Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - ISTANBUL - COLOMBO
Lend Tallinn 18.15 - Istanbul 21.35. Lend Istanbul 01.50 - Colombo 14.50 (+1).


2. PÄEV. SAABUMINE SRI LANKALE - SÕIT LÕUNARANNIKULE
Saabumine Sri Lankale. Privaattransfeer saare lõunarannikule Mirissasse, mida loetakse üheks ilusaimaks rannaks sellel kaunil saarel. 

Mirissa - see on troopiline paradiis, kus nautida meeldivat rannapuhkust. Siin ootavad ees pikad liivarannad ja palmisalud, rahulikud lahesopid, mis sobivad ujumiseks ja veerõõmude nautimiseks. Lähedal asuvad ka metsikumad surfirannad, kus saab sportlikult aega veeta. 

Majutus hubases külalistemajas, mis on broneeritud meie reisiseltskonnale. Ootame sellele reisile ka teisi lastega peresid, nii on lastel seltsis segasem ning üheskoos tore saareriiki avastada. Külalistemaja sobib hästi lastega peredele, siin on olemas peretoad suurematele peredele ja ka tavatuppa on võimalik paigutada lisavoodi. Külalistemaja juurde kuulub ka oma hoov, kus lastel on turvaline koos mängida, joonistada või niisama toimetada, välilehtlas on võimalik ka ise süüa teha või tänavalt kaasaostetud mangosid, ananasse, arbuuse ja muid puuvilju lahti lõigata, kohapeal on täisvarustuses köök. Randa on külalistemajast 5- minutiline jalutuskäik. 

Kohapeal eestikeelne teenindus!

sügisene koolivaheaeg, koolivaheaja reis, lastega reisile, puhkusereis, päikesepuhkus, rannapuhkus, Sri Lanka, Baltic Tours, Fix Ideed

3. PÄEV. VABA PÄEV VÕI SURFI ALGKOOLITUS
Hommikul teeme väikese jalutuskäigu ümbruskonnas ja vaatame üle, kus asuvad lähimad poed (kõige lähim kiosk asub majutusest u 100 m kaugusel), söögikohad, puuviljaletid, pangaautomaadid ning rahavahetusvõimalused. 

Seejärel jääb vaba aeg esimeste rannarõõmude nautimiseks ja puhkamiseks. Kui reisiseltskonnas on ka neid, kelle sooviks on panna ennast proovile surfilaual, siis täna ootab ees esimene algajate surfitund (sobib lastele al 9-10. eluaastast ja loomulikult ka täiskasvanutele). Esmalt teeme algõppe rannal liiva peal ning siis läheme juba vette koos instruktori(te)ga. Surfikoolitus on lisatasu eest umbes 15 € / inimene koos instruktori ja laua rendiga. 

Hinnas hommikusöök.


4. PÄEV. SALARAND
Me oleme juba külastanud Mirissa randa, kus on tore lainetes hullata. Kuid täna läheme avastama Mirissa salaranda, mis on ilus rahulik lahesopp liiva-kivikliburanna ja oma restoraniga. Salarand sobib ka neile, kes ei armasta laineid ja kes soovivad snorgeldada. 

Salaranda viib veidi pikem tee (u 20 min jalutamist) ja vahepeal on korralik tõus, kuid preemiaks väikesele füüsilisele pingutusele on ilusad vaated ülalt ning privaatne rand. Väikesed loodushuvilised võivad siin kivide vahel näha krabisid, merisiilikuid ja väikeseid kalakesi, vahel tulevad siia puude otsa hullama ka ahvid. Kes aga nakatus esimesel päeval surfipisikuga, siis need saavad pealelõunal minna jätkutundi, et omandatud oskuseid kinnistada ja sõidukogemust lihvida. Ka järgmistel päevadel jääb aega siia tulla ja tund-poolteist lainelauaga merel veeta, reisi lõpuks olete juba tegijad! 

Hinnas hommikusöök.


5. PÄEV. VABA PÄEV VÕI LOOMAVAATLUSSAFARI UDAWALAWE RAHVUSPARGIS
Soovijatega teeme täna väljasõidu Udawalawe rahvusparki, mis on tuntud eelkõige elevantide poolest, kuid siin näeb ka teisi loomi (meil on lootust näha nii elevante, vesipühvleid, metssigu, šaakaleid, hirvesid, paabulindusid jt). Rahvusparki sõidame minibussiga, seal kohapeal aga 6-8 kohaliste lahtiste džiipidega. 

Keskpäeval läheme aga vaatama elevandibeebide toitmist. Päev tuleb pikk, kuid elamusterohke. 
Väljasõit Udawalawe rahvusparki toimub, kui on vähemalt 6 huvilist. Väljasõidu hind täiskasvanule on 75 € ja kuni 12-aastasele lapsele 60 €. Hinnas sisaldub transport sinna ja tagasi, 2-3 tunnine loomavaatlussafari ja elevandipoegade toitmise vaatamine. 

Hinnas hommikusöök.

sügisene koolivaheaeg, koolivaheaja reis, lastega reisile, puhkusereis, päikesepuhkus, rannapuhkus, Sri Lanka, Baltic Tours, Fix Ideed

6. PÄEV. RICE & CURRY KOKANDUSKURSUS
Pealelõunal pakume soovijatele võimalust saada uue kogemuse võrra rikkamaks omandades kohalike perenaiste käest rice&curry valmistamise saladusi. Korraga saab kokata kuus inimest, seega palume oma soovist varakult ette teatada. 
Kokanduskursus maksab 15 €, kes aga kokata ei soovi, kuid soovivad maitseelamustest osa saada, siis nende hinnaks tuleb 7 € (3,5 € lapsed vanuses 7-11, kuni 6-aastased lapsed tasuta). 

Hinnas hommikusöök.


7. PÄEV. SUURTE MERIKILPKONNADEGA SNORGELDAMINE
Täna teeme väljasõidu naaberkülasse, kus saab snorgeldada koos suurte merikilpkonnadega. Kaasa võivad tulla ka need, kes snorgeldada ei soovi, seal on ilus ilma laineta liivarand, kus võib ka lihtsalt olla. Snorgeldamisvarustust saab laenutada kohapeal, samuti on võimalik seltskonna peale võtta snorgeldamisinstruktor, kes aitab kilpkonni leida. 

Sinna- ja tagasisõidu teeme tuk-tuki või liinibussiga. Siit võime edasi sõita lähimasse keskusesse Matarasse, kus asub kaunis hollandiaegne vanalinn, kus võib näiteks lõunat süüa või minna kohalikku kaubandust uudistama. 

Hinnas hommikusöök.


8. PÄEV. TEEISTANDUS - KILPKONNAKASVANDUS - GALLE KINDLUS
Kohe peale hommikusööki teeme väljasõidu mööda rannikut Hikkaduwasse ja Gallesse. Me külastame teeistandust ja uurime lähemalt, kuidas kasvavad teetaimed ning milline näeb välja tee valmistamise protsess. Lisaks tutvume erinevate eksootiliste taimedega ja näeme, kuidas kogutakse kautšukit, milline näeb välja ananassitaim jpm. 

Järgmisena külastame kilpkonnakasvandust, kus saame teada, mida vabatahtlikud igapäevaselt teevad, et kilpkonnamunadest ikka pojad kooruksid ja kuidas nad seal kasvanduses kasvavad enne kui nad merre oma elu peale lastakse. Näeme mõnepäevaseid kilpkonnabeebisid ja mitmeaastaseid kilpkonni, kes vajavad ajutist hoolt ja abi. 

Lisaks teeme peatuse tsunami fotomuuseumis ja saame ülevaate loodusõnnetusest, mis tabas saart 2004. aastal. Pärastlõunal külastame aga Galle kindlust – siia asusid esimestena portugaallased ja hiljem ka hollandlased. Linn ise on aga pigem Hollandi sugemetega. See on ilus ja täiesti omanäoline koht Sri Lankal. 

Hinnas hommikusöök ja päevaekskursioon.

sügisene koolivaheaeg, koolivaheaja reis, lastega reisile, puhkusereis, päikesepuhkus, rannapuhkus, Sri Lanka, Baltic Tours, Fix Ideed

9. PÄEV. DELFIINI- JA VAALAVAATLUSRETK MEREL
Soovijatel on võimalik täna minna vaalavaatlusretkele, mis on selle piirkonna üheks põhiatraktsiooniks ja pakub elamusi nii suurtele kui väikestele. Vaalavaatluslaevad väljuvad Mirissa keskuses asuvast sadamast. Merereisi jooksul sõidetakse avamerele, kus otsitakse eelkõige vaalasid, kuid on võimalik näha ka delfiine, merikilpkonnasid ja mitmeid linde. Jätame endale õiguse muuta vaalavaatlusreisi toimumise kuupäeva, kui kohapeal selgub, et ilm on
vaalavaatluseks ebasobiv vmt. Delfiini- ja vaalavaatlusretk on soovijatele lisatasu eest, hinnaga umbes 35 € / inimene koos kerge einega merel. 

Lõuna paiku jõuame tagasi Mirissasse, soovijad jõuavad veel randa minna või siis niisama puhata.

Hinnas hommikusöök.


10.-11. PÄEV. VABAD PÄEVAD
Viimased päevad rannarõõmude nautimiseks või omal käel ümbruse avastamiseks.

Hinnas hommikusöök.


12. PÄEV. LEND COLOMBO - ISTANBUL - TALLINN
Vaba hommik viimaste puhkuserõõmude nautimiseks, pealelõunal tuleb transfeer järgi, et viia teid lennujaama.
Lend Colombo 21.25 - Istanbul 06.25 (+1). Lend Istanbul 09.45 - Tallinn 12.05.


Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 03. aprill 2018
 
Kuumad pakkumised