Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - ISTANBUL
Kogunemine kell 16:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn - Istanbul kell 18:20-22:40 (kohalikud kellaajad, lennu number TK1424). Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise aegasid vahetult enne reisi!

2. PÄEV. LEND ISTANBUL - HANOI, SAABUMINE HANOISSE
Lend Istanbul - Hanoi kell 02:40-20:45 (kohalikud lennuajad, lennu number TK168, lend toimub vahemaandumisega Ho Chi Minhis).
Sõidame kesklinna ning majutume kahel järgneval ööl Hanoi kesklinnas suurepärase asukohaga hotellis. 
 
kambodza, aasia, ringreis, eksootikareis, seiklusreis, kultuurireis, puhkusereis, päikesereis, pakettreis, Baltic Tours3. PÄEV. HANOI LINNAEKSKURSIOON
Hommikusöök hotellis. Teeme esimese tutvuse Hanoi linnaga.
Vietnami pealinn on huvitav segu ida ja lääne kultuuridest, linn kus on tunda sajanditepikkust Hiina valitsejate ja prantsuse koloniaalajastu mõju. Hanoi kohta öeldakse, et see on segu Pariisi elegantsist ja Aasia kärarikkast elurütmist. Pealinna staatust on Hanoi nautinud juba üle tuhande aasta. Sajandite jooksul on linna korduvalt vallutatud ja hävitatud, ent ikka on see nagu fööniks tuhast tõusnud, et särada veelgi kirkamalt. Tänapäeva Hanoi on tõusmas tõeliseks Kagu-Aasia metropoliks – ligi 3 miljoni elanikuga linn lummab laiade bulvarite, rohkete järvede ja kaunite parkidega.
Naudime traditsioonilist veenukuteatri etendust. Seejärel vaba aeg, et uudistada Hanoi kesklinna kitsastel tänavatel, kus kaubitsetakse nii siidi kui ehetega - iga tänav on spetsialiseerunud teatud kaupadele.
 
4. PÄEV. KRUIIS HA LONGI LAHEL
Hommikusöök hotellis. Sõidame Hanoist välja Ha Longi lahe kruiisile.
Punase jõe delta-ala tõeline loodusime Ha Longi laht on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Legendi järgi pidavat just siin end varjama Vietnami kaitsev draakon. Rahvasuu jutustab, et draakon laskus taevast aitamaks kohalikke ning sülitas kalliskive ja jadeiiti merre. Nii tekkis lahesopp, mis kaitseb sissetungijate vastu loodusliku kindlusena. Laev lahkub sadamast ning näeme Vietnami kauneimaid vaateid. Ha Longi lahes asub enam kui tuhat imelist lubjakivikaljut ja palju erineva suurusega saari. Kaldaid ääristavad korallriffid, soometsad, grotid ja koopad, salapärased tiigisopid, kujutlusvõimet ergutavad kaljumoodustised ning kaunid liivarannad. Lõuna kruiisilaeval.
Soovijatel on võimalus osa võtta külastusest Sung Sot koopasse, kus on põnevate kujudega stalaktiidid ja stalagmiidid. Samuti on soovijatel võimalk supelda või teha kerge kanuuretk.
Õhtusöök ja majutus traditsioonilisel laeval.
 
5. PÄEV. HA LONG KRUIIS, HANOI
Hommikusöök laeval. Jätkub kruiis Ha Longi lahel. Kauneid loodusvaated, traditsioonilised veepealsed kalurikülad.
Majutus Hanois meile juba tuttavas hotellis. 

kambodza, aasia, ringreis, eksootikareis, seiklusreis, kultuurireis, puhkusereis, päikesereis, pakettreis, Baltic Tours6. PÄEV. LEND HANOI - LUANG PRABANG
Soovijad saavad nautida kaunist varahommikut Hoan Kiemi järve ääres või mõnes linnapargis vaadates kuidas kohalikud tai chid harrastavad. Lisaks kogunevad siin ka seltskonnad, kes koos võimlevad ja tegemist on suisa justkui tänava aeroobikaga.

Hommikusöök hotellis. Suundume lennujaama. Lahkume Vietnamist Laosesse. Lend Hanoi – Luang Prabang (lennuaeg täpsustamisel).

Luang Prabang on Laose iidne pealinn. UNESCO maailmapärandisse kuuluv linn on Laose vaimne keskus, mis võlub prantsuse koloniaalarhitektuuri, theravada budismi templite ja erilise maagilise atmosfääriga. Mägedest ümbritsetud 700 m kõrgusel merepinnast ja kahe jõe (Nam Khani ja Mekongi) ühinemiskohal asuv Luang Prabang on populaarsemaid turistide sihtpunkte Laoses.

Tutvumist linnaga alustame uhke Sri Lanka stiilis That Makmo stuupa külastamisega. Seejärel jalutame lähedalasuvasse Vat Ahami templisse, mis on linna peamise kaitsejumaluse pühamu. Külastame 16. sajandil rajatud Wat Xieng Thongi kloostrit, mida peetakse kõige kaunimaks Luang Prabangis. Külastame endises kuningapalees asuvat muuseumi, kus on välja pandud kuninglikule perekonnale kuulunud esemed. Soovijad saavad tõusta mööda treppi Vat Phousi mäekünkale ning nautida kaunist vaadet linnale. Õhtuks saab Luang Prabangi peatänavast elav ööturg, kuhu tulevad Laoses elavad erinevad vähemusrahvad müüma oma kaupa.
Majutus kahel järgneval ööl Luang Prabangis.
  
7. PÄEV. LUANG PRABANG – LAO KÜLAD
Hommikusöök hotellis. Varahommikul võimalik näha munkade igapäevast leiva palumise ringkäiku. Võtame ette sõidu traditsioonilisel jõepaadil, et jõuda mööda Mekongi jõge ülesvoolu sõites kuulsatesse Pak Ou koobastesse. Koobaste nimed on Tham Ting ja Tam Phum ja siin asuvad tuhanded Buddha kujud. 

Sõidame linnast välja Kuangsi (Kwang Xi) kose juurde, mis moodustab üle lubjakivi voolates ujumiseks ideaalsed basseinid. Tagasiteel möödume riisiterassidest ja külastame traditsioonilisi Lao külasid, kus tegeldakse kohaliku riisiveini ja siidi tootmisega. Käime ka Ban Xan Khongi külas, et näha, kuidas valmistatakse traditsioonilist sa-paberit.

Soovijatel on võimalik õhtul külastada kuningapalee teatris etendust kohalike tantsudega (lisatasu eest).

kambodza, aasia, ringreis, eksootikareis, seiklusreis, kultuurireis, puhkusereis, päikesereis, pakettreis, Baltic Tours8. PÄEV. LUANG PRABANG – SIEM REAP
Hommikusöök hotellis. Lend Luang Prabangist - Siem Reapi Kambodžas (lennuaeg täpsustamisel).
Puhkame ja päikeseloojanguks sõidame metsadest ja põllumaadest ümbritsetud Tonle Sapi järvel ning vaatame kohalike kalurite elu.
Majutus kahel järgneval ööl Siem Reapis.

Soovijatele pakume õhtusööki koos tantsuliste etteastetega (lisatasu eest).
 
9. PÄEV. ANGKOR
Hommikusöök hotellis. Terve päev Angkori varemete vahel. 
Angkor oli rikka ja arenenud kultuuri keskuseks 9.-13. sajandil. Sajandite jooksul unustuste hõlma vajunud muistne linn avastati taas džungli sügavustest alles 19. sajandil. Näeme lopsakast džungliloodusest ümbritsetud tohutuid kivimonumente, majesteetlikke sammaskäike ja väravaid. Varemetelinnas on säilinud rohkem kui 100 templit, mis annavad tunnistust kunagise linna hiilgusest. Siin kogeme hinduismi ja budismi maailma harmooniat ja täiuslikkust. Takeo, Thommanon ja Chau Say Tevoda Prasat Kravan, Ida Mebon, Pre Rup ja Angkori suur ring.

Õhtul on võimalik veeta vaba aega Siem Reapi linnasüdames, kus on külastajatele mitmeid kohvikuid, restorane, meelelahutust. 
 
10. PÄEV. ANGKOR – PHNOM PENH
Hommikusöök hotellis. Hommikupoolikul jätkame Angkori templitega tutvumist.
Pärastlõunal sõidame edasi Phnom Penhi. Kambodža pealinn Phnom Penh asub kahe jõe - Mekongi ja Tonle Sapi - ühinemiskohas. See linn on täis aasiapärast sagimist: tuk-tukid, rikšad, tänavakaubanduse melu. Linnamaastike dominandiks on kaasaegsed hooneid.
 
11.PÄEV. PHNOM PENH – SIHANOUKVILLE
Hommikusöök hotellis. Linnaekskursioon: rahvusmuuseum, kuningapalee, Hõbedane pagood ja Wat Phnomi mägi koos templiga. Soovijatega külastame Tuol Slengi vanglamuuseumi. Punaste khmeride valitsuse aegne vangla annab ülevaate Kambodža rahva hiljutisest verisest minevikust. Pärastlõunal külastame kohalikku turgu.

Lahkume Phnom Penhist ja sõidame mereäärsesse linna Sihanoukville`i.
Majutus kolmel järgneval ööl suurepärases mereäärses spa resort hotellis.
 
12.-13. PÄEV. PUHKUS SIHANOUKVILLE RANNAS
Hommikusöögid hotellis. Sihanoukhville on Kambodža veel avastamata pärl.
Pärast peadpööritavat Phnom Penhi tervitavad teid tõelised paradiisirannad, troopilised saared, sümpaatsed mereandide restoranid liivarannal, väikesed suveniiripoed ja alati uudishimulikud lapsed.
 
SOOVIJATELE VÄLJASÕIT REAMI RAHVUSPARKI (lisatasu eest)
Soovijad saavad veeta päeva Reami rahvuspargis (lisatasu eest). Mäenõlvadel laiuvad mangroovimetsad. Siinsetel jalutusradadel saab nautida kauneid loodusvaated.

SOOVIJATELE VÄLJASÕIT SAARTELE (lisatasu eest)
Soovijad saavad minna väljasõidule Sihanoukville lähistele troopilistele saartele (lisatasu eest) - Koh Ta Kiev, Ko Craloh ja Ko Russei. Ko Russei (Bambusesaar) lummab imekaunite randade ja mõnusa vaikeluga. Koh Ta Kiev on kolmest saarest suurim ning siin on suurepärased võimalused snorgeldamiseks.
 
kambodza, aasia, ringreis, eksootikareis, seiklusreis, kultuurireis, puhkusereis, päikesereis, pakettreis, Baltic Tours14. PÄEV. LEND SIHANOUKVILLE - HO CHI MINH, SAABUMINE HO CHI MINH CITYSSE
Hommikusöök. Otselend Sihanoukville - Ho Chi Minh (kellaaeg täpsustamisel).
Saabume Ho Chi Minh Citysse ehk endise iseseisva Lõuna-Vietnami Vabariigi ajaloolisesse pealinna Saigoni. Ho Chi Minh on Vietnami kõige suurem linn ja ööpäevaringselt oma metropoliitset rütmi tiksuv kaasaegse elu tuiksoon.
Vaba aeg puhkuseks ja sisseelamiseks.
 
15. PÄEV. HO CHI MINH EKSKURSIOON, LEND HO CHI MINH - ISTANBUL
Hommikusöök hotellis. Lühikese väljasõidu kaugusel keskusest pakuvad meile huvi Cu Chi sõjatunnelid. Tutvume Saigoni kuulsaimate vaatamisväärsustega. Vaatame Vietnami taasühinemise paleed, ooperimaja, Notre Dame katedraali.
Lend Ho Chi Minh - Istanbul kell 21:35-05:25 (kohalikud kellaajad, lennu number TK166).
 
16. PÄEV. LEND ISTANBUL-TALLINN
Saabume Istanbuli. Jätkulend Istanbul - Tallinn kell 09:40-12:00 (kohalikud kellaajad, lennu number TK1421). Tere tulemast tagasi Tallinnasse!

Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 19. juuli 2018
 
Kuumad pakkumised