Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. OTSELEND TALLINN - CONSTANTA
Hilisõhtul saabumine Mamaia 4* hotelli. Õhtusöök ja ööbimine.

2. PÄEV. MAMAIA - BUKAREST
Võtate ette bussisõidu Mamaiast Bukaresti (235 km, 2,5 tundi), kus vaatate üle linna tähtsaimad vaatmisväärsused. Imetlete Victoria väljakul ning bulevardil Belle Epoque ehk nn kauni ajastu toretsevaid hooneid. Näete Revolutsiooniväljakut, kus diktaator Nicolae Ceausescu 1989.a revolutsiooni aegu kukutati. Külastate 20.sajandil Ceausescu residentsiks ehitatud hiiglaslikku parlamendihoonet - tänapäeval Pentagoni järel suuruselt teist administratiivhoonet maailmas. 

Mägise maastiku ja halbade teeolude tõttu tekkisid Rumeenias ajalooliselt sajad isemajandavad külad, kus domineeris talurahvakultuur. Külastate Herastrau järve kaldal Balkani suurimate hulka kuuluvat vabaõhumuuseumit, kus on üle 60 originaalhoone erinevatest Rumeenia piirkondadest. Õhtusöök kohalikus restoranis ning ööbimine Bukaresti 4* hotellis.

3. PÄEV. BUKAREST - HOREZU - SIBIU
Bukarest - Horezu (220 km, 3 tundi) - Cozia (67 km, 1 t ja 15 min) - Sibiel (104 km, 1,5 tundi) - Sibiu ( 20 km, 25 min).
Peale hommikusööki hotellis sõidate läbi Valahhia lauskmaa Horezusse, mis on kuulus omanäolise keraamika ning kauni kloostri poolest. Käite Rumeenia autentse arhitektuuristiili parimate näidete hulka kuuluvas kloostris ning kohalike seas populaarses keraamikakeskuses. Külastate kütkestavat Cozia kloostrit, mis on üks Rumeenia tähtsamaid keskaegseid kunsti- ja arhitektuurimälestisi. 

Õhtustate Sibieli küla kohalikus talumajas ning proovite piirkonna traditsioonilisi roogi. Ööbite aristokraatlikult elegantse Sibiu linna 4* hotellis. 

4. PÄEV. SIBIU - BRASOV
Sibiu - Sighisoara (95 km, 1 t ja 45 min) - Viscri (45 km, 1 tund) - Brasov (78 km, 1,5 tundi).
Peale hommikusööki hotellis tutvuTe tugevate saksi ja ungari mõjutusega linna juugendstiilis hoonete ning kullatud kirikutega. Sibiu vanalinn on kitsaste tänavate, keskaegsete väljakute, kirikute ja sildade labürint, kus näeTe Suurt ja Väikest väljakut, õigeusu ja evangeelset kirikut ning Valetajate raudsilda, mis peaks luiskamise korral jalgade all kriuksuma. 

Seejärel võtaTe suuna Transilvaania südamesse, et külastada UNESCO maailmapärandi hulka arvatud Sighisoara keskaegset linna. KülastaTe mäetipul paikneva kindluse 14st tornist kuulsaimat ja muljetavaldavaimat - 14. sajandist pärinevat 64 m kõrgust sädelevat kellatorni, kust avaneb kaunis panoraamvaade kogu linnale. Sighisoaras näeTe ka 176 astmega Teadlaste treppe, Rumeenia gooti arhitektuuri pärlite hulka kuuluvat Kirikut mäekünkal, 13. sajandist pärinevat Veneetsia maja, 17. sajandist pärit Hirve maja ning Vlad Dracula maja, kus kurikuulsa Dracula prototüüp prints Vlad Tepes arvatavasti sündis. Viscris külastate 12. sajandist pärit saksi kindluskirikut. Õhtusöök ja ööbimine Brasovi 4* hotellis.

5. PÄEV. BRASOV - BRAN
Brasov - Rasnov (20 km, 25 min) - Bran (10 km, 13 min) - Brasov (30 km, 40 min).
Peale hommikusööki hotellis tutvute šarmantse keskaegse Brasoviga, mille asutas 13. sajandil alguses Teutooni ordu. Silmapaistva arhitektuuriga vanalinn hõlmab endas gooti, baroki ning renessansi stiilis hooneid ning hulgaliselt sakside pärandit. Käite linna avaral peaväljakul, mille keskmes troonib endine Linnavalitsuse hoone, näete Püha Nikolaose kirikut ning linna kaitserajatisi. Külastate Ida-Euroopa suurimat gooti stiilis hoonet - Musta kirikut. Rasnovis vaatate 13. sajandil Teutooni ordu poolt tatralaste ja türklaste rünnakute kaitseks rajatud kindlust. Kindluse müüride vahel on terve linn: üle 30 hoone, nende hulgas isegi koolimaja. 

Õhtul sõidate kaljutipul paiknevasse Brani lossi, mis sai tänu Bram Stokeri romaanile tuntuks kui vampiirkrahvi eluase. Õhtusöök ja ööbimine Brasovi 4*hotellis.

6. PÄEV. BRASOV - MAMAIA
Brasov - Sinaia (50 km, 1 tund) - Urlati (85 km, 1 t ja 15 min) - Mamaia (265 km, 3 tundi).
Peale hommikusööki Brasovi hotellis sõidate Rumeenia tuntuimasse mägikuurorti - Karpaatide pärliks kutsutavasse Sinaiasse - kus suvel matkatakse ja talvel suusatatakse. Külastate esimese Rumeenia kuninga Carol I residentsi - luksuslikult volüümikat 19. sajandist pärit Pelesi lossi, mis on Rumeenia kõige külluslikum uusrenessansi stiilis arhitektuuriline meisitriteos. Siin asus 19. sajandi lõpus - 20. sajandi alguses Rumeenia Kuningakoda. 

Urlatis peatute kaunis Urlateanu veinimõisas mäetipul, kus saate piirkonna veine degusteerida ning kauneid vaateid nautida. Õhtusöök ja ööbimine Mamaia 4* rannahotellis.

7. PÄEV. VABA PÄEV
Vaba päev Musta mere kuurordis rannamõnude nautimiseks. Õhtusöök ja ööbimine Mamaia 4* hotellis.

8. PÄEV. VABA PÄEV
Vaba päev Musta mere kuurordis rannamõnude nautimiseks. Õhtul kojulend Constanta - Tallinn. 

NB! Programmis mainitud aeg vahemaade läbimiseks on ligikaudne ning sõltub teeoludest ja liiklusest.Viimati uuendatud 18. jaanuar 2018
 
Kuumad pakkumised