Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Klassikaline Namiibia reisiprogramm
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisiprogramm

 

Tegemist on ettevalmistatud programmiga, kus liikumisvahendiks on rendiauto ning reis toimub omal käel. Küll aga on broneeritud majutus kogu programmi vältel, samuti saab reisija kaasa voucherid, kaardid ja soovitusliku programmi. Hinna sisse kuulub ka 24h reisiabi kohalikult partnerilt.

1. päev
Hommikul saabumine Windhoeki lennuväljale ja transfeer hotelli Terra Africa, hinnas hommikusöök. Raha on soovitatav vahetada lennujaamas, sest seal ei võeta teenustasu.
Päev pealinna Windhoekiga tutvumiseks. 

2. päev
Kohtumine kohaliku esindajaga, kes jagab välja voucherid, kaardid ja annab informatsiooni kogu ringreisi kohta. Ringreisi ajal pakub kohalik partner Profile Safaris 24h reisiabi. Ettetellitud rendiauto kättesaamine ning sõit ööbimiskohta Sesriemis, The Desert Homestead.
Pärastlõuna võib veeta kas basseini ääres või erinevaid lodge'i poolt pakutud võimalusi kasutades (väljasõidud või jalgsimatkad lähiümbruses).

3. päev
Hommikul on varajane start Sossusvleisse, sest parim aeg külastamiseks on võimalikult vara hommikul, kui päike teeb punastel düünidel imelist valguse- ja varjumängu ning ilm ei ole veel liiga palav. Pargi väravad avatakse päikesetõusul ning düünideni on väravatest ca 60 km sõita. Düünide jalamil on väike parkla, millelt düünide vahele viivad spetsiaalsed safarisõidukid lisatasu eest. Oma autoga võib düünide vahele sõita ainult 4x4 sõidukitega.
Sossusvlei on Namiibia kuulus savinõgu, mis asub Namib kõrbe südames ümbritsetuna hiiglaslikest liivadüünidest. Osad neist imetlusväärsetest liivamägedest on oma 300 meetrise kõrgusega kõige kõrgemad maailmas. Peale suurt vihma, mis on selles piirkonnas väga harv nähtus, täitub nõgu veega ning kuna savi kihid ei lase veel enda sisse imbuda, jääb türkiisikarva järv püsima päris tükiks ajaks. Namib kõrbe düünid on tekkinud mitmete miljonite aastate jooksul. Arvatakse, et Orange jõgi on ladestanud hiiglaslikud kogused liiva Atlandi ookeani, seda liiva liigutas järgnevalt Benguela hoovus põhjasuunaliselt ning kuhjas maale tagasi. Selle tulemusena tekkisid rannikuäärsed düünid, mis nihkusid tuulega järjest edasi sisemaale. Tuul kujundab järjepidevalt ümber nende hiiglaslike düünide mustrit. Tuul kannab pidevalt liiva mööda düüni nõlva üles tipu poole, kust see langeb alla tuulevarju. Tuulealune nõlv on seetõttu alati märgatavalt järsem kui tuulepoolne nõlv.
Pärastlõunal sõit majutuskohta Solitaire Guest Farm & Desert Ranch, hinnas hommikusöök.

4.-5. päev
Hommikul start läbi Namibi kõrbe ja Walvis Bay Swakopmundi. Swakopmund on kuurortlinn Atlandi ookeani ääres. Ookean on üsna külm (max. 19 C° aastaringselt). Sõit võtab aega umbes pool päeva, pärastlõunat ning järgmist päeva saab kasutada Swakopmundi ja selle ümbruse avastamiseks. Hommikuti väljub Swakopmundist laevareis vaalade ja delfiinide vaatlemiseks, veel on võimalus sõita düünide peal sandboard'iga, tutvuda ilusa koloniaalstiilis linnakesega ja lihtsalt puhata. Kaks ööd majutust külalistemajas Secret Garden Guesthouse, hinnas hommikusöök.

6. päev
Sõit Twyfelfonteini, kus on Aafrika vanimad koopa- ja kivijoonistused vabaõhumuuseumi meenutaval alal. Majutus Twyfelfontein Lodge'is, hinnas hommikusöök.

7. päev
Sõit Etosha rahvuspargi poole ja peatus ööbimiskohas Toshari Lodge, hinnas hommikusöök. Lodge asub 25 km kaugusel Etoshast ja pakub võimalust lisatasu eest osaleda nii poole kui ka terve päeva safaritel Etosha parki. Hinna sisse kuulub nii sissepääs rahvusparki kui ka lõunasöök. 

8.-9. päev
Sõit järgmisesse ööbimiskohta, mis asub Etosha looduspargis. See on 22 270 km2 suurune looduspark, kus paiknevad soolakõrb, savannid ja metsad. See park on üks suurimaid terves Aafrikas. Looduspargi omapäraks on Etosha Pan - ääretu madal lohk pindalaga umbes 5 000 km2. Pargis leidub 114 liiki imetajaid, kelle seas on ka sellised kiskjad nagu lõvi, leopard, gepard ja mitmed teised kaslased. Esindatud on mitmed antiloobi liigid ning rohkelt linde. Parki saab siseneda päikesetõusul ning mööda teid saab loomi vaadelda oma autost.  Pargis elutsevatest imetajatest on mitmed liigid haruldased ja hävimisohus nagu näiteks must ninasarvik ja musta näoga antiloop. Etosha looduspargi elevandid on väidetavalt Aafrika suurimad, suuremad neist on kuni 4-meetrise turjakõrgusega. Suurema osa aastast on Etosha Pan kuivanud ja pragunenud mudaväli kuumast võbeleva valgusega. Näha suurearvulisi loomakarjasid selles kõhedust tekitavas ümbruses on unikaalne vaatepilt.
Ööbimine 2 ööd Okaukuejo Rest Camp’is. Laager asub joogikoha ääres, kus leidub vett terve aasta jooksul. Joogikoht on valgustatud, kuid loomad on sellega harjunud ning ei märka ei laagrit ega inimesi, kes neid jälgivad. Soovitame võtta õhtul mõneks tunniks koht sisse koos paari joogi, binoklite ning soojade riietega, et kogeda võimalust näha elevante, šaakaleid ja teisi öise eluviisiga loomi. Kuival perioodil satuvad siia tihti ka lõvid ning ninasarvikud. Järgmisel päeval on võimalus pargis ringi sõita kas oma autoga või osaleda laagri poolt pakutavatel safarisõitudel. Hinnas hommikusöök.

10. päev
Ennelõunal väljasõit Etoshast Waterbergi. Siinne maastik on Etoshast väga erinev, kuna sajab oluliselt rohkem vihma. Piirkonnas saab loomi vaadelada oma autoga ringi sõites või osaledes Waterberg Guestfarm poolt korraldatud väljasõitudel. Majutus Waterberg Guest Farm'is, hinnas hommikusöök.

11. päev
Hommikul sõit Windhoek'i (ca 3h), rendiauto tagastamine ja vaba aeg. Õhtul tagasilend.


Lisainfo ning tellimine Baltic Toursi puhkusereiside osakonnast

Telefon:
740 0000, 630 0400
Viimati uuendatud 26. märts 2014
 
Kuumad pakkumised