Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - ISTANBUL - BANGKOK
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis kell 11:00, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lennud Tallinn - Istanbul kell 12:55-17:20 ja Istanbul - Bangkok kell 20:50-09:45 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid TK1422 ja TK0064). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!   
 
2. PÄEV. BANGKOK
Saabume Bangkokki. See kohalike seas Krung Thepi ehk Inglite Linnana tuntud 10 miljonilise elanikkonnaga linn on Aasia pulbitsev metropol – elurõõmu ja naeratuste linn, värvide, lõhnade ja maitsete linn, vastuolude linn, meelelahutuse ja paljude uhkete vaatamisväärsuste linn. Kaos ja harmoonia, kuldsed templid ja värvikad turud, budistlikud mungad ja end õhtuti üles lüüa armastavad kaunitarid – see kõik on siin esindatud. Kuigi Bangkok vaatab eelkõige tulevikku, on just siin mitmed kuningriigi tähelepanuväärsemad ajaloomälestised.

Tai, Taimaa, Aasia, eksootikareis, soojamaa reis, seiklusreis, talvepuhkus, rannapuhkus, talvereis, päikesereis, ringreis, eestikeelne ringreis, puhkusereis, Baltic ToursAlustame tutvumist linnaga, kus traditsioonid ja kaasaegne elurütm kulgevad käsikäes. Eksootilisel mootorpaadisõidul mööda Chao Phraya jõge ja Thonburi kanalit näeme elu-olu nii vee peal kui kaldapealsetel. Paadisõit on värviderohke vaatepilt Tai kaldaäärsest elust ning paadisõidul veendume selles, et Bangkoki elanikud sõltuvad endiselt traditsioonilistest veeteedest. Oma paadisõidul peatume kodujumal Aruna järgi nimetatud suursuguse Wat Aruni ehk tõlkes Koidu templi juures, mis on Bangkoki üheks tuntuimaks sümboliks. Khmeeri stiili esindav suursugune tempel kõrgub 86 meetri kõrguseni üle jõepinna ja on kaunistatud kireva hiina portselaniga. Sööme ühiselt tai lõunasööki. 

Seejärel suundume hotelli. Aeg puhkuseks.
Õhtul on soovijatel võimalik osa võtta Tai folklooriõhtust – erakordne õhtu Tai rahvuslikus restoranis (lisatasu eest). Hõrgutav rahvustoit, ääretu külalislahkus ja klassikalised Tai tantsud – mõnus lõõgastus võimalusterohkes Bangkokis.
 
3. PÄEV. BANGKOK – DAMNOEN SADUAK - AYUTTHAYA
Hommikusöök hotellis. Vara hommikul alustame oma päeva, peatume orhideefarmis, kus lisaks õite ilule saab uudistada ka kookospähklite töötlemise protsessi. Siit saab osta ka palmisuhkrut, kookosõli ja kookosest valmistatud tervistavat looduskosmeetikat. Võtame suuna Siami kuningriigi teise pealinna Ayutthaya poole. See unikaalne linn oli Siami riigi keskuseks ja pealinnaks 14-18. sajandil, olles omalaadseks sulatusahjuks erinevatele kultuuridele. 

Ayutthayas olid teretulnud nii Aasia kaupmehed kui ka Euroopast pärit meremehed, kes kõik said õiguse rajada just endale sobivad kodud. Kuningas Narai valitsuse ajal oli Ayutthaya Kagu-Aasia kauneimaid ning jõukamaid linnu. Prantsuse suursaadik võrdles Ayutthayat tolleaegse Pariisiga — suurim mõeldav kompliment! Ühine lõuna, mille järel jätkame linnaekskursiooniga.

Pärast ühist õhtusööki, teeme veel tutvust õhtuse Ayutthaya linnaga.
 
4. PÄEV. AYUTTHAYA – SUKHOTHAI
Hommikusöök hotellis. Liigume ajas tagasi ning Ayutthayast, Siami teisest pealinnast, võtame suuna Sukhothai kuningriiki. Meie tee viib põhja suunas. Silma jäävad väikesed ja autentsed Tai külakesed, riisiväljad, värvikirev elu omas tempos. Teeme ringkäiku ajaloolises Sukhothais. Ajalooline linnakeskus, arheoloogiline ala (UNESCO) ning Sukhothai kuningriigi tekkelugu. Sukhothai provintsi pealinn Sukhothai on täna rahulik linnake Yomi jõe kaldal. Teeme tutvust tänapäevase linnaga. Vaba õhtupoolik.

5. PÄEV. SUKHOTHAI - CHIANG MAI
Tai, Taimaa, Aasia, eksootikareis, soojamaa reis, seiklusreis, talvepuhkus, rannapuhkus, talvereis, päikesereis, ringreis, eestikeelne ringreis, puhkusereis, Baltic ToursHommikusöök hotellis. Hommikul külastame Sukhotai loomaaeda, see unikaalne Sukhotai lennujaamas asuv väike loomaaed on üllatavalt liigirohke—kaelkirjakud, kilpkonnad, pärdikud ja kirevad linnud moodustavad huvitava koosluse. Meie tee viib mööda looduskaunitest aladest, kus mägismaad vahelduvad viljapõldudega, kus väikesed külakesed on tipitud Tai kuulsaimate loodusparkide Mae Wa, Si Satchanalai, Wiang Kosai ja Doi Khun Tani vahele. Fotopeatusteks valime välja parimad paigad. Õhtuks jõuame Chiang Maisse. 
 
6. PÄEV. CHIANG MAI - MÄGIHÕIMUD - LILLEFESTIVALI AVATSEREMOONIA
Hommikusöök hotellis. Tänase päeva esimese poole veedame Chiang Mai läheduses asuvates mägedes tehes tutvust mägihõimudega. Lisud, Load, Hakad, Hmongid, Karenid — neid hõime on mitmeid, kes on endale Põhja-Tai metsikul mägismaal kodu loonud. Läheme meiegi ja teeme tutvust nende inimestega, kelle traditsioonid ning uskumused ulatuvad sajandite taha, kes oma koduküladest pea kunagi ei lahku ning kelle arvates eurooplased väga vahvad ja naljakad välja näevad. Sööme ühiselt lõunat ning suundume tagasi Chiang Maisse, et osa saada Chiang Mai lillefestivali avatseremooniast!

Hiiglaslikud lillede, kangaste, kulla ja karraga kaunistatud ratastel liikuvad lavad, mis on ehitud rooside, orhideede, nelkide ja teiste lilledega.
Chiang Mai lillefestival on kuulus mitte ainult üle Aasia, vaid ka väga palju inimesi Euroopast ning Ameerikast tuleb Chiang Maisse just nimelt seda igal aastal toimuvat suurejoonelist lillepidu nautima.
 
7. PÄEV. LILLEFESTIVAL - ELEVANDID
Hommikusöök hotellis. Jalutame ning tutvume lillefestivali eksponaatidega. Siinne loodus on imeline! Ja kuidas tutvust ikka veel paremini teha kui mitte bambusest parvega jõel liikudes. Teele jäävad elevandikülad on kuulsad on eheduse poolest. Metsatöödelt päästetud elevandid elavad külaelanikega haruldases harmoonias. Väikese küla tänavatel siblivad kanad, jooksevad lapsed, hauguvad koerad ja kõnnivad rahulikult elevandid.
 
Tai, Taimaa, Aasia, eksootikareis, soojamaa reis, seiklusreis, talvepuhkus, rannapuhkus, talvereis, päikesereis, ringreis, eestikeelne ringreis, puhkusereis, Baltic Tours8. PÄEV. CHIANG MAI – CHIANG RAI – KULDNE KOLMNURK
Hommikusöök hotellis. Kuldne kolmnurk on inimeste meeli erutanud juba pikka aega, väidetavalt natuke pahaendeline, samas looduskaunis, ühtlasi rikas ja vaene — ei oska keegi seda müstilist paika täpselt kirjeldada. Mekongi jõgi, mis läbib kuldse kolmnurga madalaid maid on sajandeid olnud peamiseks transpordi marsruudiks Myanmari, Tai, Laose ja Kambodža vahel. Külastame ajaloolist Chiang Rai piirilinna Mae Said. Ühine lõunasöök. 
 
9. PÄEV. LEND CHIANG MAI – PHUKET
Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama, lend Chiang Mai – Phuket.
Majutus Phuketis järgneval neljal ööl. Esmatutvus Phuketiga ning vaba õhtupoolik puhkuseks.

10. PÄEV. VABA PÄEV RANNAS, „BONDI SAARTE“ EKSKURSIOON KIIRKAATRIGA (lisatasu eest)
Hommikusöök hotellis. 

Täna on soovijatel ainulaadne võimalus teha tutvust imeliste kaljusaartega, millele on lisanud kuulsust ka see, et siinseid maalilisi paiku on kasutatud isegi kahes James Bondi filmis: „Mees kuldse relvaga“ ja "007 ja igavene homne". Üks maailma kauneimaid loodusimesid - teravad kaljusambad tõusevad kristallselgest mereveest, põnevad koopad, ujuvatele pontoonidele ehitatud küla kus sööme ühiselt lõunat, võrratu loodus ning päeva lõpetuseks pehme siidise liivaga rand, et veidi puhata ja supelda. Lühidalt: päev paradiisis!
 
11. PÄEV. VABA PÄEV RANNAS, PHI PHI JA KHAI SAARTE TUUR KIIRKAATRIGA (lisatasu eest)
Tai, Taimaa, Aasia, eksootikareis, soojamaa reis, seiklusreis, talvepuhkus, rannapuhkus, talvereis, päikesereis, ringreis, eestikeelne ringreis, puhkusereis, Baltic Tours
Hommikusöök hotellis. Täna suundume soovijatega kiirkaatritel kuulsale Phi Phi saartele. Mõlemad, nii Phi Phi Don kui Phi Phi Ley on kuulsad oma kristallselge türkiissinise merevee, valge liiva, õrnalt tuules õõtsuvate palmide, sinise taeva ja naeratavate inimeste poolest. Phi Phi saared on üks neid loodusimesid kus tunned end kui paradiisis. Kristallselged veed pakuvad imelist vaadet korallide ja kalade maailmale. Teeme kaatriga väikese ujumispeatuse keset vett, võimalus puhata erinevatel randadel. Ekskursioon sisaldab lõunat värskest kohalikust toorainest.
 
12. PÄEV. VABA PÄEV RANNAS
Hommikusöök hotellis. Täna soovitame külastada kohaliku värvikirevat turgu ning süüa lõunat ühes väikestest rannaäärsetest mereanni restoranidest. Õhtul soovijail võimalus külastada Phuketi kuulsat Simon Kabareed (lisatasu eest). See glamuurne ning sädelev etendus ei jää alla Tiffany maailmakuulsale transvestiitide etendusele.

13. PÄEV. LEND PHUKET – ISTANBUL - TALLINN 
Hommikusöök hotellis. Lend Phuket - Istanbul kell 05:55-13:05 ning Istanbul - Tallinn kell 14:55-17:25 (kohalikud kellaajad, lennud TK173 ja TK1423).

Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 09. juuli 2018
 
Kuumad pakkumised