Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - FRANKFURT - MEXICO CITY
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis kell 04:45, kus jagatakse kõikidele reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn - Frankfurt kell 06:40-08:10 ja lend Frankfurt - Mexico City kell 13:30-18:50 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Transfeer hotelli. Majutus kolmel järgneval ööl Mexico Citys.

2. PÄEV. MEXICO CITY
Hommikusöök. Hommikupoolikul tutvume linnaga, millest sai Mehhiko pealinn juba asteekide ajal: ajalooline vanalinn, peaväljak Zócalo, katedraal, valitsushoone, Diego Rivera seinamaalid. Jätkame mööda suurlinlikku ja kaasaegset La Reforma avenüüd, mis viib meid Chapultepeci parki, kus asus asteekide valitsejate suveresidents ning hispaanlaste ajal asekuningate suvekodu. Tänasest pargist leiame tiheda teevõrgustiku erinevatest otstest lõbustuspargi, loomaaia, hulganisti väikseid järvi ning tähtsaid muuseumeid: loodusloo, tehnoloogia või rahvusliku ajaloomuuseumi. Meie külastame neist tähtsaimat - Rahvuslikku Antropoloogia Muuseumi, kuhu on koondatud haaravasse ekspositsiooni Mehhiko indiaani tsivilisatsioonide rikkused. Siit saame kaasa teadmised, mis aitavad korrastada infot ning muljeid, mida pakub edasine ringreis mööda Mehhikot.
 
3. PÄEV. MEXICO CITY - TEOTIHUACANI PÜRAMIIDID
Hommikusöök. Jätkame tutvumist Mexico City ja selle ümbruskonnaga. Kõigepealt peatume kunagisel asteekide pealinna suurimal turuplatsil ja ühtlasi ka asteekide viimase lahingu kohas hispaanlaste vastu, mis kannab täna Kolme Kultuuri Väljaku nime.

mehhiko, lõuna-ameerika, kesk-ameerika, cancun, mexico, city, ringreis, eestikeelne ringreis, eksootikareis, seiklusreis, rühmareis, Baltic Tours, Germalo ReisidTegelik müstika ootab meid aga alles ees – me suundume Teotihuacani arheoloogilisele alale. Meie ees tõusevad maapinnast kuni 70 m kõrged püramiidid, nende vahel kulgeb kilomeetreid pikk tseremoniaalne tee, mida ääristab hulk muid rajatisi. Me kutsume suurimaid püramiide Päikese ja Kuu püramiidideks ning neid ühendavat teed Surnute teeks, kuid tegelikult me ei tea, kes rajasid selle linna, kus elas kunagi sadu tuhandeid inimesi, kuidas hüüdsid nad iseennast, neid püramiide või muid rajatisi. Püramiidide tippudele tõusmiseks jääb soovijatele vaba aega, et igaüks saaks ise valida selleks õige tempo ning sobivad ülevad mõtted.

Siinsamas lähedal ootab meid ühine lõunasöök, kus saame maitsta väga põnevat mehhiko kööki. Toidud ei ole teravad (kuid teil on võimalus ise teravust lisada) ning siin pakutakse roogasid, mida Euroopa mehhiko kohtades tavaliselt ei leia.

Tagasi Mexico Citysse suundudes on soovijatel võimalus külastada rahvarohket Garibaldi väljakut, kus esinevad õhtuti kuulsad mehhiko muusikud – mariachid, kelle muusikatraditsioon on pärit läänepoolsest Jalisco osariigist ning kes kujunesid 1950dnatel mehhiko muusika üheks sümboliks.

4. PÄEV. MEXICO CITY – PUEBLA – OAXACA
Hommikusöök. Alustame oma ringreisi mööda Mehhiko lõunapoolset osa, mis on olnud koduks mitmetele kõrgtsivilisatsioonidele. Lahkume linnast ning suundume Puebla poole, mida kutsutakse „Inglite linnaks“. Tee peal möödume väärikatest vulkaanidest, mille tuhk on andnud viljakuse iidsete tsivilisatsioonide põldudele. Enne Pueblat põikame sisse Santa Maria Tonantzintla kirikusse, kus näeme kristliku maailma lõimumist indiaanlaste kunstitavadega, mis koos ühendavad kaks maailma ning loovad imekauni interjööri.

Puebla on tuntud oma väljapaistva koloniaalarhitektuuri, kohalike roogade, Talavera keraamika ja tekstiilitööstuse poolest. See on koloniaalajastu täisnurkse planeeringuga linn, mille asukoht kangastus piiskopi unenäos taevase paigana, seepärast ka „inglite linn“. Inglitest märgatavama jälje on jätnud linna ilmesse prantslased ning sakslased, kes emigreerusid siia 19. sajandil. Prantsuse jooni on näha hoonete ilmes, sakslaste kindlat kätt on olnud tunda linna majanduse arengus. Ühine lõunasöök Pueblas toimub tavaliselt buffet lauas kohaliku muusika saatel ning proovitud saavad ka kuulsad kohalikud road. Õhtupoolikul suundume Oaxacasse. Bussi akendest saame jälgida Mehhiko maastike muutumist, mis toimub sageli ootamatult ning pakub üllatusi.
Majutus kahel järgneval ööl Oaxacases.

5. PÄEV. OAXACA – MONTE ALBAN – MITLA – TULE
Hommikusöök. Suundume tutvuma järgmise mõistatusliku paigaga Mehhikos – selleks on Monte Alban. Oaxaca oru servas viilisid sapoteegid mõni sajand enne Kristust künkalt ära selle tipu ning rajasid sellele ulatusliku kompleksi hoonetest ja väljakutest, mille otstarbe üle käib tänini vaidlus. Linn – aga kust nad said vett ja miks ei läinud üles mäkke ühtegi teed? Hiljem kasutasid misteegid kohta matmispaigana, selles saame kindlad olla. Kohalikuks hitiks on kujunenud kivid, millel on kujutatud inimesi kummalistes poosides –neid kutsutakse „tantsijateks“, kuigi on taas arusaamatu, mida nad tegelikult teevad.

mehhiko, lõuna-ameerika, kesk-ameerika, cancun, mexico, city, ringreis, eestikeelne ringreis, eksootikareis, seiklusreis, rühmareis, Baltic Tours, Germalo ReisidAjaloo saladuste kallal pea murdmiseks on kohalikud leidnud sobiva abilise – see on meskal – agaaviviin. Meie tunneme siinkandis rohkem sini- ehk tekiila-agaavist valmistatud tekiilat, kuid mehhiklased joovad ise parema meelega teisest agaaviliigist tehtud meskali, mille autentsuse märgiks on pudeli põhjas sageli gusano – liblika vastne. Tutvume selle valmistamise traditsioonilise meetodiga ning proovime ise järgi.

Teel järgmise mõistatuse – Mitla arheoloogilise ala – juurde, peatume Tules, kus seisab Mehhiko kuulsaim puu – Tule mehhiko sooküpress, mis kohalike legendide järgi istutati 1400 aastat tagasi ja botaanikud on sellega päri. Mehhiko sooküpress on Mehhiko indiaanlaste jaoks püha puu, mis osales legendide järgi maailma loomises.

Järgmisena jõuame Mitlasse. Selge on see, et tegemist on iidse pühapaigaga, paik on olnud seotud religioossete uskumustega ning siia on maetud inimesi. Mis teeb aga selle paiga eriliselt müstiliseks, on hoonete dekoratsioon ja selle loomise tehnika. Kogu Ameerikas ei ole leida ühtegi analoogi Mitla hoonetele, nende kaunistused meenutavad oma stiililt pigem Vana Kreeka geomeetrilist stiili.

Saabume tagasi Oaxacasse, tutvume linnaga, naudime suurepärast Santo Domingo kirikut ja võimalusel vaatame üle Monte Albani haudadest leitud kullast esemed. Õhtu saab veeta linnas kohalikku elu nautides.

6. PÄEV. OAXACA – SUMIDERO – SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS
Täna asume varakult teele Chiapase osariigi poole ning hommikusööki sööme juba kaunis kohvikus tee peal. Naudime vaateid tee äärde jäävatele mägedele ning räägime Mehhiko ilmastiku kujunemisest, sest sõidame läbi piirkonnast, mis on tuntud kohaliku ilma "köögina". Siinsete mägede kohal kokku saavad Kariibi mere ning Vaikse ookeani õhumassid panevad ilma keema suurema osa Mehhiko kohal.

Lõuna paiku jõuame Grijalva jõe äärde, mis on viimase 35 miljoni aasta jooksul suutnud lubjakivikaljudesse uuristada kuni 1000 m sügavuse Sumidero kanjoni - Ameerika Suure kanjoni eakaaslase ja väiksema venna. Teeme laevasõidu mööda jõge piki kanjonit.

Ühist lõunasööki sööme avatud restoranis jõe kaldal ning proovime taas uusi mehhiko maitseid. Peale lõunat asume tutvuma suures osas indiaanlaste poolt asustatud Chiapase osariigi ajalooliste linnadega. Kõigepealt põikame sisse Chiapa de Corzosse, mille peaväljaku põhiliseks elemendiks on 16. sajandist pärit Koloniaalpurskkaev, Andaluusiast pärit mudejari stiilis elegantne monument. Tõustes mööda maalilist teed kõrgemale mägiplatoole suundume edasi kunagise osariigi pealinna San Cristobal de las Casasesse. Majutus San Cristobalis.

7. PÄEV. SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS – INDIAANI KÜLAD
Hommikusöök. Päeva alustame kohaliku turu külastamisega, kus annavad tooni kohalikud indiaanlaste kogukonnad, keda on osariigis 56 erineva murde ja keele jagu. Näeme toiduainete osa koos meile tuntud ja tundmatute saadustega, aga ka käsitöö osa, kust saab kaasa osta värviküllaseid esemeid.

Iga kohalik küla on omaette kogukond oma tavade ja usuliste iseärasustega, mis on sageli nii erinevad, et  naaberkülade elanikud ei pruugi saada omavahel isegi abielluda. Alustame San Juan Chamulast, mille elanikud on katoliiklased, kes ei tunnista preestreid, viivad haigusi kehast välja kohalikus kirikus musta kana vastu keha hõõrudes ning coca-colat juues ning seejärel röhitsedes. Kogukonnal on väga arenenud omavalitsuse süsteem ja sisemised seadused. Teel bussist kirikusse ja tagasi saab küla keskuses uudistada kohalikku turgu.

mehhiko, lõuna-ameerika, kesk-ameerika, cancun, mexico, city, ringreis, eestikeelne ringreis, eksootikareis, seiklusreis, rühmareis, Baltic Tours, Germalo ReisidSan Juani Chamula lähistel asub hoopis teistsuguste tavadega Zinacantan, mis on kuulus kaunite tekstiilitoodete poolest. Kohalikele toob raha sisse lillekasvatus, nii on õied ka käsitöö peamine motiiv. Astume sisse mõnda majapidamisse.

Suundume tagasi San Cristobalisse, kus jääb vaba aega omal käel ringi jalutamiseks. Linnas on huvitav kaubandus, aga ka huvipakkuvad muuseumid nagu maiade meditsiini muuseum ja kohalike püha kivi, nefriidi, muuseum.
 
8. PÄEV. AGUA AZUL – PALENQUE
Hommikusöök. Peale hommikusööki asume teele läbi Chiapase osariigi Mehhiko vihmametsade serva pidi. Päeva ilmestavad peatused koskede juures, katsume teha peatuse ka kohalikus majapidamises.

Agua Azul („Sinised veed“) on koskede kaskaad, mida saab mugavalt nautida mööda jalgrada jalutades ühelt vaateplatvormilt teisele. Tee ääres on ennast sisse seadnud kohalikud kaupmehed ning soovijatele korraldame kalalõuna.

Misol-Hal on järgmine kosk meie teel. Rada viib kose taha, kose all käivad inimesed ujumas, soovijatele pakume meiegi selle võimlause seda enam, et siin filmiti kunagi „Tarzanit“.

Ühine õhtusöök ja majutus Palenques.
Seame oma meeled valmis kohtumiseks Mehhiko ühe maalilisema vaatamisväärsusega – metsadest välja kaevatud iidse maiade linnaga.
 
9. PÄEV. PALENQUE – CAMPECHE
Hommikusöök. Kohe hommikul asume üle vaatama Palenque arheoloogilist ala, mis on üks maailma tähtsamaid maiade mälestusmärke. Kaunid, sobivas suuruses templid ja valitsushooned seisavad ülevas rahus keset rohelist muru, tihe mets ringina ümber valmis iga hetk tagasi võtma selle ala enda valdusse ning sulgema meie ees akna minevikku. Üksteise naabruses seisavad Kirjutiste tempel, kust leiti kuulus Pakali haud, Ristitempel, Lehisristi tempel ja Palee, kust linna ilmselt valitseti. Templid on kõik rajatud püramiididena ja kutsuvad meid tänagi astmeid pidi üles tõusma. Võtame kokku oma teadmised maiadest, mida ei ole üldsegi vähe ning lähme jalgrada pidi vaatama neid templeid , mis alles metsa valduses. Nii näemegi kõrvuti kahte linna – üks on meile avatud, teine metsa peidetud.

Õhtune teekond viib meid Mehhiko lahe kaldale Campechesse. Maastik muutub drastiliselt – mägine džungel taganeb põllumajandusliku tasandiku ees. Enamik nendest maadest olid või on tänaseni ühismajandite valduses – uurime, mida see on andnud või ei ole andnud Mehhikole.
Majutus Campeches ning ühine õhtusöök Campeche vanalinnas.

10. PÄEV. CAMPECHE – UXMAL– MERIDA
Hommikusöök. Hommikul enne Campechest lahkumist teeme jalutuskäigu korrapärases ja värviküllases linnasüdames.
Edasi liigume mööda Yucatani poolsaart järgmise maiade tsivilisatsiooni monumendi Uxmali varemete suunas. Tee peal teeme peatuse ühes külas ning vaatame üle tänase maiade perekonna elamise, mis koosneb nii traditsioonilisest majast kui ka kaasaegsematest lisandustest. Maitseme maisikooki ning uurime, mis aias kasvab.

Sealt edasi jõuame Nunnade hoovi – hoone kuju meenutab kloostrit. Tunneme ära vihmajumal Chaac kujutised ning näeme ühe hoone küljes avaust, kust saab alguse üks kuulsaid maiade teid sacbe – „valge tee“. Need teed ühendasid pikkade vahemaade taga maiade linnriike. Vaatame ringi arheoloogilisel alal ning lahkume lähedalasuvasse restorani, kus ootab meid ühine lõunasöök.

Õhtuks sõidame Yucatani suurimasse linna Meridasse, mis oma Hispaania ristiemast kordi suurem.
Õhtune elu Meridas on väga vilgas, millest kõik soovijad võivad osa saada.

11. PÄEV. MERIDA – CHITZEN ITZA – CANCUN
Hommikusöök. Lahkume hommikul Chichen Itzasse, järgmisesse kuulsasse maiade linna. Tee peal peatume kalmistu juures ning tutvume tänaste maiade matmiskommetega.

mehhiko, lõuna-ameerika, kesk-ameerika, cancun, mexico, city, ringreis, eestikeelne ringreis, eksootikareis, seiklusreis, rühmareis, Baltic Tours, Germalo ReisidChichen Itza väljakaevatud territooriumil vaatame üle kuulsa pallimängu väljaku, mille võitja ohverdati, näeme ideaalse geomeetrilise kujuga Kindlust ehk Kukulkani templit, pealuudega kaunistatud Kotkaste ja Jaaguarite platvormi, tuhande sambaga sõdurite templit.

Yucatani poolsaar koosneb lubjakivist ning on läbi uuristatud karstinähtuste poolt. Neist kuulsaimad on põhjatud kaevaugud cenoted. Maiad pidasid neid pühadeks kohtadeks. Tänapäeval on mõni nendest avatud ka suplemiseks ja pärast põnevat jalutuskäiku Chchien Itzas lähme meiegi ennast värskendama cenotesse, pärast seda aga suundume ühisele lõunasöögile.

Pärast lõunat võtame ette teekonna Mehhiko ühte kuulsaimasse kuurortisse Cancuni, kus majutume järgmisel kolmel ööl.

12. - 13. PÄEV. CANCUN
Hommikusöögid. Vabad päevad, mida saab sisustada nautides suurepärast valget liivaranda türkiissinise mere ääres või minna ekskursioonile Mujeresi saarele, Xcareti parki, Tulumi pühasse linna, Xel-Ha looduslikku veeparki.

14. PÄEV. VABA PÄEV CANCUNIS, LEND CANCUN - FRANKFURT
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Õhtul sõidame lennujaama. Lend Cancun - Frankfurt kell 22:40-14:45 (kohalikud kellaajad).

15. PÄEV. LEND FRANKFURT - TALLINN
Saabumine Frankfurti. Lend Frankfurt - Tallinn kell 20:30-23:50 (kohalikud kellaajad). 

Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.



Viimati uuendatud 20. mai 2019
 
Kuumad pakkumised