Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - FRANKFURT ja FRANKFURT - WINDHOEK
Kogunemine kell 05:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn - Frankfurt ja Frankfurt - Windhoek kell 20:10-06:30 (kellaajad täpsustamisel).
 
2. PÄEV. WINDHOEK
Saabume varahommikul Windhoeki. Pärastlõunal teeme esmatutvuse linnaga. Windhoek on multikultuurne linn, kus on sulandunud saksa koloniaalpärandina euroopalik arhitektuur ning Aafrika kultuur ja rütmid. Linn on pidevas muutumises ning kasvab ka tänapäeval. Tutvume linna ajaloolise osaga vaadates erinevaid mälestusmärke ja kindlust. Majutus ja õhtusöök Windhoekis hotellis.

3. päev TEEKOND NAMIBI KÕRBESSE
Hommikusöök. 
Sõidame Namiibia keskossa ja suundume Namib-Nauklufti parki.
Bussiaknast välja vaadates muutub mägismaa järk-järgult viljatuks kõrbeks, mis on geograafiliselt suisa 1000 m madalamal. Teretulemast põneva ökoloogia ja ebamaise geograafia maailma! Namibi keeles on tähendab sõna nama "suur, avar" - ja see kõrb, mis ulatub 1600 km pikkuselt Namiibia rannikule, on kindlasti avaruse kehastus. Selle liivakõrbe kõige kuivamates osades esineb aastas keskmiselt vaid 2–5 mm sademeid. See fakt iseenesest paneks justkui mõtlema, et sellel 1600 km pikkusel territooriumil ei ole mitte midagi, ent isegi siin, ühes planeedi kõige äärmuslikumas kõrbes, jätkub elu. Marsruut kulgeb mööda Tsauchabi kuiva jõesängi, mis on leidnud läbi luidete tee erksa  valgest soolast ja savist soolaplatooni nimega Sossusvlei. 

Pärastlõunal safari Namib-Nauklufti pargis: avastamee kivistunud luited, platoo kohal olevad punaseid luited ja mitmeid teisi Namibi kõrbe imesid.
Majutus ja õhtusöögid kahel järgneval ööl logde'is Namib Desert Lodge või sarnases. 

4. PÄEV. SOSSUSVLEI ja SESRIEMI KANJON
Kerge hommikusöök. 
Varahommikul sõidame imetlema maailma kõige kõrgemaid punakasoranže Sossusvelei liivadüüne. Päikesetõusul on siinsed vaated ja värvidemängud eriti imelised. Varahommikune päike pakub tähekujulistes luidetes tähelepanuväärseid pastelseid värve. Teeme fotopeatusi ning soovijad saavad ka düünide otsa ronida. Ronime ühele luidetest - neid on siin mitmeid - ja naudime paeluvaid vaateid dünaamilisele kõrbele! Seejärel suundume Dead Vlei nõgusse, kus kunagi vesi voolas, kuid kõik, mis täna alles on, on puude luustikud. Seejärel suundume Sesriemi kanjoni juurde, mis on järskude seintega sügav vee poolt uuristatud lõhe.

5. PÄEV. TEEKOND SWAKOMPUNDI
Hommikusöök. 
Teekond jätkub läbi Kuisebi kanjoni ja viib teid läbi looduspargi territooriumi ja tõelise kuumaastiku. See on on viljatu, lainetav kivine kõrb, mille moodustasid Swakopi jõe orud. Võtame suuna Swakompundi – see saksalik mereäärne linn võlub oma koloniaalstiilis arhitektuuriga, mereäärse promenaadi ning rohkete kohvikute ja söögikohtadega. 
Majutus kahel järgneval ööl hotellis Swakopmund Plaza Hotel või sarnases.

6. PÄEV. SWAKOPMUND
Hommikusöök. 
Vaba päev Swakopmundist. Aga siiski, soovi korral saab tänase päeva sisustada erinevate põnevate tegevustega. 
Soovijad saavad suunduda Walwis Bay laevasõidule delfiine vaatlema või soovi korral on võimalik tutvuda džiibisõidul hiigaslike liivadüünidega rannikul. Sobiva tegevuse leiame igaühele!

7. PÄEV. DAMARAMAA – TWYFELFONTEIN
Hommikusöök. 
Sõidame mööda soolateed Damaramaale, mis on Namiibia üks looduskaunimaid piirkondi. Marsruudil külastame Twyfelfonteini, iidsete kaljugraveeringute paika. Siinsed bušmanite kogukonnad on maalinud ja graveerinud enam kui 2500 pilti. Seejärel uudistame doleriidist sammaste seeriat, mis on erosiooni tõttu kalju seest eendunud. Kaljust "orelitorusid", nagu seda omanäolist loodusnähtust ka kutsutakse. 
Päikeseloojangul tõuseme vaateplatvormile, kus naudime imelisi vaateid.
Õhtusöök ja majutus lodge'is Damara Mopane Lodge või sarnases.
 
8. PÄEV. ETOSHA RAHVUSPARK
Hommikusöök. 
Täna suundume Etosha rahvuspargi poole.  Võimalusel tutvume teel kohalike himba hõimude ja kultuuridega.
Pärastlõunal jõuame Etosha rahvusparki. Etosha nime võib vabalt tõlkida kui “suurt valget kohta”. Tutvume pargiga esimesel safaril. Veesilmade ümber koguneb enamasti arvukas elusloodus: elevandid, lõvid, kaelkirjakud jne.
Õhtusöök ja majutus kahel järgneval ööl lodge'is Toshari Lodge või sarnases.
 
9. PÄEV. ETOSHA RAHVUSPARGI SAFARI
Hommikusöök. Päevane safari Etosha rahvuspargis.

10. PÄEV. OTJIKOTO - TSUMEBI - OKAHANDJA
Varane hommikusöök. Varahommikul alustame tagasisõitu Windhoeki. Teele jääb Otjikoto järv – kõige suurem looduslik järv Namiibias, mis on oluline vaatamisväärsus keset seda kuiva maad. Tsumebi linnakeses tutvume nn kohaliku kulla – vasega. Okahandjas külastame käsitööturgu.

Majutus Windhoekis hotellis Safari Court Hotel 4* või sarnases.  

11. PÄEV. LEND WINDHOEK - FRANKFURT ja FRANKFURT - TALLINN
Lend Windhoek-Frankfurt ja lend Frankfurt-Tallinn (kellaajad täpsustamisel). Tere tulemast koju!

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 15. jaanuar 2021
 
Kuumad pakkumised