Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Ringreis
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Ringreis

 
1. PÄEV. LEND TALLINN-TRIESTE
Koguneme kell 15:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis, kus väljastatakse reisijatele kõik vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Trieste kell 17:35-19:20 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida lennuki väljumise aega vahetult enne reisi!

2. PÄEV. SAN MARINO VÜRSTIRIIK
Hommikusöök hotellis. Sõidame San Marinosse. Külastame seda väikest keskaegse kindluslinnana säilinud linnriiki.
Edasi võtame suuna Itaalia pealinna poole. Ületame Apenniinide mäekuru ja õhtuks jõuame Rooma. 

Soovijatele ühine õhtusöök tüüpilises Rooma tavernas.

3. PÄEV. IGAVENE LINN ROOMA - VATIKAN
Hommikusöök. Alustame tutvumist Roomaga ning suundume linna sümboli, Flaviuse amfiteatri ehk Colosseumi juurde. Edasine jalutuskäik viib meid juba Rooma foorumite – Foro Romano – varemetele. See on koht, kus on alguse saanud Rooma riik. Antiikse Rooma seitsmest künkast on just Kapitooliumi mägi olnud linna religioosne keskus ja akropolis.

Meie ekskursioon Rooma südames jätkub. Veneetsia väljak on linna liikluse üheks sõlmpunktiks. Piazza Navona, kuulus Pantheon, S. Maria Sopra Minerva kirik, Piazza Colonna – üks ajaloopilt järgneb teisele.
Külastades Roomat ei saa mööda vaadata sellest, et just siin asub katoliikliku maailma süda – Vatikan. Vatikan on riik riigis, linn linnas – tal on oma raha, kirjamargid, päevaleht ja oma kordaloov üksus. Külastame Püha Peetruse väljakut ja basiilikat.
 
Õhtusel ekskursioonil jalutame Hispaania väljakul, selle kuulsal trepil ning samuti läheme vaatama Trevi purskkaevu, kus igaühel on võimalus heita traditsiooniliselt münt purskkaevu, selleks, et kunagi kindlasti Rooma tagasi tulla.

4. PÄEV. VATIKANI MUUSEUMID - VESUUV – NAPOLI
Hommikusöök hotellis. Soovijail on võimalik külastada Vatikani muuseume, mille kunstiväärtuste hulgas leiab ka maailmakuulsad Raphaeli toad ja Michelangelo maalitud Sixtuse kabeli.

Jätkame oma teekonda Lõuna-Itaaliasse. Teel läbime Lazio ja Campania maakonnad. 
 
Suur Vesuvius, Il Vulcano, kõrgub otse Pompei varemete kohal ning sõidame meiegi vulkaani jalamile, kust avaneb imeline vaade Napoli lahele. Ning võttes ette väikese matka, on soovijail võimalus vaadata ka vulkaani kraatri sügavusse. 

Napoli südalinnas teeme üheskoos jalutuskäigu ning uurime siinseid vaatamisväärsusi. Õhtuks jõuame Sorrentosse.

kultuurireis, muusikal, linnareis, linnapuhkus, Itaalia, veinireis, puhkusereis, Baltic Tours

5. PÄEV. VABA PÄEV
Hommikusöök hotellis. Täna külastame soovijatega kaunist Capri saart.

Võtame ette paadisõidu piki Capri saare rannikut ja vaatame, kuidas loodus on kujundanud seda kaljust saart. Näeme Faraglioni rahnusid, väikeseid grotte, kaljukujusid, mida loodus on vorminud. Väikeste „Capri bussidega“ sõidame Capri linna. Jalutame Augustuse aedades. Vaatame, kuidas elu keeb Capri väikesel peaväljakul, mida hellitavalt kutsutakse piazzettaks. Sõidame ka Anacapri linna, naudime San Michele villa panoraami, soovijail võimalik sõita funikulööriga kõrgele Mount Solaro tippu. Aega jääb ka väikeseks supluseks rannas.

Õhtupoole sõidame laevaga tagasi Sorrentosse, et nautida võrratut lõunamaa õhtut.
  
6. PÄEV. POMPEI - PISA IMEDE VÄLJAK
Hommikusöök hotellis. Külastame Pompei linna varemeid, mis on ainulaadne võimalus tutvuda maailmakuulsa antiiklinnaga. Linn, mis 79. aastal mattus 6-7 meetrise tuhakihi alla, on tänaseks saanud ainsaks tunnistajaks vanade roomlaste elust. Jalutuskäik minevikku toob üllatavalt hästi välja sajanditetaguse maailma: elamud, saunad, teatrid, ärid, hotellid, tänavavalgustid, liiklusmärgid.

Alustame sõitu taas Kesk-Itaaliasse. Sõidame Pisasse. Pisas imetleme Imede Väljakut: vaatame maailmakuulsat toomkirikut oma veelgi kuulsama viltuse kellatorniga, samuti baptisteeriumi.
 
7. PÄEV.  FIRENZE
Hommikusöök. Sõidame Firenzesse. Jalutuskäik Firenze vanalinnas: Santa Maria Novella kirik, Toomkirik ja kellatorn, San Lorenzo kirik, Piazza della Signoria koos Firenze raekoja, Palazzo Vecchioga, Arno jõgi ja Ponte Vecchio. Vabal ajal on teil võimalik külastada Firenze muuseume. Samuti soovitame külastada Firenze turgu, kus saab põhjaliku ülevaate kuulsatest Toscana toitudest – prosciutto ja erinevad salaamid, seened ja värsked juurviljad, veinid, juustud ning kümneid ja kümneid erinevaid sorte pastatooteid. Michelangelo väljaku vaateplatvormil naudime unustamatut panoraami linnale.
 
8. PÄEV. VENEETSIA, LEND VENEETSIA-TALLINN
Hommikusöök. Veneetsia iseloomustamiseks jääb puudu omadussõnadest. Sada saart, umbes sama palju kanaleid, nelisada silda ja üks piazza – Veneetsia on ühtaegu tõeliselt ebareaalne ja samas äärmiselt reaalne. Linn mere ja taeva vahel. Ning ka Veneetsia elanikud ja elustiil erinevad suuresti harjumuspärasest ettekujutusest Itaaliast. Soovijatega sõidame veetaksodega mööda Veneetsia üht sümbolit – Canal Grandet. Teeme Veneetsias jalgsiekskursiooni: Markuse plats ja Püha Markuse kirik kellatorniga, uhke Doodžide Palee, Rialto sild ja palju muud. Vaatame sildadelt võrratuid vaateid Suurele Kanalile ja seda ääristavatele palazzodele. Soovijatel on võimalik sõita uhke gondliga kanalitel. Teile jääb ka vaba aega, mille jooksul võimalus külastada Veneetsia muuseume või lihtsalt jalutada mööda kitsaid tänavaid nautides Veneetsia ainulaadset olustikku.
 
Suundume Veneetsia lennujaama. Aeg öelda arrivederci Italia! Otselend Veneetsia-Tallinn kell 20:05- 23:50 (kohalikud kellaajad).

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.Viimati uuendatud 19. juuli 2017
 
Kuumad pakkumised