Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND KUUBALE (ei sisaldu hinnas)
Lend Tallinn-Amsterdam-Havanna, kokku 16h, kohale jõudmine ca. kell 16:35. Seame ennast sisse kaunis ja mugavas kodumajutuses vanalinnas.

2. PÄEV. HAVANNA
Havanna kesklinn jaguneb kolmeks linnaosaks:
  • Habana Vieja on selle linna eklektilise arhitektuuri pärl. 
  • Centro maalib silmiavava pildi Kuuba tänapäevaelust.
  • Vedado, mis revolutsioonieelsel ajal oli kuulus glamuurne kasiino-piirkond, on tänagi rikas hotellide, restoranide ja ööelu poolest. 
talvepuhkus, päikesereis, puhkusereis, soojamaa reis, eksootikareis, seiklusreis, reisipakett, pakettreis, Baltic ToursPromenaad, Malecon, on loomulikult Havanna ja terve Kuuba sümbol ning kvintessents, eriti veel õhtuvalguses. Tõeline vabaõhuteater, „vaese mehe kabaree,“ kus terve linn kohtub, vaidleb, kurameerib ja promeneerib. Kuuba pealinn ja süda elab harukordse kirega ning tema suurim vaatamisväärsus on ikkagi tänavateater, tema igapäevaelu sürreaalne ja sõnades kirjeldamatu kompott. Kus mujal on võimalik näiteks näha 1955. aasta Buick’i, millel on Volga käigukast ja mootor, roolis aga istub sigarit pahviv arst, kes tööst vabal ajal sõidab taksot ning on ka isehakanud giid Havannas.

Ei unusta me ka Ernest Hemingway’d, kes elas Kuubal hea 15 aastat oma elust ning kirjutas siin mitu surematut romaani. Kindlasti satume tema jälgedes mõnda tema lemmik-kohvikusse. Rumm, sigarid ja kohvi on ikka Havanna elu lahutamatuks osaks olnud - ei unusta ühtegi neist.

Aga Kuuba hing on peidetud tema muusikasse. Muusikale pühendamegi enamus oma õhtud nii Havannas kui ka pärast Trinidadis. Siin leidub muusikat seinast seina, salongikabareest mahajäetud varemetes toimuvate rumba-õhtuteni, kus higised kehad pöörlevad tolmusel põrandal hommikuni. Loomulikult ei piisa kõige selle kogemiseks ühest päevast, aga et Havanna meid päris alla ei neelaks, katsume aega jaotada nii, et Havannaga jääks aega tutvuda ka reisi lõpus.

3. PÄEV. VINALES - ORHIDEEFARM - ÖÖBIMINE KODUMAJUTUSES
Lahkume Havannast. Sõidame Viñalesesse, mis asub saare idaosa mägedes. Meie kulguriks on 1952. aastast pärit uhkete vormidega mikrobuss, mis jääbki meie käsutusse terve reisi ajaks. Ta ei ole, tõesõna, enam esimeses nooruses, kuid ühildub suurepäraselt Kuuba igapäevaeluga. 

Teele jääb Soroa orhideefarm, lõunatame ühes vahvas kunstnike perekonnas, kes oma köögi ja hoovi on lahkesti külalistele avanud. Ümberkaudsete talupoegade põllumajanduskeskusena on Viñales selline vahva veidi Metsikut Läänt meenutav ajamasin, kus peetakse kukevõitlusi ja liigutakse pigem hobuse, kui auto või bussiga. Õhtul aga ootab meid ilus kodumajutus, mille pererahvas – noor abielupaar Yaneisi ja Joel – on vist kõige külalislahkemad ja abivalmivad inimesed kogu saarel - ning perenaise tehtud õhtusöök värsketest mereandidest.

4. PÄEV. KUUBA MAAELU - MATANZAS
Hommikupoolikul teeme mõnetunnise jalgsimatka mööda ümberkaudseid künkaid ja põlde ning jälgime Kuuba maaelu. Kuna just siin maanurgas kasvab kõige kvaliteetsem Kuuba tubakas, külastame kindlasti ka mõnda tubakaistandust. Maastik on siin kaunis ja värviline ning eriti torkavad silma järskude kaljunõlvadega hiiglaslikud karstimoodustised, mida hüütakse mogote’deks. Pärast lõunat aga ootab ees pikem autosõit Matanzasesse, kuhu jõuame ilmselt hilisel õhtutunnil.

talvepuhkus, päikesereis, puhkusereis, soojamaa reis, eksootikareis, seiklusreis, reisipakett, pakettreis, Baltic Tours5. PÄEV. MATANZAS - TRINIDAD
Teeme linnatiiru Matanzases. Sellelt linnalt pühiti tolmukord pealt alles mõni aasta tagasi, kuna temast ei olnud konkurenti Havanna vanalinnale ning teisel pool paiknevatele Varadero randadele. Seetõttu aga saab siin heita pilgu nii vanale koloniaalarhitektuurile kui ka Kuuba tänapäevale ilma, et silm kusagil teisi turiste silmaks. Leiva- või kartulisabas tunglemine, mis Havannas on turisti pilgu eest kõrvale juhitud, on Matanzases täitsa igapäevane nähtus. Lõuna paiku hakkame taas sõitma ning õhtuks jõuame Kuuba ühte kauneimasse koloniaallinna Trinidad’i.

6. PÄEV. TRINIDAD
Trinidad jäi 1850. aastal magama ning ei ole tänaseni üles ärganud. Ränduritele on see suurepärane võimalus jalutada mööda suurepäraselt säilinud 19. sajandi suhkrupealinna ning tunda end nagu tulnukas tulevikust. Aga see linn ei ole ainult staatiline muuesum – ta elab täiel rinnal ka tänapäeva-Kuuba elu. 

Siin on rikkalik elava muusika scene, fotohuvilistele pakuvad kohalikud elanikud ja fantastilised majad ideaalseid pildistamismomente. Nagu Havannaski, tuleb siingi vaid astuda mõni tänavavahe turist tuubil peatänavast kõrvale, ja elu ning rütm muutub tundmatuseni. Munakivisillutis asendub liivateega, autod eeslite ja muuladega. Hämmastaval kombel satub Trinidadi äärelinna niivõrd väike osa linna igapäevaselt külastavatest tuhandetest turistidest, et siinsed elanikud ei ole veel õppinud nende pealt teenima. Lapsed mängivad jalgpalli, vanad mehed ja naised muljetavad oma majade ees, uksed on pärani ja keegi ei küsi foto eest peesot.

7. PÄEV. VALLE DE LOS INGENIOS
Teeme väljasõidu Valle de los Ingenios’is asuvatesse suhkrurooistanduste varemetele, millest koguneski omal ajal kogu Trinidadi rikkus. 19. sajandil mahajäetud istanduste varemeid, kus sajad orjad oma isandaid ning läänemaailma kohvipisikut teenisid, on tänaseni alles ning pakuvad omapärast vaatamis- ja pildistamismaterjali. 

Lõunaks jõuame tagasi Trinidadi – vaba aeg, et puhata ja mängida. 
Trinidad ei ole suur linn – siin on mõnus niisama istuda ning pärastlõunal ehk ujuda ja puhata vaid veerandtunnise taksosõidu kaugusel asuvas Ancòni rannas, mida peetakse Kuuba lõunaranniku kauneimaks.

8. PÄEV. TOPES DE COLLANTES LOODUSKAITSEALA - PLAYA LARGA
Teeme matka Topes de Collantes’i looduskaitsealal. Paaritunnine jalgsimatk oru põhja premeeritakse türkiissiniste looduslike basseinidega ning ka rada ise on ilus. Pärast lõunat aga asume teele Sigade Lahes asuvale Playa Larga’le, kuhu jõuame õhtuks.

talvepuhkus, päikesereis, puhkusereis, soojamaa reis, eksootikareis, seiklusreis, reisipakett, pakettreis, Baltic Tours9. PÄEV. RANNAPUHKUS
Puhkus! Maalilisel Playa Largal on merevesi soe, rannaliiv kuum ning loomulikult saab laudadest kokkuklopsitud rannabaarist ka jääkülma mojito’t. Siin veedame kokku 3 ööd, 2 täispäeva. Ööbime kodumajutuses otse mere ääres.

10. PÄEV. RANNAPUHKUS - SOOVIJATELE LOODUSMATK
Nendega, kel rannal peesitamisest villand, teeme loodusmatka Cienaga de Zapata mangroovidest tulvil märgalal, kus elavad haigrud, iibised ja roosad flamingod. Üht-teist jagub ümbruskonnas avastamiseks ehk veelgi.

11. PÄEV. HAVANNA
Enamus päevast möödub veel rannapuhkuse tähe all, õhtuks aga sõidame Havannasse, tuttavasse kodumajutusse. Nendega, kel jaksu, naudime taaskord Kuuba muusikat, näiteks peenemas Vedado linnaos asuvas Ühesilmalises Kassis, või Varese ja Rebase jazzibaaris, mis oma programmiga tõestab, et Kuuba muusika on midagi palju enamat, kui Buena Vista Social Club’i cover’id.

12. PÄEV. HAVANNA
Nüüd on aega ka lisaks tänavail toimuva üle imestamise külastada ka mõnda muuseumi, aga kindlasti teeme tiiru mööda eredaid linnaosi ka lahtiste vanade stiilsete Chevrlolet’dega. Õhtul aga võime minna kallile ja kitšile kalduvasse, kuid siiski Havanna ühe kuulasima, Club Tropicana cabaree-show’le, mis on püsinud avatuna järjepidevalt alates 1939. aastast saadik. See on üks väheseid Las Vegas’e stiilis klubisid, mida Castro režiim kinni ei suutnud panna ja mis ei ole palju muutunud ajast, mil Graham Greene kirjutas oma kuulsa romaani „Meie mees Havannas“.

13. PÄEV. ALGAB KODUTEE 
Iga ilus asi saab ükskord otsa. Viimane võimalus osta kaasa suurepärast rummi, sigareid ja kohvi. Õhtul stardib lennuk kodu suunas ja Tallinnasse jõuame 14. päeva õhtuks, enneolematute elamuste ja uute sõprade võrra rikkamana.

Reisikorraldaja jätab õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 24. aprill 2018
 
Kuumad pakkumised