Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. REISI ALGUS 
Lendame Tallinnast Argentina pealinna Buenos Airesesse, kuhu jõuame õhtul.

2.-3. PÄEV. BUENOS AIRES
Sätime end sisse linna kõige vanemas ja huvitavamas, San Telmo linnaosas. Siinsete kitsaste munakivitänavate ning vanade koloniaalmajade keskel leidub lahedaid muusikabaare ja karakteriga restorane, samuti toimub siin pühapäeval kuulus antiigi- ja vanavaraturg, mida ei tohi mingil tingimusel vahele jätta. Käime ka värvikirevas La Boca linnaosas, samuti jääb San Telmost kiviviske kaugusele Buenos Airese keskus, Microcentro, oma laiade tänavate, suurte väljakute ning linna sümboliks kujunenud obeliskiga. Õhtul aga saame süüa maailma parimat veiseliha mõnes kohalikus parrilla’s. Ka ööelu Buenos Aireses on mitmekülgne ja igale maitsele, alates peenetest tango-show’dest ja lõpetades trummiõhtutega suitsuses tehasehoones, mis on ümber ehitatud kultuurikeskuseks. Samas jõuame pealinnaga tutvust teha ka reisi lõpus – vaatamist jagub siin linnas küll ja veel. Kolmanda päeva õhtul istume mugavasse, laiade allalastavate istmetega ööbussi, mis viib meid hommikuks Mercedesesse, kust sõidame maastikuautodega edasi Colonia Carlos Pellegrinisse Esteros del Ibera märgala südames. Kohale jõuame varahommikuks.

4.-5. PÄEV. ESTEROS DEL IBERA MÄRGALA
Igale vähegi loodust armastavale inimesele jätab Esteros del Ibera märgala kustumatu mälestuse.  Ta jääb oma raske ligipääsetavuse tõttu peamistelt turistiradadelt üksjagu kõrvale, ja seda parem.  Ibera on Brasiilia Pantanàl’i järel maailma suuruselt teine märgala. Lisaks 350-le linnuliigile elab siin tuhandeid suuri, kuni 6 meetri pikkuseks kasvavaid musti kaimaneid ning maailma suurim näriline, lambaga ühte mõõtu kapibaara. Mõlemaid on hulganisti näha isegi päevasel ajal ning paadiga soojärvedel kulgedes võib neid mõne tunni jooksul märgata kümneid ja kümneid – see on vaade, mida muidu metsikus looduses isegi Amazonase vihmametsas lubada ei julge. Veelgi enam – on teada, et looma nägemisest vabas looduses hea loomafotoni on valgusaasta teekond. Siin aga on võimalik vaid mõne meetri kauguselt pildistada kümneid kaimaneid päikese käes peesitamas või kapibaara peret rahulikult toimetamas. Hea õnne korral aga on võimalik näha ka möiraahve, nutriaid, saarmaid ning haruldast soohunti.

Olles muust maailmast üsna ära lõigatud, oleks ka pisikeses Carlos Pellegrini külakeses aeg just kui 100 aastat tagasi seisma jäänud – ringi liigutakse pigem hobustega, tänavad on asfalteerimata ning ainukesed majutus- ja söögiasutused on need, mis asuvad inimeste kodudes. Meie koduks saab lihtne, kuid mugav ja stiilne maamaja ehk estancia. Veedame siin külas kolm päeva, mille jooksul jõuame matkata nii öösel kui päeval, nii paatidega, jalgsi kui ka hobustel.

6. PÄEV. POSADAS
Stardime džiipidega Posadas'e suunas, kust liigume juba mööda maanteed bussiga edasi Puerto Iguazusse. Siia linnakesse Argentina, Paraguai ning Brasiilia piiril jõuame õhtul.

7. PÄEV. IGUAZU LOODUSPARKI 
Läheme Iguazu loodusparki kuulsaid ning maailma loodusimede hulka kuuluvaid Iguazu jugasid vaatama. Veedame jugade juures terve päeva – park on väga suur ning lisaks vapustavate ning maailma veerohkeimate koskede vaatamisele võib võtta ette ka mõnusaid lühikesi loodusmatku varjatumate ja väiksemate, kuid äärmiselt maaliliste ja fotogeeniliste koskede juurde metsas. Samuti liiguvad siin vabalt ringi sõbralikud ninakarud ehk koaatid, kes end samuti lahkesti pildistada lasevad. Adrenaliinipuudusel aga võib teha kummipaadimatka otse suurte koskede alla, kus kõrvulukustav mürin matab kõrvakuulmise ning koskedest tekkiv veepilv võtab silmanägemise. Õhtuks läheme tagasi Puerto Iguazu’sse.

8. PÄEV. SALTA
Mägedesse ja pilvemetsa! Lendame Loode-Argentina mägedes asuvasse Saltasse, kuhu jõuame pärastlõunal. Merepinnast 1200 meetri kõrgusel, maheda kliimaga Saltas asub Argentina kauneim koloniaalarhitektuur. Siin on ilusaid kirikuid ning põnevaid muuseume, kuid kõige mõnusam on ikkagi sihitult mööda linna ringi hulkuda, põigata nurgatagustesse ning avastada kauneid maju, või siis istuda mõnes platsiäärses kohvikus ning vaadata inimesi. Õhtupoolikul võime sõita köisraudteega mäkke linnale laskuvat päikeseloojangut pildistama, pärast aga sööme taaskord parimaid steike ning avastame siinset rikkaliku folkmuusika-scene’i mõnes populaarses peña’s ehk muusikabaaris.

9. PÄEV. HUMAHUACA
Sõidame mikrobussiga edasi maalilisse väikelinna Humahuaca’sse. Teel ületame mõned soolajärved, pildistame aastatuhandete vanuseid ja mitme meetri kõrgusi kaktuseid, aga põikame sisse ka imepisikesse külla Purmamarca’sse, kust on näha üle Argentina kuulus seitsmevärviline mägi. Lisaks looduslikule kirevusele aga on kirev ka siinne kultuur, mis erineb Buenos Airesest nagu öö ja päev - siinne elanikkond koosneb valdavalt ketšua-keelsest põlisrahvast. Ööseks jäämegi Humahuaca’sse.

10.-11. PÄEV. SANTA ANA
Läheb lahti meie müstiline rännak pilvemetsa. Matk üle mägedealgab bussisõiduga varahommikul, et jõuda võimalikult vara jalgsimatka alguspunkti, 3500 meetri kõrgusel asuvasse Pueblo de Santa Anasse. Santa Ana on juba täiesti isoleeritud koht, kuhu välismaalase jalg astub haruharva ja veel 10 aastat tagasi sai sinna ainult mööda jalgradu. Siit edasi aga matkame järjest allapoole.

Olgu kohe öeldud, et ühelgi päeval ei matka me rohkem, kui ehk 4-5 tundi. Sedagi koos peatuste ning kaasavõetud lõunaga. Tempo on aeglane ja rahulik – oleme tulnud siia loodust ja vaateid nautima, mitte sporti tegema. Seega on piisalavalt ka aega, et ringi vaadata ja pilte teha. Osaliselt läbime teekonnal ka inkade rajatud “maanteevõrku” – 600 aastat vanu meetrilaiusi kiviradasid ja treppe, mis kunagi risti-rästi läbistas seda tohutut impeeriumi, mille lõunanurgas me viibime. Kuna kõrgus väheneb, muutub maastik pidevalt – kui Santa Anast tulema hakates näeb vaid kiviklibust väljaturritavaid rohututte, siis allapoole jõudes muutuvad rohututid tasapisi põõsasteks ning põõsad puudeks. Varsti sammumegi juba mägede küljel kasvavas metsas. Pärastlõunal jõuame Valle Coloradosse, mis asub 2800 meetrit üle merepinna – matka lõpp-punktist veel pisut üle kahe kilomeetri kõrgemal. Külake on natuke suurem, kui eelmine – siin on juba väike kirik ning isegi paar poodi. Õhtustame ja ööbime señora Martina juures kodus.

12. PÄEV. VALLE GRNDE
Taaskord laskume mööda kitsaid jalgradu järjest allapoole, loodus hakkab meenutama džunglit. Pilved on vaheldumisi meie kohal, meie all ja ka meie ümber. Matk viib meid pisikesse külla Valle Grandesse, kust sõidame kohaliku bussiga mööda mägiteid külakesse nimega San Francisco. Siin võtab meid oma kodus vastu senjoor Pinky, kelle juures teeme ka mõnusa väikese Argentina grillipeo ehk asado.

13. PÄEV. SALTA 
Sel päeval teeme retke sügava ja metsaga kaetud kanjoni põhjas asuvatesse isoleeritud looduslikesse termaalbasseinidesse, kuhu haruharva astub isegi kohaliku, veel vähem välismaalase jalg. See koht asub ca. 500 meetri kõrgusel merepinnast, seega meenutab loodus ja kliima juba džunglit. Õhtul aga algab tagasisõit Saltasse, kuhu jõuame ööseks.

14. PÄEV. BUENOS AIRES 
Hommikul lendame Saltast Buenos Airesesse. Nüüd on meil veel veidi aeg põhjalikumalt pealinnaga tutvuda. Jõuame kuulsasse Recoleta kalmistule ja Eva Peroni hauale, soovi korral võime õhtul külastada ka veidi klišeena kõlavat, kuid sellegipoolest Buenos Airese elu juurde kuuluvat tango-show’d koos sinna juurde kuuluva peene õhtusöögiga.

15. PÄEV. ALGAB KODUTEE
Hommik ja päev veel Buenos Aireses, õhtul aga stardime juba kodu suunas, kuhu jõuame 16. päeva hilisõhtul, võrreldamatute emotsioonide võrra rikkamana.Viimati uuendatud 09. mai 2017
 
Kuumad pakkumised