Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
 • Jaga:
 • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV, 08. sept. 2017 (reede)
Lend Tallinn - Riia - Rooma, kuhu jõuate kl 16.10. Saabumisel suundute kõik koos kesklinnas asuvasse 3* hotelli (ühistranspordi piletid lisatasu eest). Õhtul ühine õhtusöök traditsioonilises Itaalia restoranis.


2. PÄEV, 09. sept. 2017 (laupäev) 
Hommikusöök, peale mida suundute Rooma linnaekskursioonile giid Hilkka Hiiopiga. Jalutate iidsete Rooma varemete vahel: 
 • Forum Romanum
  Rooma foorumid olid algselt turuplatsid, millest kujunesid templite ning riigiasutuste asupaigad. 7. saj eKr rajatud Forum Romanum (Magnum), mis asub Kapitooliumi ning Palatinuse künka vahel ja hõlmab endas mitut väiksemat foorumit, sai keskseimaks foorumiks linnas ning kogu Rooma keskpunkt – majandusliku, poliitilise ning religioosse elu tuiksoon ning Rooma impeeriumi vaimne ning poliitiline keskus.
 • Palatinuse piirkond (piletid hinnas)
  Rooma linn rajati seitsmele künkale ja pärimuse järgi sai linn alguse just Palatinuse künkalt. Seda arvamust kinnitavad ka arheoloogilised leiud, mis näitavad, et Palatinuse mäel oli asustus juba 10. sajandil eKr.
  Rooma vabariigi ajal sai Palatinuse mägi valitseva eliidi meelispaigaks, just sinna ehitati oma villad. Traditsioon jätkus keisrite ajal, mil küngas oli keisripaleedega kaetud. Augustuse, Tiberiuse ja Domitianuse paleede varemed on nähtavad veel tänapäevalgi.
 • Varakeskaegne Santa Maria Antiqua
  Forum Romanumil asuv varakristlik kirik Santa Maria Antiqua on ehitatud 6. sajandi keskel  Pühapaik on rajatud varasemasse paganlikku hoonesse ning märgib üleminekut antiigilt kristlikule kultuurile. Kirikus asub unikaalne kollektsioon seinamaalinguid, millest tänaseks on säilinud ca 250 m2. Maalingud pärinevad 6.–9. sajandist ning annavad ülevaate varakeskaegse ja bütsantsi kunsti arengust. Omapoolset vaatenurka tutvustab meie giid, kes on samas kiriku maalingute konserveerimistöödega ametis olnud.

Pärast ringkäiku ootame kõiki huvilisi piknikule ja juttu vestma Tiberi kaldapealsele (joogi- ja toidupoolis ostetakse ühiselt).

Pärastlõunal võimalus tutvuda linna ja vaatamisväärsustega omal käel: Colosseum, Ara Pacis ja Trastevere.
Õhtul võimalus soovijatel külastada ooperit või kontserti:
La Traviata (28-50 € sõltuvalt istekohast, võimalus osta koos õhtusöögiga 75-90 € / in) Teatro Salone Margherita
Vivaldi neli aastaaega (36 €).


3. PÄEV, 10. sept. 2017 (pühapäev)
Hommikusöök peale, mida on võimalus veeta aega omal käel ja teha varajane lõunasöök. Pärastlõunal külastate El Gesu kirikut. Seejärel jalutate läbi barokse Rooma ning tutvute ajastu suurmeistrite G. Bernini ja Fr. Borromini loominguga: 
 • Gianlorenzo Bernini (1598–1680) ja Francesco Borromini (1599–1667) olid 17. sajandi Itaalias ühed silmapaistvaimad arhitektid. Nad olid samaealised, töötasid sageli koos ja koguni ühistele tööandjatele. Ehkki nende teosed on väga erinevad, on mõlemad jätnud arhitektuuriajalukku märgatava jälje.
 • 17. saj II pooles valminud Il Gesù kiriku laemaalinguid võib pidada barokse interjöörikujunduse ja arhitektuurse illusionismi tippsaavutuseks. Illusoorse lae juures on vaatajale mulje avaldamiseks kombineeritud arhitekuur, skulptuur ja maalingud.

Külastate ka Plazzo Spadat, mille üheks muljetavaldavamaks kujunduselemendiks on Fr. Borromini rajatud illusoorne kolonnaad. Sammaste järkjärguline lühenemine, tõusev põrand ning kitsenev käik loob visuaalse illusiooni 35-meetrisest galeriist, mille tegelik pikkus on 8 meetrit. sammaskäigu lõppu on asetatud elusuurusena näiv skulptuur, mille reaalne kõrgus on vaid 60 cm.


4. PÄEV, 11. sept. 2017 (esmaspäev)
Hommikul kohtume Peetri väljakul kiriku ees (soovijad saavad kirikut külastada enne rühmaga liitumist).
Peetri kirik ehk Püha Peetruse Basiilika (itaalia k – Basilica di San Pietro in Vaticano) asub Vatikanis Püha Peetruse väljakul. See on suurim, kuulsaim ja külastatuim roomakatoliku kirik kogu maailmas. Praegune renessansi- ja barokiajastust pärinev kirik ehitati varasema, keiser Konstantinuse aegse hoone asemele 16. sajandil. Kiriku ilme kujunemisel on mänginud rolli arhitektid: Raffael, Baldassare, Peruzzi, Michelangelo, Bernini jt.

Ühine jalutuskäik ja Vatikani muuseumi külastus: Raffaeli maalid, Michelangelo freskod Sixtuse kabelis. Muuseumikülastus on ilma giidita ning lisatasu eest.
Vatikani muuseumis on väljapanek sajandite jooksul kiriku poolt kogutud kunstiteostest, s.h esinduslik valik Kreeka-Rooma antiikskulptuure ja renessansskunsti tippteoseid. Tegemist on maailma suurima kunstivaramuga.

Seejärel võtate suuna lennujaama poole (ühistranspordi piletid lisatasu eest), et alustada koduteed. Lend Rooma - Riia - Tallinn, kuhu jõuate kl 23.59.Viimati uuendatud 01. märts 2017
 
Kuumad pakkumised