Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - STOCKHOLM - KEFLAVIK - ANCHORAGE
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis kell 05:30, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Stockholm kell 07:20-07:20 ja Stockholm-Keflavik kell 14:20-15:30. Lend Keflavik–Anchorage kell 17:10–16:20 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida reisi väljumise aegu vahetult enne reisi! 

Tere tulemast Alaskale!
Anchorage on Alaska suurim linn ning keset metsikut loodust mõjub see lausa metropolina. Siin elab ligikaudu pool osariigi elanikkonnast, samuti on Anchorage ainus koht Alaskal, kus tajute ameerikalikku elulaadi leides eest nii ostukeskused kui ka peened restoranid. Anchorage on Alaska finants- ja transpordikeskus. Linna ajalugu ulatub tagasi aastasse 1914, mil ta asutati Alaska raudteetööliste laagriks.  
Majutus hotellis Inlet*** või sarnane.
 
2. PÄEV. ANCHORAGE – KENAI POOLSAAR - SEWARD
Hommikusöök hotellis. 
Alustame oma ringreisiga Alaskal. Võtame suuna lõuna poole, sõites mööda maalilist teed, mille ilu on võrreldud teiste maailma kauneimate teedega. Külastame Alaska loodusparki (Alaska Wildlife Conservation Center). Möödume Girdwoodi mägedest, mis on tuntud Alyeska nimelise suusakuurordi poolest. Kenai poolsaar on populaarne sihtkoht nii kohalike kui turistide hulgas – siin on kaunid vaated ja palju võimalusi vaba aja veetmiseks. Jõuame mägedest ümbritsetud sadamalinna Sewardisse. Saabudes võtame ette kerge matka Sewardi linna lähistel, et imetleda Exiti liustikku. Exiti liustik on Alaska loodusimedest kõige kergemini turistidele ligipääsetav. Umbes 5% Alaska territooriumist on kaetud liustikega, neid on siin kokku ligikaudu 10000. Majutume Sewardis hotellis Harbor 360*** või sarnane. 
 
3. PÄEV. SEWARD – KENAI FJORDIDE RAHVUSPARK - ANCHORAGE
Hommikusöök hotellis. 
Sewardi linn on väravaks Kenai fjordide rahvuspargile – 670 000 aakrit vett ja rannikujoont. Siinne piirkond on ideaalne elupaik veelindudele ja vees elavatele imetajatele. Pakume laevakruiisi, et tutvuda Alaska veeökosüsteemiga – merelõvid, merisaarmad ja hülged. Hea õnne korral võib isegi näha küürvaalasid. Kerge lõunasöök laeval. Randunud sadamas, külastame Alaska merekeskust (Sea Life Center). Seejärel sõidame taaskord Anchorage’i, majutus hotellis Inlet*** või sarnane.

elamusreis, kultuurireis, Alaska, Ameerika, Ameerika Ühendriigid, eksootikareis, seiklusreis, loodusreis, puhkusereis, ringreis, Baltic Tours
 
4. PÄEV. ANCHORAGE – DENALI
Hommikusöök hotellis. 
Sõidame läbi Alaska peamise põllumajandusliku piirkonna Matanuska-Susitna oru. Orgu ilmestavad liustikest tekkinud suuremad ja väiksemad järved. Peatume väikeses Talkeetna linnas, mis on sageli matkajate baaslaagriks. Siit istume rongi, et alustada tõelist Alaska seiklust. Sõidame rongiga põhja suunas, jõudes Denali rahvusparki. Teekond, mis kestab u. 4,5 tundi, on väga maaliline: näeme liustikke, jõgesid ja kanjoneid ning kuulsat Hurricane Gulchi silda. Matkamise kõrval on rongiga Alaska avastamine kahtlemata kõige alaskalikum viis seda teha. Pärastlõunal jõuame Denali rahvusparki. Majutus kahel järgneval ööl Denali Bluffs hotell*** või sarnane.
 
5. PÄEV. DENALI RAHVUSPARK
Hommikusöök hotellis. 
Denali rahvuspark ei jäta kedagi ükskõikseks. Täna ootab meid tõeline Alaska loodusime – võrratud vaated ja ilusad fotomotiivid rahvuspargis. Igal aastal külastab seda suurepärast rahvusparki ligikaudu miljon inimest. Denali rahvuspark on rajatud Põhja-Ameerika kõrgeima mäe, McKinley (6194 m) ümber. Denali tähendabki athabasci keeles kõrge. Hea õnne korral on võimalik näha karusid, põtru ja hunte ning ka muid loomi. Selge ilma korral avaneb meile kogu majesteetliku McKinley’i mäe ilu. Kerge eine rahvuspargis. Pärastlõunal vaba aeg.
 
6. PÄEV. DENALI - FAIRBANKS
Hommikusöök hotellis. 
Sõidame Tanana jõe orus asuvasse Fairbanksi linna, kus on segunenud moodne eluviis ja alaskalik looduslähedus. Fairbanksi teiseks nimeks on sageli värav Arktikasse.
Suuruselt teise linna ajalugu viib meid 19. sajandi kullapalaviku aegadesse. Fairbanksi teeb veel eriliseks tema suured temperatuurikõikumised (talvel kuni -55 ºC ja suvel kuni +38 ºC). Külastame Fairbanksi muuseumi, et tutvuda Alaska geograafiliste piirkondade, kunsti ja käsitööga. Seejärel külastame väikest Foxi linna. Just siin on võimalik tutvuda Alaska kullakaevamise ajalooga. Külastame omalaadset ajaloomuuseumi Gold Dredge 8, mis on ainuke siinkandis säilinud autentne kullapuur. Esmasasukate eluga Alaskal tutvume Fairbanksi vabaõhumuuseumis. Majutus hotellis Fairbanks*** või sarnane.

elamusreis, kultuurireis, Alaska, Ameerika, Ameerika Ühendriigid, eksootikareis, seiklusreis, loodusreis, puhkusereis, ringreis, Baltic Tours
 
7. PÄEV. FAIRBANKS – GLENALLEN
Hommikusöök hotellis. 
Ekskursioon linnas – Golden Heart Park, kus näeme esimestele asunikele pühendatud monumenti. Järgmisena näeme 2000 aakri suurust erinevate linnuliikide eluala - Creamers Field Migratory Waterfowli. Näeme ka kuulsat Alaska toruliini, mis ühendab Prudhoed ja Valdezi. Toruliini tähtsusest kõnelevad arvud - keskmiselt transporditakse 1,8 miljonit barrelit naftat päevas ning kulub vähem kui kuus päeva, et nafta läbiks üle 1000 km.
Seejärel sõidame piki Alaska ühte vanimat ja kaunimat teed pidi ning õhtupoolikul jõuame Glenallenisse, mille ümbruses elab mitmeid indiaani hõime. Glenallen on väikene küla, mille elanike arv on u. 550. Majutus hotellis. 
 
8. PÄEV. GLENNALLEN - ANCHORAGE
Hommikusöök hotellis. Alustame sõitu tagasi Anchorage’i. Meie teele jääb mitmeid endisi ja tegutsevaid kullakaevandusi. See piirkond on koduks peamiselt karudele, põtradele ja karibuudele. Jõudes Anchorage’i, näeme Eagle Riveri elamurajooni ning kahte endist sõjaväebaasi. Tutvustav ekskursioon Anchorage linnas. Külastame Alaska põliselanike kultuurikeskust, et tutvuda nende kultuuri, keele, pärandi ja traditsioonidega. Majutus hotellis Inlet*** või sarnane.
 
9. PÄEV. LEND ANCHORAGE-KEFLAVIK
Hommikusöök hotellis.  Vaba aeg Anchorages. 
Aeg suunduda lennujaama. Lend Anchorage-Keflavik kell 15:20-06:20 (kohalikud kellaajad).
 
10. PÄEV. KOJULEND
Lend Keflavik-Stockholm kell 07:35-12:30 ja lend Stockholm-Tallinn 18:45-20:55.

Vastutaval reisikorraldajal on õigus teha muudatusi reisiprogrammis.Viimati uuendatud 09. november 2017
 
Kuumad pakkumised