Külasta meid Facebookis Jälgi meid Twitteris Liitu uudiskirjaga
Otsi_v
 
Lennunduse põhitõed
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Hea teada lennunduse põhitõdedest

 
Hea oleks aga teada, et lennunduses ei pruugi kehtida reegel mida rohkem ostan seda odavamalt saan. Grupihind sõltub väga mitmetest teguritest nagu näiteks konkreetsel lennul müümata kohtade arvust, lennumarsruudist, väljalennuni olevast ajast jms.

Viimastel aastatel on seoses uute ärimudelite lisandumisega, konkurents lennunduses väga palju tihenenud. Seoses sellega on muutunud ka lennupiletite ostmine, müümine ning lennukitega reisimine. Olulisematest muutustest on see, et lennata on võimalik ka väga tagasihoidliku summa eest ja seda isegi nn. Tavaliste lennukompaniide puhul, odavlendajatest rääkimata. Seoses hindade odavnemisega on muutunud aga piletite eest tasumine, muutmised ja tagastamised rangemaks.

Reeglina tuleb soodsa hinnaga kohad välja osta kas 48 või 72 tunni jooksul ning hilisem tagastamine ei pruugi olla võimalik.

Samas on aga kliendile tehtud suuremaks võimalusi sihtkohas viibimiseks. Klassikalist nõuet, et sihtkohas tuleb viibida vähemalt üks laupäeva-pühapäeva vaheline öö, mis ka varem kehtis soodsamate hindade puhul, on mõned kompaniid laiendanud lihtsalt teatud minimaalsetele ööde arvule või lisanud, et arvestatakse ka reede -laupäeva vahelist ööd. Samuti on osad lennukompaniid teinud hinnad üldse ühe suuna põhisteks ja edasi-tagasi hind koosneb 2 ühe suuna hinnast.

Paljud lennukompaniid on konkurentsis püsimiseks ja kulude optimeerimiseks muutnud ka pardateeninduse kontseptsioone. Lisatud on pingiridu, mis teeb istumise kitsamaks, lihtsustatud on tasuta pakutavat toiduvalikut kuni selleni, et tasuta toitlustamist enam ei eksisteeri. Tallinnast väljuvatest lennukompaniidest näiteks Estonian Air ja SAS on muutnud oma hinnastruktuure selliselt, et tasuta toitlustamist pardal küll pakutakse kuid vaid kallima hinnaga turistiklassi ja äriklassi piletite ostnutele. Seega on hea meeles pidada, et enne piletihinna küsimist võiks reisikonsultanti oma kindlast söögisoovist teavitada.


Lendamine on tegelikult lihtne!
Viimati uuendatud 26. november 2010
 
Kuumad pakkumised