Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Lennuinfo
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Lennuinfo

 

PAGAS
Lubatud pagasimäär sõltub lennufirmast, kellega lennatakse. Tavapäraselt on turistiklassis reisides lubatud tasuta kaasa võtta registreeritavat pagasit 1 kohver kaaluga kuni 23 kg ja mõõtmete summaga kuni 158 cm.

TRANSIIT
USAs puudub transiittsoon ehk saabudes riiki rahvusvahelise lennuga, tuleb kohe riiki saabudes läbida passikontroll ja ka pagas välja võtta ning ennast jätkulennule (juhul, kui edasi lennatakse) uuesti registreerida. Näiteks kui lendad marsruudil Tallinn -Helsingi - New York - Denver, tuleb New Yorgis läbida piirikontroll ning võtta välja oma pagas. Denveri lennule registreerimine toimub tavapäraselt 'Departures' tsoonis. 

Kuna ajakulu piiril võib olla vägagi erinev (sõltub saabuvate rahvusvaheliste lendude arvust jm faktoritest), tasub igal juhul vahetada lendu Euroopas. Euroopast saab lennata otse umbes 26 sihtkohta USAs. Juhul, kui Euroopas lennu vahetamine kuidagi võimalik ei ole või sihtkohta ei ole Euroopast võimalik otse lennata, soovitame varuda rahvusvahelise- ning siselennu vahele piisavalt aega, et vältida olukorda, kus ähvardab lennust maha jäämise oht, kuna piiriületuse protseduurid on aeganõudvad.

TEENINDUS SISELENDUDEL
Seoses kütusehindade tõusuga on paljud USA lennufirmad sisse viinud muudatusi teenindusstandardites. Lisaks ülalpool mainitud pagasi maksustamisele on loobutud pardameelelahutusest, seda ka pikemate lendude puhul. Samuti on üldreeglina tasulised nii toitlustus turistiklassis kui ka tekid-padjad lennukipardal. Lennatakse väiksemate lennukitega kui varem, mis tähendab omakorda odavate lennukohtade vähenemist ning vajadust reisi pikemalt ette planeerida, kui sooviks on lennata odavaima hinnaga.

TURVAKONTROLL
Turvakontroll Ameerika Ühendriikides, eriti suurtel rahvusvahelistel lennuväljadel, võib olla karmim kui Euroopas. Lisaks tavapäraste esemete eemaldamisele (vööd, ehted, mobiiltelefon jne) tuleb ära võtta ka jalanõud. Rangemalt jälgitakse ka nõuet pakkida vedelikud läbipaistvasse kilekotti (zip-lock või minigrip tüüpi kott). Täpsemate nõuete ja soovitustega saad tutvuda siin>>

 

 
Viimati uuendatud 19. oktoober 2018
 
Kuumad pakkumised