid
 
8. PÄEV. PRAAMISÕIT PRASLIN - MAHÉ
Tunnine praamisõit Praslinilt Mahé saarele, mis on 32 km pikkune ja 8 km laiune. 
Siinset looduspilti ilmestavad mäed, millest kõrgeim ulatub lausa üle 900 m, ja lopsakas troopiline taimestik. Saarel on 65 eripalgelist liivaranda. Mahé saarel kasvab ohustatud meduuspuu ja kohalik lihasööjataim. 
Majutus Mahé saarel.
 
9. PÄEV. VABA PÄEV MAHE SAAREL - LEND SEISHELLID - ISTANBUL
Viimane võimalus nautida randa. 
Lõuna paiku suundume Victoriasse. Soovijatel võimalus lõunastada saarte kuulsaimas restoranis „Marie Antoinette“. 
Seejärel külastame botaanikaaeda tutvumaks endeemse ja eksootilise taimestikuga. Viimane peatus ja kohvi Eden Islandil – Victoria suurima kinnisvaraprojekti kaunil kaldapealsel.   
Õhtul suundume lennujaama. Lend Seishellid - Istanbul kell 23:15-06:35 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK749).  

10. PÄEV. LEND ISTANBUL - TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn kell 09:45-12:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421).

Reisikorraldajal on õigus teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 22. veebruar 2018
 
Kuumad pakkumised