Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Peipsi rannik ning Kallaste kala- ja sibulalaat
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Peipsi rannik ning Kallaste kala- ja sibulalaat

 
Võta ette reis Peipsi äärde! Päevasel väljasõidul külastate kuulsat kala- ja sibulalaata, käite Vene vanausuliste muuseumis ning esinduslikus Alatskivi lossis. Edasi-tagasi sõidutab mugav buss ning kohaliku eluolu kohta kuuleb eestikeelselt giid-reisisaatjalt.

Järgmine väljumine: 29.08.2020

1-PÄEVANE RINGREIS - VIIMASED KOHAD - 
Hind inimese kohta al. 55 €

Hinnas sisaldub:
  • edasi-tagasi bussisõit algusega Tallinnast
  • eestikeelse giidi- ja reisisaatja teenus
  • Alatskivi lossi ja Vanausuliste muuseumi piletid koos kohaliku giidiga

Lisatasu eest:
  • lõunasöök Kolkja kala- ja sibularestoranis (al. 13 €)

REISIKAVA
Väljasõit Tallinnast Mere puiesteelt Vene Kultuurikeskuse juurest kell 07.00. 

Sõidame Peipsi äärde. Külastame Kallaste Kala- ja sibulalaata. 
Läbime ainulaadseid ridakülasid, kus läbi aegade on kasvatatud sibulat ja kurki ning inimesed elavad teistsuguse rütmi järgi. 

siseturism, puhkusereis, puhkus eestis, kultuurireis, baltic tours, puhkus kodumaalVENE VANAUSULISTE MUUSEUM Kolkjas on loodud 1999. aastal. Muuseumi eksponaate korjati terve küla pealt kokku. Ekspositsioon annab ülevaate Peipsi järve ääres üle 350 aasta elavate vene vanausuliste elulaadist. Muuseumis saab näha raamatuid, kultusesemeid. Muuseumi eri paigad on sisustatud kohalikele vanausulistele omases stiilis. Aukohal nurgas on ikoon lampaadiga, söögilaual traditsiooniline samovar. Eksponeeritud on mustristikitud laudlinad ja linikud - kohalike meistrite käsitöö, tarbeesemed, tööriistad. Näha saab ka vanausuliste traditsioonilist rõivastust – pidulikke ja argipäevarõivaid, ristimis- ja matuserõivastust. 

Lõunasöök Kolkjal - Kala- ja sibularestoranis (lisatasu eest). 

Tartumaa kõige esinduslikum mõisahoone - Alatskivi loss on aga ilmekaks näiteks, kuidas vastukaaluks talupoegadele elasid kunagi selle maa mõisnikud. Loss on Alatskivi mõisa uusgooti stiilis peahoone, ehitatud mõisnik Arved von Nolckeni projekti järgi 1880-1885. Lossi interjöörid on ajaloolistes kordusstiilides: pildigalerii uusrenessanss ja saal uusklassitsistlikus stiilis. Kõrvalruumide algne sisekujundus ei ole säilinud. Loss on säilinud keskmiselt hästi ning kuulub kohalikule omavalitsusele, mis seda aktiivselt restaureerib. Tallinnasse tagasi jõuame õhtul kella üheksa paiku.


TINGIMUSED

  • Soodsaima hinnaga kohtade arv on piiratud.
  • Vastutav reisikorraldaja on Tiit Reisid.
  • Pakkumisele kehtivad vastutava reisikorraldaja ja Baltic Toursi müügitingimused, mille kohta saad lisainfot Baltic Toursi reisikonsultandilt.

Lisainfo ja tellimine Baltic Toursi puhkusereiside osakonnast.
Telefon: 740 0000, 630 0400Viimati uuendatud 27. juuli 2020
 
Kuumad pakkumised