Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisiprogramm
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisiprogramm

 

1. päev / Lend Tallinnast Teherani
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis kell 10:00, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul kell 12:10-15:30 ja lend Istanbul-Teheran kell 20:50-01:30 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida väljalennu aegasid vahetult enne reisi! NB! Juba lennul tuleb järgida Iraanis kehtivaid riietumistavasid!

2. päev / Teheran ja tervitusõhtusöök
Varahommikul saabumine Teherani rahvusvahelisele lennuväljale. Pärast passikontrolli ja tolliformaalsusi transfeer hotelli. Majutumine Teheranis hotellis Enghelab**** või sarnane.

Hiline hommikusöök. Seejärel alustate panoraamtuuriga tutvumist Iraani pealinnaga. 1200 meetri kõrgusel merepinnast asuv Teheran on Iraani pealinnaks 1785. aastast. Tõsi, linna ajalugu ulatub tagasi hoopis kaugemale minevikku ja see on olnud tähtis keskus läbi kogu Pärsia ajaloo. Külastate Teherani vanimat arhitektuurikompleksi Golestani paleed ja selle aeda. Õhtul reisi tervitusõhtusöök (sisaldub hinnas).

3. päev / Teherani linnaekskursioon  
Hommikusöök. Panoraamtuur linnas - Tajrishi väljak ja Teherani sümbol Azadi torn, Saad Abadi paleekompleks koos aiaga 19. sajandist ja Nyavarani paleed kauni pargi roheluses. Pärastlõunal külastate Miladi torni. Õhtusöök hotellis.

4. päev / Teheran, QOM, Kashan, Abyeneh
Pärast hommikusööki alustate ringsõitu Iraanis. Külastate ajatolla Homeini mausoleumi. Peatute islamirevolutsiooni hälliks peetud Qomi linnas. Läbite vapustavad Dasht-e-Kaviri kõrbemaastikud ja saabute kuulsate aedade linna Kashani. Fini aed (Bagh-e Fin, hiljuti lisatud UNESCO maailmapärandi nimistusse) on üks kauneimaid näiteid Iraani aiakunstist. Fini aed on üks vanimaid aedu, millest Pärsia aiakunst on alguse saanud. Võimalusel teete tutvumisretke ka Kashani basaarile, kus muuhulgas saate näha maailmakuulsaid pärsia vaipasid. Abyeneh on vanimaid külasid Iraanis, kus on säilinud vanad kombed ja tavad ning omapärane külaarhitektuur. Ööbimine ja õhtusöök Abyenehis hotellis***.

5. päev / Esfahani ekskursioon
Hommikusöök. Tutvute Abyaneh ehtsa ja omapärase külaga. Sealse küla naiste riietuse kombed erinevad suuresti ülejäänud riigist. Sõit läbi poolkõrbete Esfahani. Alustate tutvumist imekauni Esfahaniga. Hasht Behesti aed ja samuti avaneb teil võimalus külastada kohalikku privaataeda. Võimalusel Esfahani kuulsad minaretid. Pärastlõunal vaatate Esfahani kauneid sildu. Majutute kahel järgneval ööl Esfahanis hotellis Piruzy**** või sarnases. Õhtusöök.

6. päev / Esfahan
Hommikusöök. Iraani üks kauneimaid linnu Esfahan asub riigi keskosas mägede ja kõrbe piiril. Iidsetel aegadel linna ümbritsenud viljakad oaasid annavad tunnistust sellest, et sealt kulgesid läbi karavaniteed. 1598. aastal tegi valitseja Shah Abbas Suur linnast oma pealinna. Esfahani linn ja selle hiigelsuur Imaami peaväljak on olnud Safaviidide dünastia võimu keskuseks. Chehel Sotuni palee  ja aed – kaunid sammasgaleriid ja seinamaalingud. Suursugune peaväljaku suurejooneline arhitektuuriansambel: Imaami mošee imeliste türkiissiniste fassaadidega, Šeik Lotfollah mošee ja kaunid 17. sajandi freskod, Ali Qapu palee, mis oli omal ajal kõige kõrgem hoone kogu impeeriumis. Näete Reede moshee kompleksi, mis näitab teile pühakodade ehituse ajalugu läbi 1000 aasta. Külastate Esfahani basaari. Õhtul võimalik nautida väikeste teemajade meeleolusid. Õhtusöök.

7. päev / Esfahan, Yazd
Hommikusöök. Lahkute Esfahanist ja sõidate edasi Yazdi. Teel peatute Meibodis, mis on ajaloos olnud väga tähtis sufismi keskus. Kindlus rajati siia juba islamieelsel ajal.  Näete iidset jääauku, mida vanal ajal osavalt kasutati külmikuna. Teel Yazdi külastate granaatõunaaeda. Saabumine Yazdi – iidsesse zoroastrismi keskusesse. Majutute kahel järgneval ööl Yazdis hotellis****. Õhtusöök.

8. päev / Yazd
Hommikusöök. Yazdi võib pidada üheks vanimaks linnaks maailmas. Linna on aegade hämarusest alates kutsutud jumalate alaks. Sinna rajati arvukalt templeid ja peeti kultuslikke tseremooniaid. Linn asub keset liivakõrbe ja see asjaolu on avaldanud ka kohalike inimeste mentaliteedis. Loodusjõududega võitlemine on karastanud inimesi ja muutnud nad tõelisteks töörügajateks. Linnas kujunes välja täiesti omanäoline arhitektuur, mille iseloomulikumaks tunnuseks on mudast valmistatud tellised ja kuplilised katused. 

Paljud Yazdi vaatamisväärsused on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Jalutate linna kitsastel tänavatel, tutvute vaikuse tornide ja matusekommetega. 14. sajandil ehitatud Reede mošee. Vaatate püha tuld, mis on põlenud siinses templis alates aastast 470. Külastate 1750. aastal rajatud Dolat Abadi aeda (UNESCO). Õhtusöök.

9. päev / Yazd, Persepolis, Shiraz
Hommikusöök. Pärast hommikusööki alustate sõitu Shirazi. Külastate pistaatsia või mandlipuude aeda. Teel külastate Ahhemeniidide dünastia valitsejate hauakambreid ja nekropoli ning muistset impeeriumi pealinna Persepolist. Kunagi kõrgusid seal tohutud paleed ja templid, mille ehitajateks polnud orjad, vaid vabad meistrid. 2500 aastat vana Persepolis on Iraani üks tähtsamaid vaatamisväärsusi ja on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. Õhtuks saabute Shirazi ja majutute kahel järgneval ööl hotellis Royal**** või sarnane. Õhtusöök.

10. päev / Shiraz
Hommikusöök. Shiraz on poeetide linn. 600 aastat tagasi elanud keskaja Pärsia kultuuri suurluuletajad Hafes ja Saadi pole jätnud puudutamata ühtki inimest, kes nende värsse lugenud. Need kaks luuletajat on talletanud luules Shirazi roosiaedade lummuse. Tutvute linnaga: Karim Khani saunakompleks, Khani medrese, suurluuletajate Hafesi ja Saadi mausoleum, Vakili basaar ja mošee ning imeliste peegeldekoratsioonidega Aliebnehamze pühamu. Õhtusöök.

11. päev / Shiraz, Iraani kaunimad aiad
Hommikusöök. Shiraz on lõpmatute aedade, lillede ja ööbikute linn. Eelviimase päeva pühendate just Shirazi aedadele. Sealjuures tutvute Iraanile iseloomuliku aiamajade ja paviljonide arhitektuuriga. Külastate Iraani aiakultuuri pärleid - Seljuki perioodist pärinev Erami aed on kuulus oma tsitrusepuude ja küpresside poolest ning seejärel ootab teid apelsinipuude aed Narenjastan. Päeva lõpetuseks külastate Afifabadi, mis on 13 hektarile ulatuv imeline näide privaataia kunstist. Seejärel Shirazi vanim aed Jahan Nama. Õhtusöök.

12. päev / Lend Shirazist Tallinnasse
Lend Shiraz-Istanbul kell 02:35-05:15. Soovijatele võimalusel tutvustav ekskursioon Istanbulis. Lend Istanbul-Tallinn kell 14:25-17:35 (kohalikud kellaajad). 


Lisainfo ning tellimine Baltic Toursi puhkusereiside osakonnast.
Telefon:
740 0000, 630 0400

Vastutav reisikorraldaja on Germalo Reisid.
Viimati uuendatud 12. detsember 2016
 
Kuumad pakkumised