Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Ringreisi programm
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Ringreisi programm

 
Tegemist on ettevalmistatud programmiga, kus liikumisvahendiks on rendiauto ning reis toimub omal käel. Küll aga on broneeritud majutus kogu programmi vältel, samuti saab reisija kaasa voucherid, kaardid ja soovitusliku programmi. Hinna sisse kuulub ka 24h reisiabi kohalikult partnerilt.

1. päev
Hommikul saabumine Windhoek’i lennujaama, transfeer Terra Africa külalistemajja. Pealelõunal vaba aeg Windhoek’i linnaga tutvumiseks. Namiibia pealinn Windhoek asub riigi keskpaigas, mis Namiibia suurust arvestades on ülimugav. Linnas elab ca 200 000 inimest, mis globaalse mõõdupuu järgi on väga väikene pealinn. See number on küll kasvamas, kuna maapiirkondadest tullakse linna tööd otsima. Vaatamata rahvaarvu kasvule on linn väga puhas ja peaaegu probleemivaba – turistide arvates on Windhoek kõige vähem Aafrika-pärane linn.

2. päev
Peale hommikusööki sõit Etosha Rahvusparki, mis on Aafrika üks suurimaid. Etosha nimetati rahvuspargiks 1907.aastal ning selle pindalaks on 22 270 km2. Pargis elab 114 imetajaliiki, 340 linnuliiki, 110 liiki roomajaid, 16 amfiibiliiki, ning vaid üks liik kalu. Looduspargi omapäraks on Etosha Pan - ääretu madal lohk pindalaga umbes 5 000 km2, kattes umbes 25% kogu rahvuspargi pindalast. Suurema osa aastast on Etosha Pan kuivanud ja pragunenud mudaväli kuumast võbeleva valgusega.  Näha suurearvulisi loomakarjasid selles kõhedust tekitavas ümbruses on unikaalne vaatepilt. Vahel harva tugeva vihma tõttu täitub lohk veega, kuid ka siis püsib vesi seal vaid väga lühikest aega. Sel ajal võib vee ääres näha flamingosid. Loomade vaatlemine Etosha rahvuspargis on imeline, eriti aga maist septembrini, mil Namiibia kuumus ei ole veel nii kõrvetav. Näha võib antiloope, elevante, kaelkirjakuid, ninasarvikuid ning lõvisid. Kel on rohkem õnne, võib näha ka leoparde ja gepardeid.

Okaukuejo asub 114 km Outjost põhja pool. Siin on püsiv metsloomade veejoomise paik, mis on öösiti valgustatud. Seega on võimalus näha erinevaid loomi, kes saabuvad pimeduse laskudes karjadena vee äärde. Ei olegi ebatavaline, kui must ninasarvik, elevant ja lõvi kustutavad vee ääres samaaegselt janu! Ööbimine Okaukuejo Rest Camp’is.


3. päev

Onguma rahvuspark asub Etosha pargist idas ning hõlmab üle 20 000 ha. Pargis elab üle 30 loomaliigi, kohata võib lõvisid, gepardeid, leoparde ning musti ninasarvikuid. Ööbimine Onguma Bush Camp’is.

4. päev
Sõit Rundu’sse, kus asub ka majutuskoht Nkwazi Lodge. Pealelõunal võimalus osaleda paadikruiisil või mõnel kohalikul heategevusüritusel.

5. päev
Sõit Mahangu rahvuspargi suunas, mille läheduses asub ka majutuskoht Mahangu Safari Lodge. Teel möödud Popa joast Okavango jõel, mis on vaatamist väärt eelkõige vihmahooajal, mil juga langeb 3m kõrguselt üle kogu jõe. Võimalus osaleda paadi- ja kalastusmatkal. Õhtusöök lodge’is. 
 
6. päev
Peale hommikusööki aeg avastada Mahangu rahvusparki, mis piirneb Okavango jõega. Oma jõekallastel asuvate metsade, tasandike, imeliste baobab-puude, suurte elevandikarjade ja punaste antiloopidega, on Mahango Namiibia üks mitmekesisemaid ja huvitavamaid kaitsealasid. Mahango asutati 1989.aastal ning selle pindalaks on 244 km2. Kaitsela on koduks sellistele haruldastele loomadele nagu pühvel, soobel, hirv, sitatunga. Lisaks elavad siinses jões krokodillid ja jõehobud. Linnuliike on üle 400, nende hulgas kormoranid, jäälinnud, hallhaigrud, aafrika käärnokad, lottkured, kääbushaned, aafrika kalakotkad. Mahangu kaitseala koos teiste kaitseladega nimetatakse peagi osaks Kavango-Zambezi TransFrontier Conservation Area’st (KaZa), mis ühendab Angola, Botswana, Namiibia, Sambia ja Zimbabwe kaitsealasid.

Peale rahvuspargi külastust sõit läbi Caprivi Strip’i majutuskoha Namushasha Lodge  suunas. Lodge asub Kwando jõekaldal, vaatega jõehobude ja arvukate lindude elupaigale. Piiriäärne Caprivi, tuntud ka kui Itenga, oli Lozi kuningate võimu all, kuni see piirkond sai Briti Bechuanalandi protektoraadi osaks. 1890.aastal sai Saksamaa selle territooriumi omanikuks ning nimetas ala kantsler Leo von Caprivi järgi. Pealelõunal võimalus paadi- ja kalastusmatkaks Kwando jõel või Lääne-Caprivi kaitsela külastamiseks. Ala 4km pikkune rada pakub kindlasti üllatusi!

7.-9. päev
Sõit läbi Kongola Botswanasse. Esimene majutuspaik Chobe Safari Lodge asub Chobe rahvuspargi lähedal. See rahvuspark on tuntud suurte pühvli- ja elevandikarjade ning arvukate linnuliikide poolest. 3-tunnised loomavaatlused toimuvad kolmel korral päevas. Võimalus osaleda ka jõekruiisil, nägemaks veelinde, jõehobusid ja krokodille. Chobe Safari Lodge pakub ka ekskursiooni maailma suurima Victoria joa juurde.

10. päev
Peale sööki sõitmine järgmise majutuskoha Nata Lodge’i suunas. Lodge asub Nata looduskaitseala lähedal, olles ka ühenduseks Okavango, Chobe ja Francistown’i piirkondade vahel. Selles piirkonnas asuvad ääretud soolaväljad ja rohumaad palmisaarekestega, olles samas osa maailma suurimast soolaväljast Great Makgadikagidi’st ja hõlmates enda alla 37 000km2. Naudi  selle paiga müstilist atmosfääri koos lindude vaatlemisega!

11.-12. päev
Sõit järgmise majutuskoha Crocodile Camp suunas, mis asub Maunis. Maun on 30 000 elanikuga Botswana turismipealinn. Alates linna asutamisest 1915.aastal on Maunil olnud maine kui „Wild Westi“ rantšopidajate ja jahimeeste linnast, kus on raske elada. Turismi kasvuga 1990.ndatel on linn kiiresti arenenud, tänu maanteevõrgustikule on linn kaotanud palju oma endisest ääremaa ilmest. Linnas on head ostukeskused, kus saab osta peaaegu kõike.

Maunist on võimalik sõita Moremi looduskaitsealale, 3000 km2 suurusesse paradiisi. Moremi on kahtlemata üks maailma kaunemaid metsiku looduse alasid. Kohalikud inimesed on seisnud head selle eest, et loodus püsiks siin puutumatuna. Isegi kõrghooajal võib juhtuda, et oled siin ainus vaatleja kesk liiliate aasasid ning rohumaid ja metsasid. Kuna looduskaitseala on piiratud taraga, siis on muljetavaldav loomade vaatlemine garanteeritud. Näha võib lõvisid, elevante, leoparde, hüaane, antiloope, kaelkirjakuid, sebrasid, pühvleid. Liivastelt jõekallastelt võib näha jõehobusid ja krokodille. Kogu looduskaitseala on pikitud liivaste teederägastiku ja ümbersõitudega, seetõttu on iseseisev sõit läbi pargi soovitatav vaid kogenud juhiga.
Ööbimispaik Crocodile Camp  on 12km kaugusel Maunist. Koht asub jõekaldal, seega sobib lindude, krokodillide ja jõehobude vaatlemiseks. Võimalik osaleda kanuu- ja paadisõitudel, ratsamatkal või väikesel õhulennul, vaatlemaks imeilusat metsikut loodust. Paketis sisaldub ka õhtusöök.


13. päev
Tagasisõit Namiibiasse läbi Kalahari kõrbe, mis ulatub läbi Kesk- ja Lääne-Botswana ning läbi Ida-Nabiimia. Kuigi tegemist on kõrbega, on tüüpiline Kalahari maastik kaetud taimestikuga. Kevadeti muutuvad lainjad liivalagendikud õitsvaks metsikuks alaks, peale südasuve vihmasid on lagendikud kaetud pika rohelise rohuvaiba ja lehiste puudega , nagu näiteks valgetüveline lamburipuu, kaameliastel-akaatsia ja mitmed põõsaliigid. Ööbimine Kalahari Bush Breaks’is.

14.-15. päev
Sõit Winhdoek’isse, kus enne tagasilendu veedad viimase öö Terra Africa Guest House’is. Võimalus ostelda või võtta ette linnaekskursioon.

Lisainfo ning tellimine Baltic Toursi puhkusereiside osakonnast

Telefon: 740 0000, 630 0400
Viimati uuendatud 30. aprill 2014
 
Kuumad pakkumised