Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-ULAANBAATAR
Kogunemine kell 10:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 12:20-15:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424) ja lend Istanbul-Ulaanbaatar kell 19:10-11:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK0342). Palume kontrollida reisi väljumise kellaaega vahetult enne reisi.

2. päev SAABUMINE ULAANBAATARISSE
Hommikul saabute Mongoolia pealinna Ulaanbaatarisse.
Peale lõunasööki sõidate Tšingis-khaani kuju juurde pealinnast idas. 40 meetrit kõrge kuju kõrgub hõbedasena üle Mongoolia steppide. Jätkate teekonda Gorkhi-Terelji Rahvuspargi suunas, mis asub Khentii mägedes. Seal võib näha imelisi kaljumoodustisi, millest mõned meenutavad kilpkonna või hobust.
Ööbite jurtalaagris Terelj Lodge või Tamir Wellness või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.
 
3. päev HUSTAI RAHVUSPARK
Hommikusöök. Külastate Hustai Rahvusparki (506 ruutkilomeetrit), kus on võimalik näha Aasia metshobuseid ehk takhisid. Hea õnne korral näete ka hunte, argali lambaid ja hirvi.
Ööbite jurtalaagris Hustai või Mongol Nomadic või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.
 
4. päev UGII JÄRV - NOMAADIPERE
Pärast hommikusööki sõidate Ugii järve äärde, mis asub mägedes 1387 meetrit üle merepinna ning mille pindala on 25 ruutkilomeetrit. Järvel on võimalik lubada endale paadisõit ja imetleda kohalikke linde. Külastate ka kohalikku hobusekasvatajat, näete kohalikku elu-olu, tutvute nomaadide kultuuri ja tavadega. Õhtusöögiks on ehtne Mongoolia praeliha, mida valmistatakse traditsioonilisel viisil kuumadel kividel. Ööbite jurtalaagris Khatan Ugii või Ugii või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.
 
5. päev TSENKHERI KUUMAVEEALLIKAD
Pärast hommikusööki ületate Khangai Nuruu mäed ja jõuame „hobusekasvatajate paradiisi“, laiade orgude ja viljaka taimestikuga alale. Teie sihiks on Tsenkheri kuumaveeallikad, kunagine vulkaaniline piirkond, kus on hulk suurepäraseid allikaid.
Pärastlõuna on vaba, et nautida seda looduslikku spad või teha jalutuskäik mägedel. Veetemperatuur on kuni +82 kraadi. Masaaživõimalus (lisatasu eest). Ööbite jurtalaagris Duut või Shiveet Mankhan või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.

Mongoolia, Aasia, eksootikareis, kaugreis, kultuurireis, puhkusereis, grupireis, rühmareis, päikesereis, pakettreis, reisipakett, Baltic ToursMongoolia, Aasia, eksootikareis, kaugreis, kultuurireis, puhkusereis, grupireis, rühmareis, päikesereis, pakettreis, reisipakett, Baltic ToursMongoolia, Aasia, eksootikareis, kaugreis, kultuurireis, puhkusereis, grupireis, rühmareis, päikesereis, pakettreis, reisipakett, Baltic Tours
 
6. päev ERDENI ZUU - KARAKORUM
Pärast hommikusööki sõidate Karakorumisse, mongolite impeeriumi pealinna varemete juurde. Teel imetlete turgi hõimuriigi (6.-8. saj) aegadest pärit raidkirju Khusuu Tsaidami lähistel. Külastate Mongoolia vanimat Erdeni Zuu kloostrit (asut 1585) ja imetlete selle kaunite seinamaalingutega templeid ja 108 stuupaga kõrget müüri. Käite Karakorumi muuseumis ja õpite tundma mongolite impeeriumi ajalugu, ent ka kivi- ja pronksiaega. Ööbite Orkhoni jõeäärses jurtalaagris Munkhtenger või Khaan Taij või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.
 
7. päev TUVKHUNI KLOOSTRIKOMPLEKS
Pärast hommikusööki sõidate metsasel mäeküljel asuvasse Tuvkhuni kloostrisse, mis on üks kaunemaid Mongoolias. Erak-munk Zanabazar (1635-1723) asutas kloostri 1653 ning elas ja mediteeris seal järgnevad 30 aastat. Tempel ja seda ümbritsevad erakukoopad on saanud palverännupaikadeks, ühes koopas võib näha koguni Zanabazari jalajälge. Ööbite jurtalaagris Talbiun või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.
 
8. päev ONGI TEMPEL
Pärast hommikusööki sõidate Ongi templi (asut 1660) varemetele. Kunagi elas seal tuhat laamat, täna on Bari Yonzon Hamba kloostrist järel vaid varemed vuliseva jõekese kaldal.
Ööbime jurtalaagris. Õhtul saate osa traditsioonilistest sportmängudest jurtalaagris Secret of Ongi. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.
 
9. päev BAYANZAG
Hommikusöök. Sõidate Bayanzagi, kuulsasse paika, kust arheoloog Roy Chapman Andrews leidis 1922 Mongoolia esimesed pesad kivistunud dinosaruste munadega. Seal võib näha jälgi saurustest, kes elasid Mongoolia aladel 60 miljonit aastat tagasi. Jalutate dinosauruste jägedes ning näete saksauulipuid ja kõrbemaastikke. Ööbite jurtalaagris Gobi Tour või Mongol Gobi või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.
 
10. päev MONGOOLIA SUURIM LIIVADÜÜN
Pärast hommikusööki sõidate hiiglasliku Khongoryni liivadüünide juurde. Düünid on mõnes kohas kuni 300 meetrit kõrged ning laiuvad üle hiiglasliku ala (965 ruutkilomeetrit). Kaameli seljas ratsutades naudite vaateid liivaluidetele. Teel külastate ka kaamelikasvataja perekonda, et tutvuda nende elu-olu, kultuuri ja tavadega. Imetlete liivadüüne, mis muudavad päeva eri aegadel värvi: koidikul on nad kollased või hõbedased, loojangul roosikarva. Ööbite jurtalaagris Gobi Ergene või Gobi Discovery 2 või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.

Mongoolia, Aasia, eksootikareis, kaugreis, kultuurireis, puhkusereis, grupireis, rühmareis, päikesereis, pakettreis, reisipakett, Baltic ToursMongoolia, Aasia, eksootikareis, kaugreis, kultuurireis, puhkusereis, grupireis, rühmareis, päikesereis, pakettreis, reisipakett, Baltic ToursMongoolia, Aasia, eksootikareis, kaugreis, kultuurireis, puhkusereis, grupireis, rühmareis, päikesereis, pakettreis, reisipakett, Baltic Tours
 
11. päev KOTKASTE ORG
Hommikusöök. Teie sihiks on Yolyn Am ehk Kotkaste org. Suvelgi võib Yol Am ja Dungene orgudes näha jääd, ning nautida kaunivärvilisi kaljuseinu ja nendevahelisi imelisi kanjoneid. Teete väikese matka ning pildistate maastikku ja loomi. Külastate Aasia suurima (1,3 miljonit ruutkilomeetrit) kõrbe, Gobi muuseumi. Kõik see asub Gobi Gurvan Saikhan Rahvuspargis, kus võib näha ka Kolme Kaunitari mäetippu ja Altai mägede idapoolseimaid tippe. Ööbite jurtalaagris Gobi Mirage või sarnases. Päeva jooksul hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.
 
12. päev-13. päev LEND ULAANBAATARI, ULAANBATAR JA NADAAM PIDUSTUSED
Pärast hommikusööki lendate tagasi Ulaanbaatari ja pühendate oma reisi viimased päevad Mongoolia pealinnale ning traditsioonilistele pidustustele. Võtate ette linnaekskursioon. Vabal ajal on võimalik külastada suveniiripoode ja kašmiirikauplusi. Õhtu veedate meeleolukat folkoori kontserti nautides.

Uudistate Nadaam pidustusi. Nadaam on Mongoolia rahvuslik spordipidu, riigi suurim sündmus, mis leiab aset igal aastal suve haripunktis (11.-13.juulil). Toimuvad maadlusvõistlused, vibulaskmine ja hobuste võiduajamine. 
Ööbite kahel järgneval ööl hotellis Bayangol**** või sarnases. Hinnas ka lõuna- ja õhtusöögid.
 
14. päev LEND ULAANBAATAR-ISTANBUL
Hommikusöök. Lend Ulaanbaatar-Istanbul kell 12:05-17:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK343). Majutus Istanbulis hotellis***. 
 
15. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn kell 08:15-11:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423).Viimati uuendatud 18. jaanuar 2017
 
Kuumad pakkumised