Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN-FRANKFURT-BARCELONA
Koguneme varahommikul kell 04:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Frankfurt kell 06:10-07:40 ja lend Frankfurt-Barcelona kell 09:50-11:50 (Lufthansa liinilennud LH885 ja LH1126, kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!

Sõidame Barcelona kesklinna ning alustame tutvumist Kataloonia pealinnaga. Möödume Hispaania väljakust, näeme Olümpiastaadioni ja naudime linnapanoraami Montjuïci mäelt. Gooti linnaosas uudistame Barcelona katedraali, piiskopipaleed, Kataloonia valitsushoonet. Barcelona on kuulus ka oma nii kaasaegse kui ka vanema arhitektuuri poolest. 

Teeme jalutuskäigu Las Ramblasel, mis on tõenäoliselt üks vahemeremaade elavamaid promenaade. Suurelt osalt jalakäijatele mõeldud avenüü sirgub Kataloonia väljakult sadama suunas. Siin kohtab palju tänavakunstnikke, miime, lille- ja linnumüüjaid, kioske – elu keeb Las Ramblasel ühtviisi nii päeval kui öösel.

2. PÄEV. BARCELONA
Hommikusöök hotellis. Jätkame tutvumist Barcelonaga. Paljud kaasaja arhitektid on inspiratsiooni saanud Barcelona „kõige kuulsama poja”, modernistist arhitekti Antoni Gaudi töödest. Tema unikaalne stiil torkab silma paljudes paikades siin linnas alates pooleliolevast Sagrada Familia kirikust lõpetades lambipostidega Placa Reial väljakul südalinnas. Vaatame Sagrada Familia kirikut ja jalutame Güelli pargis.

Lahkume Barcelonast ning sõidame külastama võimsat ja saladuslikku Montserrat’ kloostrit. Montserrat’ külastamine pakub kahtlemata elamuse ka looduse nautijale, sest loodusjõud ja erosioon on vorminud kalju vahvalt „hambuliseks“ ning alates 1987 aastast kannab Montserrat’ piirkond ka looduspargi tiitlit. Mööda käänulist teed jõuame 720 meetri kõrgusele, kus benediktiiniklooster asub. Soovijad võivad uudistada ka kohalikke spetsialiteete nagu mesi, mitmesugused Montserrat’ liköörid, meekoogid ja muud.
 
3. PÄEV. MADRIID
Hommikusöök hotellis. Varahommikul on igaühel võimalik osaleda missal linna katedraalis või nautida olustikku linnaväljakul.

Seejärel sõidame edasi Hispaania pealinna Madriidi. Teeme bussiekskursiooni ja esmase tutvumise linna tähtsaimate vaatamisväärsustega - Plaza de las Cortes ja Neptunuse purskkaev, valitsushooned ja uhked avenüüd, Kybele purskkaev ja linna tuiksoon Alcalà tänav. Meie tutvumine Hispaania pealinnaga jätkub, vaatame Palacio Reali ehk kuningapaleed, Plaza Mayori, Puerta del Solil näeme Madriidi sümbolit – karu maasikapuuga. Soovijatel on võimalus külastada rikkaliku kollektsiooniga Prado kunstimuuseumi. Siin on esindatud nii tuntuimate Hispaania kunstnike teosed (Goya, Velazques jt.) kui ka teised euroopa kuulsad koolkonnad.

4. PÄEV. TOLEDO - PUERTO LAPICE JA LA MANCHA MAASTIKUD - CORDOBA
Hommikusöök hotellis. Alustamaks tutvumist selle uhke linnaga vaatame Tajo jõe kõrgelt kaldalt kaunist vaadet linnale. Ekskursioon Toledos: St. Tome kirik, mille seinale on maalitud kuulus El Greco maal „Krahv Orgazi matused“ ja El Greco maja; juudi sünagoogid ja kaunid mudejar stiilis hooned; paljude kunstirikkustega katedraal. Kahtluseta võib väita, et Toledos on omavahel põimunud juudi, mauri ja kristlik kultuur.

Sõit jätkub läbi La Mancha, kurva kuju rüütli kodumaa. Meie teele jäävad ka kuulsad tuuleveskid, millega Don Quijote võitles. Puerto Lapice linnas külastame kõrtsi, kus Don Quijote rüütliks löödi ning võimalusel naudime siin ka lõunasööki.

Jätkame sõitu ning jõuame La Manchast Andaluusiasse. Meie tänaõhtuseks peatuskohaks on kaunis Cordoba linn. Cordoba kuulsaim vaatamisväärsus on kunagine mošee - La Mezquita. Mošee palvesaalis on 850 graniit- ja marmorsammast, mis kaunistatud puna-valgete triipudega.
Soovijatel on õhtul võimalik ühineda flamenco etendusele (lisatasu eest).

kultuurireis, muusikal, linnareis, linnapuhkus, Hispaania, veinireis, puhkusereis, Baltic Tours
  
5. päev. SEVILLA
Hommikusöök hotellis. Sõidame Andaluusia tähtsaimasse keskusesse, Sevillasse. 

Legendikohaselt asustas Sevilla linna Herakles. Linn asub rahulikult ning aeglaselt voolava Guadalquiviri jõe kaldal, mis jagab selle linna kaheks. Jõel on linna ajaloos olnud märkimisväärne roll mängida. Linn asub kohas, kus jõel ei ole enam nii hea navigeerida ning see on Sevillale andnud võimaluse tegutseda sadamalinnana. Kaubandus kasvas eriti suureks pärast Ameerika avastamist – nimelt monopoliseeris see linn kogu kaubanduse Uue Maailmaga. Romantiline Sevilla ekskursioon: vanalinn valgetemajadega, mauristiilis Alcazari loss; katedraal ja La Giralda – araabia minaretist ümberehitatud kellatorn.
 
6. PÄEV. GIBRALTAR - GRANADA
Hommikusöök hotellis. Külastame Gibraltari väina põhjarannikul Suurbritannia valduses olevat Gibraltari poolsaart. Gibraltari kaljult avaneb selge ilmaga suurepärane vaade Atlandi ookeanile ja Aafrika mandrile. Gibraltar on kuulus ka oma ahvide poolest.
 
Sõidame edasi Granadasse. Kütkestava ajaloo ja peene iluga Granada on üks Hispaania kauneimaid aardeid.
Võimalusel külastame hilisõhtul valgustatud Alhambra Nasriidide paleed ja aedasid.
 
7. PÄEV. GRANADA, LEND MALAGA-FRANKFURT-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Teeme jalutuskäigu kitsaste ja meeleolukate tänavatega Albaicini linnaosas ja südalinnas.
Aeg suunduda Malaga lennujaama. Lend Malaga-Frankfurt kell 16:40-19:40 ja lend Frankfurt-Tallinn kell 20:50-00:05 (kohalikud kellaajad).

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.Viimati uuendatud 19. juuli 2017
 
Kuumad pakkumised