Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. Agadir
Saabumine Agadiri, majutumine 4* hotellis Argana, vaba päev rannapuhkuseks ja õhtusöök hotellis.

2. PÄEV. Agadir - Essaouira - Safi - Casablanca
Pärast varajast hommikusööki sõidate piki rannikut Atlandi valgeks pärliks kutsutavasse Essaouira linna. Jalutate 18.saj rajatud ja siiani suurepäraselt säilinud medina tänavatel ning imetlete vaateid sadamale ja ookeanile. Essaouira kaunis liivarand on tänu tugevatele põhjatuultele kuulus laine- ja purjelaudurite hulgas. Peale lõunasööki jätkate teekonda Safi suunas, kus teete lühikese peatuse ning jalutate medinas. Seejärel suundute Casablancasse. Majutus hotellis Kenzi Basma 4* koos õhtusöögiga.

3. PÄEV. Casablanca - Rabat - Meknes
Pärast hommikusööki hotellis tutvute Maroko suurima linna Casablanca vaatamisväärsustega - muuhulgas näete Hassan II mošeed, mis on maailmas üks suuremaid ja vana medinat. Casablanca on Maroko majandus- ja tööstuskeskus, siin asub ka riigi tähtsaim sadam. Seejärel asute teele Maroko pealinna Rabatti, mille kohta esimesed andmed pärinevad juba 8. sajandist e.Kr. Külastate linna sümbolit - 12. sajandil almohaadide dünastia ajal ehitatud punasest liivakivist Hassani torni, Maroko arhitektuuri tippsaavutuste hulka kuuluvat Muhamed V mausoleumi ning näete kuninglikku paleed. Külastate Oudaya kasbah'i, mille müüride vahel paikneb Rabati vanim mošee ning kust avaneb kaunis vaade Bouregregi jõele ja Atlandi ookeanile. Peale lõunasööki sõidate 10. sajandil asutatud Meknesi linna. Tänu alaviitide dünastiale tõusis linn 17. sajandi lõpus kuningliku linna staatusesse. Õhtusöök ja majutus hotellis Transatlantique Meknes 4*. 

4. PÄEV. Meknes - Volubilis  - Fes 
Pärast hommikusööki tutvute Meknesi vaatamisväärsustega. Külastate UNESCO maailmapärandi hulka kuuluvat medinat, mille keskpunktiks on El Hedimi väljak. 40 km pikkuste ja kolmekordsete linnamüüridega Maroko Versailles'ks kutsutud Meknesi imposantseimate vaatamisväärsuste hulka kuuluvad Bab Mansouri väravad, mida peetakse Põhja-Aafrika kauneimateks. Seejärel sõidate Volubilisesse, kus külastate vana-rooma varemeid. Ringreis jätkub Fesi suunas. Lääne Mekaks ja Aafrika Ateenaks kutsutud Fesist sai juba 9. sajandil tähtis majandus- ja kultuurikeskus. 13. sajandi keskpaigas, mariniidide dünastia ajal, sai Fesist Maroko pealinn. Külastate üht mariniidide dünastia võimsaimatest ehitistest - 14. sajandist pärit Bou-Inania medreset, mis on tuntud oma kauni marmorsissekäigu ja värvilistest kahhelkividest ning seedripuust nikerdustega interjööri poolest. Vaatate ka Fesi linna sümbolit - mosaiikidega kaunistatud Nejarine purskkaevu. Õhtusöök ja majutus hotellis Menzah Fes 4*. 

5. PÄEV. Fes - Beni-Mellal - Marrakech
Pärast hommikusööki alustate sõitu Marrakechi poole. Teete lühikese peatuse Beni-Mellali linnas, mille ehteks on kõrgel mäenõlval asuv 17.sajandil ehitatud Bel Kushi kasbah. Lõunasöögi järel jätkub teekond maalilises Atlase mäestikus, kus avanevad võrratud vaated. Vahepeatuse teete 110 m kõrguse Ouzoudi kose juures. Õhtuks jõuate kuninglikku Marrakechi linna. Õhtusöök Marrakechis ning ööbimine hotellis Atlas Asni 4*. 

6. PÄEV. Marrakech-Agadir
Pärast hommikusööki tutvute Marrakechi vaatamisväärsustega. Külastate imekauneid Majorelli aedu; Koutoubia mošeed, mis on Marrakechi suurim; 16. sajandist pärinevaid Saadide dünastia hauakambreid; Bahia paleed, kus 19.sajandil elas suurvisiir oma 4 naise ja 24 konkubiiniga; Menara aedu, mis rajati juba enam kui 800 a tagasi. Lõunasöök Marrakechi vanalinnas medinas. Naudite Djemaa El Fna väljaku peadpööritavat melu, näete maotaltsutajaid, rahvamuusikuid ja muud põnevat ning tutvute vanalinna ja soukidega. Peale meeleolukat folkloorietendusega õhtusööki Marrakechi vanalinnas võtate suuna Agadirile. Ööbimine ja õhtusöök hotellis Argana 4*.

7. PÄEV. Agadir
Vaba päev rannamõnude nautimiseks Agadiris. Majutus ning hommiku- ja õhtusöök hotellis Argana 4*.

8. PÄEV. Agadir
Peale hommikusööki hotellis transfeer lennuväljale ja kojulend.Viimati uuendatud 24. aprill 2017
 
Kuumad pakkumised