Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - HELSINGI - MADRID
Lend Tallinn 14.50 - Helsingi 15.25. Lend Helsingi 16.55 - Madrid 20.25.
Saabumisel transfeer Madridi südalinnas asuvasse Rincon de Gran Via hotelli. Tegemist on väga hea asukohaga lihtsa hotelliga.
Soovijatel on võimalus lisatasu eest ööbida 4* hotellis.


2. PÄEV. TUTVUMINE MADRIDIGA
Päev algab poolepäevase jalgsiekskursiooniga Madriidi vanalinnas. 

Meie jalutuskäigu jooksul tutvume kesklinna osaga, mida sümboolselt nimetatakse Austriate Madriidiks, kuna see ehitati välja Habsburgide dünastiasse kuulunud kuningate valitsemisajal. Külastame vanalinna olulisemaid väljakud Puerta del Sol, Plaza Mayor, Plaza de la Villa, Plaza Oriente, Plaza de España - neil kõigil on oma nägu ja linna kireva ajaloo jooksul ka erinev roll täita olnud. Samuti tutvume kuningalossi ja Almudena katedraaliga

Jalgsiekskursiooni juurde kuuluvad ka meeleolukad puhkepausid
Meie oleme oma programmi lisanud ühe toreda baari külastuse Madriidi kesklinnas, kus saab teha tutvust Madriidi vapi kujunemislooga ning maitsta vapil kujutatud maasikapuu viljadest valmistatud likööri. 

Astume sisse ka populaarsele San Migueli gurmeeturule ning tutvume madriidlaste maitse-eelistustega. 
Lõpetuseks jalutame mööda ühte Madriidi olulisemat tänavat Gran Via, kus asub rohkelt kultuuri-, kaubandus- ja toitlustusettevõtteid.

Nendega, kes veel linnas jalutamisest veel väsinud ei ole, võime õhtupoole soovi korral madriidlaste eelistatumasse puhkekohta Retiro parki jalutama minna. See on koht, kus algselt kuningad jahti pidasid või muidu pidutsesid, kuid mis nüüd meelitab jalutajaid oma rohkete puuliikidega ja
huvitavate ehitistega. Ka on huvilistel võimalik külastada Prado kunstimuuseumi, mis ei ole ainult Madriidi, vaid kogu Hispaania tähtsaimaks kultuuriväärtuseks. Prado kunstimuuseumi kogudes on olulisemal kohal Hispaania, Madalmaade ja Itaalia kunstnike teosed. Meie giid teeb soovijatega kaasa ringkäigu muuseumis, et te kindlasti saaksite tutvuda kõikide olulisemate muuseumis väljapandud kunstiteostega. 

Hea toit ja vein on osakene hispaania kultuurist ja tapased on jällegi osakene kohalikust toidukultuurist. Seetõttu on soovijatel võimalik osaleda meeleolukal tapasetuuril koos eestikeelse giidiga, mille käigus tutvume põhjalikult Hispaania köögiga. 
Tapasetuur viib meeleolukatesse baaridesse ja trahteritesse, kus tuuakse lauale kandikud erinevate Hispaania tüüpiliste roogadega ja giid valgustab teid erinevate roogade osas – millisest piirkonnast üks või teine asi pärit on, mida ja kuidas süüakse jne. Kõige selle juurde käib loomulikult ka hea vein. Kõigi eelduste kohaselt kujuneb sellest üks väga meeleolukas õhtu! Tapasetuur on soovijatele lisatasu eest - 35 € / inimene. 
Hinnas hommikusöök hotellis ja jalgi linnaekskursioon.

kultuurireis, maitseelamuste reis, ringreis, Hispaania, Madrid, Costa del Sol, puhkusereis, kevadreis, kevadpuhkus, rühmareis, Baltic Tours, Fix Ideed, eestikeelne ringreis

3. PÄEV. TOLEEDO
Sõidame ajaloolisesse Toleedosse
Toleedot peetakse üheks kauneimaks linnaks Hispaanias. Alates 1987. aastast on Toleedo linn arvatud UNESCO maailmapärandite hulka. Kolme erineva religiooni esindajad - maurid, juudid ja kristlased, on jätnud oma kustutamata jälje sellesse kõrgel kaljukünkal asuvasse ja jõega piiratud suursugusesse linna, mille vaateplatvormidelt avanevad hingematvad vaated teda ümbritsevatele oliivisaludele ja põldudele. 

Meie jalutuskäigul mööda kitsaid ja käänulisi keskaegseid tänavaid tutvume me Toleedo erakordselt rikkaliku ja omanäolise arhitektuuripärandiga, millest lisaks Santa Maria katederaalile ja algselt kuningate matmispaigaks ehitatud San Juan de los Reyese kloostrile võib eriliselt ära märkida veel ka vanadest aegadest säilinud Santa Maria la Blanca ja Transito sünagooge ja Cristo de la Luzi mošeed. 

Ronime üles ka Los Jesuitase kiriku torni ja naudime sealt avanevat võrratut vaadet Toleedo vanalinnale. 

Toleedost rääkides ei saa jätta mainimata El Grecot, kes just siin linnas oma viljakamad tööaastad veetis ja kelle kunstiteoseid võib leida linna erinevates pühakodades. Meil on võimalus imetleda ajaloolises juudilinnaosas paiknevas Santo Tomé kirikus väljapandud spetsiaalselt sellele kirikule maalitud suuremõõtmelist El Greco maali „Krahv Orgazi matus“.

Õhtul hiljem saab igaüks omal käel selles ajaloo hõngulises linnakeses ringi jalutada, väikeseid poekesi külastada või mõnes rohketest vabaõhukohvikutest Toleedo gastronoomiaga tutvust teha. Toleedo on õige paik, et midagi omanäolist ja põnevat kaasa osta.  Toleedo mõõga- ja kullasseppad olid kuulsad juba keskajal ning samast ajajärgust pärinevate nunnakloostrite retseptide järgi valmistatud martsipanimaiustustest ei ütle
ära ka kaasaegsed linnakülalised. 
Toleedos ööbime hotellis Carlos V. 
Hinnas hommikusöök hotellis ja jalgsi linnaekskursioon Toleedos.


4. PÄEV. CONSUEGRA TUULIKUD - CÓRDOBA - MÄGIKÜLA ZUHEROS
Täna jätkame tutvumist Castilla-La Mancha maakonnaga ja ööbima jõuame juba Andaluusiasse Zuherose mägikülasse

Hommikul jätame hüvasti Toleedoga ja jätkame Don Quijotega seotud paikadega
Sõidame Consuegra külasse, kus külastame arhitektuurikompleksi, millesse kuuluvad 12 tuuleveskit ja keskaegne kindlus. Kindluses teeme ringkäigu kohaliku giidiga, kes selle paiga kohta palju põnevat räägib. Ja pärast seda vaatame ühte tuuleveskit ka seestpoolt, et teada saada, kuidas siis täpselt jahu jahvatamine varematel aegadel toimus. Kuna varematel aegadel oli nisu siinkandi põhiliseks põllukultuuriks, aga samas leidub vähe jõgesid, mille energiat saaks jahvatamiseks ära kasutada, siis ehitati La Manchasse just palju tuuleveskeid, sest tuuleenergiast siin puudust ei ole.

Seejärel hakkame sôitma samuti UNESCO maailmapärandi hulka kuuluvasse Córdoba linna suunas, kuhu jõuame õhtuks. Córdobas on veel tänapäevalgi tunda mauride hõngu, sest valisid ju need vallutajad just selle paiga oma kalifaadi pealinnaks. Tutvume moslemite ehituskunsti meistriteose 19-löövilise sammashallina ehitatud mošeekatedraaliga, mille läänetiiba ehitati XVI sajandil ristiusu katedraal. Imelises palvesaalis on 850 graniit-, jaspis- ja marmorsammast, mis toetavad punavalgeid tellistest ja kividest triipudega kaari. 
Hilisõhtul jôuame Zuherosesse, kuhu jääme ööbima.
Hinnas hommikusöök hotellis, ekskursioon Consuegras ja Córdoba külastus.

kultuurireis, maitseelamuste reis, ringreis, Hispaania, Madrid, Costa del Sol, puhkusereis, kevadreis, kevadpuhkus, rühmareis, Baltic Tours, Fix Ideed, eestikeelne ringreis

5. PÄEV. ZUHEROSE MÄGIKÜLA MAITSEELAMUSED - SAABUMINE COSTA DEL SOL'I
Tänast päeva alustame imekauni Zuherose külakesega tutvumisega. 
Küla asub Subbetica mäeaheliku looduskaitsealal merepinnast 656 m kõrgusel. Varaste ärkajatega teeme ligikaudu tunniajalise kerge matka mägedesse, et imetleda kaljulôhest avanevat vôrratut vaadet külakesele ja seda ümbritsevatele oliivisaludele. Ka küla vaateplatvormidelt näeb enamasti vaid õlipuuistandusi, milles ei olegi midagi imekspandavat, kui arvestada, et tegemist on Hispaania ühe olulisema oliiviõli tootmise piirkonnaga.

Hommikupoolikusse mahub ka lähedalasuva Murcielagose koopa külastus, mille juurest avanevad jällegi hingematvad vaated ümbruskonnale. Koopas toimunud väljakevamiste käigus on leitud juba keskmisesse paleoliitikumi ja nooremasse kiviaega kuuluvaid leide, mis annavad teadmisi meie seal elanud eellaste elust-olust. Koopas leidub ka 18 000 aasta vanuseid erinevaid loomamaalinguid.

Ennelõunasesse aega mahub ka kohalike lamba- ja kitsepiimast valmistatud juustude degusteerimine

Pärast lõunat külastame kohalikku haciendat, kus tegeletakse õlipuude kasvatamisega ja oliiviõli valmistamisega. Peremees annab meile ülevaate, kuidas õli vanematel aegadel valmistati ja kuidas see protsess on moderniseerimse käigus muutunud. Kulminatsiooniks aga saab ilmselt olema õlide degusteerimine, mille käigus õpime, et millised peakid siiski kvaliteetse õli maitse- ja lõhnaomadused olema. 

Aga siis võtamegi suuna juba meie reisi sihtpunkti Costa del Solile ehk Päikeserannikule. Teepeal teeme aga siiski veel vahepeatuse, et tutvuda eriliste Montilla-Morilese piirkonna veinidega, mida väljaspool Hispaaniat vähe tuntakse. 

Ööbima jôuame Malagast 30 km kaugusel asuvasse Fuengirola linna, kus me jääme paigale kuni oma reisi lõpuni. Fuengirolas pakume võimalust valida kahe majutuse vahel: 
- Apartmenthotell Jabega asub kohe mererannas ja pakub lihtsat majutust, mille juurde kuulub ka kööginurk. Soovitame klientidele, kes ei esita kõrgeid nõudmisi majutusele, kuid peavad oluliseks mere lähedust
- 4* hotell Yaramar asub kohe mererannas ja pakub eeskujulikke majutus- ja olmetingimusi. Hotellil on oma bassein koos päevitustoolidega, terviseklubi ka restoran (lisatasu 200 € merevaatega tuba kolmeks ööks)
Hinnas hommikusöök hotellis, juustude, oliiviõlide ja veinide degustatsioon.

kultuurireis, maitseelamuste reis, ringreis, Hispaania, Madrid, Costa del Sol, puhkusereis, kevadreis, kevadpuhkus, rühmareis, Baltic Tours, Fix Ideed, eestikeelne ringreis

6. PÄEV. MIJASE MÄGIKÜLA
Kuigi Costa del Soli rannast kulub Mijasesse kohalesõiduks veerand tundi, on sinnajõudes kontrast rannikule jäävate kuurortlinnadega suur. 
Mijases ringi
jalutades saame parema ettekujutuse Andaluusia sisemaale omasemast külaelust-olustikust ja arhitektuurist. Mainimata ei saa jätta võrratuid vaateid Vahemerele ja selle rannajoonele, mis erinevatelt vaateplatvormidelt meie ees avanevad. Mijas on tuntud ka oma eeslitaksode poolest. 
Külastame kalju sisse raiutud Mijase kaitsepühakule pühendatud kabelit, jalutame mööda kitsaid valgete majadega ääristatuid tänavaid, tutvume 16.-17. sajandivahetusest pärineva mauride kindlusevaremetele ehitatud kirikuga ja astume sisse koduloomuuseumisse, kus saame tutvuda Andaluusia endise aja külaeluga ja näha näiteks sellist rariteeti nagu vanaaegne õlipress. Soovi korral astume sisse ka ainulaadsele ovaalsele härjavõitlusareenile, et selle Andaluusiale omase traditsiooni paremini tundma saada. 
Hinnas hommikusöök hotellis ja väljasõit Mijasesse.


7. PÄEV. VABA PÄEV VÕI GRANADA KÜLASTUS
Võib jätkata omal käel piirkonnaga tutvumist vôi lihtsalt puhata ning nautida esimesi rannamõnusid. Mai lõpp on Hispaania päikeserannikul juba hooaja algus. 

Soovijatele pakume võimalust sôita Granadasse, et külastada seal Hispaania ehk kõige olulisemat vaatamisväärtust, milleks on jällegi UNESCO
kultuuripärandi hulka kuuluv mauride poolt ehitatud Alhambra paleede ja kindlusekompleks ja sinna juurde kuuluvad vôrratud Generalife aiad.
Hinnas hommikusöök hotellis.


8. PÄEV. COSTA DEL SOL
Meil tuleb täna vabastada oma hotellitoad kell 11.00. Kohvrid saab jätta hotelli vastuvõttu hoiule. Kui hotellis on vabu tube, siis saab lisatasu eest soovi korral hotellitoa kasutusaega pikendada. 

Viimast puhkusepäeva Hispaania lõunarannikul saab sisustada kas rannamõnuseid nautides või miks mitte teha omal käel väljasõit Málagasse, kus avaneb võimalus tutvuda Andaluusia suuruselt teise linna ja samanimelise provintsi pealinnaga. Costa del Solile jõudnud turistid jätavad Málaga külastamise õigustamatult tihti oma puhkuseplaanidest välja, kuid eriti just viimastel aastatel on Málaga kultuurielu olulist täiendust saanud, olles avanud seal oma filiaalid mõned tuntud kunstimuuseumid nagu CentrePompidou ja Thyssen-Bornemisza. 

Kuna Málaga on ka Pablo Picasso sünnilinn, asuvad siin kunstniku majamuuseum ja tema loomingule pühendatud kunstimuuseum. Málaga on iidne linn, mille rajasid foiniiklased VIII sajandil e.m.a. Hilisematel aegadel on siin valitsejateks olnud nii roomlased kui maurid ja 1487. aastal sai linn kristlaste valdusesse, mille tagajärjel liideti need alad Kastiilia kuningriigiga. Neist erinevatest kultuuridest on säilinud mitmed vaatamisväärsused, mida teil on vôimalik külastada: Rooma amfiteatri varemed, mauride Alcazaba kindlus ja XVI sajandist pärit katedraal ning tema kõrval asuv piiskopipalee. Kindlasti tuleks jalutada mööda kohalikust elust pulbitseval Lariose tänavat. 
Hinnas hommikusöök hotellis.


9. PÄEV. LEND MALATA - HELSINGI - TALLINN
Lend Malaga 01.05 - Helsingi 06.40. Lend Helsingi 11.15 - Tallinn 11.45.


Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 02. aprill 2018
 
Kuumad pakkumised